Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Hayatımda hiç kavga etmedim

Karar Dönemi

Alıntı intention Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantıklı. insanlar zaten hadi kavga ediyo etsin de dövmenin ne luzümu var?
    benim sınıfımdaki insanlar hiç birbirini dövmezdi her gün yüzlerini gördüğüm erkekler hiç kavga etmez bir yerleri moraarmazdı biraz çevreyle alakalı aslında beni sınıfdakiler çok çalışkan olduğu için türkiye dereceleri yaptıkları için kavgaya zaman bulalmazlardı heralde. senin de çevrendeki arkadaşların iyi olursa ne güzel olur. kavgalardan nefret ederim. merak etme durduk yere kimse dövmez ama ama bazı tüpler gıcıktır yanına gelir hiç sebep yokken kavga çıkarır dövmek isteyen yine döver ama o onların pisliği . sana vurana vur diyecem ama doğru mu bilmiyorum yani ben kimseye vuramam şahsen .bişe mişe olur yani zor bişe. derslerine odaklan o insanları boşver ben kız olmama rağmen ve lissemde hiiçnbir olay olmamasına rağmen bi kız bana kantinde otururken senle kavga etmek istiyorum demişti. ben de neden diye sormuştum o da dediki ama hiçç kavga edicek gibi durmuyosun yani edemem gerçi. böyle mantıksızlıklar da oluyor yani napıcaksın
    Evet haklısın gerçekten hep istemediğim ortamlarda bulunuyorum bi kaç senedir sınavmıdır nedir bilmiyorum fakat artık alıştım yani istemediğim ortamları isteyeceğim ortamlar gibi görmeye çalışıyorum e böyle oluncada ergen patlamaları oluyo hepte bana denk geliyo arkadaş, boyum falan uzun çok fazla kavgayla işim olmayınca da sanki benimle kavga edip yıkınca ortamlarda güçlü olduğunu gösterceklermiş gibi düşünüyorum allahın arizona kertenkeleleri çiftleşme öncesi dişisi için kavga ediyolar sanki. Senin olayda garip kantine gelip durup dururken kavga edelim diyen kız kırıklarda varmış.

Karar Dönemi

Amin tüm iyi dileklerini aynen senin için diliyorum, sen yine nerde nasıl davranılması gerektiğini bilen birisin ben saçmalardım mesela öyle birşey başıma gelseydi, ilgilendiğin için çok teşekkür ediyorum.

Banned

Alıntı cakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim yaşım 17 fakat benide korkutan dayak yemenin acısı değil zaten şimdiye kadar kaç kere kaç şekilde dayak yemişimdir, dayak acısını hissetmiyorum bile, ama bu yaşta yapacağım kavgaların çoğu çok saçma sebeplermiş gibi geliyor yok niye omuz attın yok bu kızı neden seviyorsun tarzı bunları saçma bulduğum için ve psikolojik olarak zaten saçma bulduğum sebepten kavga edip bide herkesin içinde dayak yeme korkusu var bunu nasıl aşabilirim? Kavga etmeyi istemiyorum tabii ki fakat kavga etmessem bu yaşlarda çok hakkım yenir.
    Olabildiğince uzak dur kavgadan. Zaten delikanlı, yürekli insanlar öyle durduk yere ucuz kavgalara girmez. Dilinle ve beden dilinle anlat korkmadığını. O yaşlarda insanın gözü görmez. Çorbana bak de, uzaklaş o ortamdan. Merhametini de kaybetme...

Geçenlerde yolda yürüyorum, yaşlı bi adam sallanarak geliyor. Yol verdim geçsin diye, bildiğin geldi omuzu vurdu Buyurrr, omuz attığın kişi hayatından geçmiş canına kast etmiş. Döndüm arkamı, bakmadı bile. Ama biraz zeka engelliyi de andırıyor. İçimden bir ses, NEFİS diyor ki git durdur hesabını sor. Ama vicdanım diyor ki, yaşlı başlı adam ayakda zor duruyor sen buna vuramazsın, yakışmaz hadi yoluna. İyiki vicdanımı dinlemişim, eğer o yaşlı adama vursaydım on sene vicdan azabı çekerdim. Omuz attıysa attı, ne oldu kolum mu koptu

En güçlü insan kimdir biliyor musun? Gururunu, kibrini yenebilen insan. Bunu yapabilirsen, kavgaymış dövüşmüş hikaye. Gururunu ve kibrini yen, o zaman en güçlü sen olursun

Karar Dönemi

Alıntı ölümün_hasretinde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Olabildiğince uzak dur kavgadan. Zaten delikanlı, yürekli insanlar öyle durduk yere ucuz kavgalara girmez. Dilinle ve beden dilinle anlat korkmadığını. O yaşlarda insanın gözü görmez. Çorbana bak de, uzaklaş o ortamdan. Merhametini de kaybetme...

Geçenlerde yolda yürüyorum, yaşlı bi adam sallanarak geliyor. Yol verdim geçsin diye, bildiğin geldi omuzu vurdu Buyurrr, omuz attığın kişi hayatından geçmiş canına kast etmiş. Döndüm arkamı, bakmadı bile. Ama biraz zeka engelliyi de andırıyor. İçimden bir ses, NEFİS diyor ki git durdur hesabını sor. Ama vicdanım diyor ki, yaşlı başlı adam ayakda zor duruyor sen buna vuramazsın, yakışmaz hadi yoluna. İyiki vicdanımı dinlemişim, eğer o yaşlı adama vursaydım on sene vicdan azabı çekerdim. Omuz attıysa attı, ne oldu kolum mu koptu

En güçlü insan kimdir biliyor musun? Gururunu, kibrini yenebilen insan. Bunu yapabilirsen, kavgaymış dövüşmüş hikaye. Gururunu ve kibrini yen, o zaman en güçlü sen olursun
    Haklısınız teşekkürler.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Spor bilimcileri, yaptıkları araştırmalarda şunu gördüler.Kavgaya zihin olarak hazır olanlar, mevcut güçlerinin üstüne çıkıyorlar.
    Yani antreman ve çalışmak çok önemli ama kavgada zihniniz hazır değilse, 3-0 yenik başlıyorsunuz kavgaya.
    Konuyu açan arkadaşa tavsiyem, ağırlık çalış ama bodyciler gibi değil, yüksek yoğunluklu patlayıcı kuvvet antremanları şeklinde çalış.Ve artı, kick boks yap. Muhakkak ağır bir kum torbasında çalış
    Kum torbası ağır değilse, güçlenemezsin.
    Ve kavga ederken, dayak yemeyi asla düşünme.Maksimum Kuvvetle dövüşemezsin.

Sözün özü. Bunları özgüvenini artırman için tavsiye ediyorum.
    Kavga çıkması durumunda olay yerini terk etmek en erdemli davranış olacaktır
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

taekwondo da yumruk teknikleri kısıtlı, hatta yok denecek kadar az. o sebeple yakın bulundugun ilçede, boks, kickbox veya muay thai salonu varsa baslamanı öneririm. ilk 3 ay, basit antrenmanlar yaparsın, ayak oyunlarını, kombineleri öğrenirsin sonraki aylarda, yavas yavas %20-30 gücle sparring yapa yapa bu korkuyu atlatırsın. sadece şu mentalitede olman lazım abi, "kırılacak en fazla burnum, gururumdan daha önemli değil." ve şöyle bir durum var, kavgaya dayak yiyeceğim diye başlama, döveceğim diye başlaman lazım. o zaman korkusuzca dövüşürsün. ha bunlarla uğraşamam diyorsan ki, en son önereceğim şey, emaneti olmayan bi keko tipli biri bul, sağlam dövdür kendini. o zaman eser kalmaz. ciddiyim.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12