3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Hipokondriyazis ( Hastalık Hastalığı )

Karar Dönemi

Standart Hipokondriyazis ( Hastalık Hastalığı )

Merhaba arkadaşlar kısaca kendimi tanıtayım. 4 sene önce yaşadığım panik atak, anksiyete den sonra geldiğim nokta hastalık hastalığı.En ufak fiziksel rahatsızlığım olsa takıyorum. mesela bir yerimde ağrı mı var yada şişlik mi var oraya yoğunlaşıyorum. kafamdan seneryolar yazıyorum. tabi bunları yaşarkende çok yoğun kaygı korku yaşıyorum. doktora gitmeye korkuyorum ama dayanamayıp mecbur kalınca gidiyorum. doktor önemli bişey olmadıgını söylüyor bir kaç gun rahatlıyorum ama tekrar başa sarıyorum. acaba doktorun gözünden kaçırdığı bişey mi var yada önemsemedi mi acaba diye kendi kendimi yiyorum. bunun bir hastalık oldugunu biliyorum. ama beynime söz geçmiyor bu düşüncelerden kurtulmak istiyorum.

Banned

Alıntı Redrose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar kısaca kendimi tanıtayım. 4 sene önce yaşadığım panik atak, anksiyete den sonra geldiğim nokta hastalık hastalığı.En ufak fiziksel rahatsızlığım olsa takıyorum. mesela bir yerimde ağrı mı var yada şişlik mi var oraya yoğunlaşıyorum. kafamdan seneryolar yazıyorum. tabi bunları yaşarkende çok yoğun kaygı korku yaşıyorum. doktora gitmeye korkuyorum ama dayanamayıp mecbur kalınca gidiyorum. doktor önemli bişey olmadıgını söylüyor bir kaç gun rahatlıyorum ama tekrar başa sarıyorum. acaba doktorun gözünden kaçırdığı bişey mi var yada önemsemedi mi acaba diye kendi kendimi yiyorum. bunun bir hastalık oldugunu biliyorum. ama beynime söz geçmiyor bu düşüncelerden kurtulmak istiyorum.
    Fizyoloji ve anatomi çalış biraz. Organ ve sistemlerin görevlerini öğrenirsen, bozukluğunda ortaya neler çıkar onu da az buçuk kavrar korkularını azaltırsın.

dreamer8
    Guest

10 sene sonraki halini düşün. Ya çıldırmış olacaksın, ya da herşeyi çözmüş, hepsine katlanabilen biri olacaksın. Bu günlerini unutacaksın bile. Bence geçecek hepsi ama biraz uğraşacaksın önce. Vücudunu makul ölçüde dinle. Ne çok kuruntulu, ne de boşvermiş olma. Ağrı vücudun en belirgin uyarı sistemidir. Hissedince ve geçmezse doğru doktora.