Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Izmirdeki sfliler le buluşalim mi

Karar Dönemi

Standart Izmirdeki sfliler le buluşalim mi

izmirdeyim 23 yaşında sosyal fobi sahibiyim, bu durumu sürekli içime atmaktan bıktım, buluşmak isteyenler olursa buluşalım derim.

Karar Dönemi

he bu arada erkeğim, hukuk fakültesi mezunuyum 16 yaşımdan beri de sf illetiyle uğraşıyorum

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

istanbul olsa düşünebilirdimde izmir olmaz
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

yok mu helal süt emmiş izmirli bi sfli

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sosyal fobi şart mı.
    OKB atlatmış birisi olsa olur mu
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İzmirliler olarak buluşma denendi ama bildiğim kadarıyla kısmet olmadı .Eger böyle bir organizasyon olur ve müsait olursam seve seve katılırım .35.5 a selamlar .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sosyal fobi şart mı.
    OKB atlatmış birisi olsa olur mu
    OKB hakkında bilgim yok ama sosyal fobililer genelde çekingen oldukları için böyle bi talebim olmuştu

Karar Dönemi

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmirliler olarak buluşma denendi ama bildiğim kadarıyla kısmet olmadı .Eger böyle bir organizasyon olur ve müsait olursam seve seve katılırım .35.5 a selamlar .
    ben de istiyorum ama izmirli sfliler pek istekli değil gibi

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Sf ne demek sosyal fobi zaten sorunu sosyal olamamak cesaret edip buluşmaya gelebilecekse zaten sf yi büyük oranda çözmüş demektir.bir hukukçu olarak sf olayı büyük sorun yaratıyor mu acaba? hukukçu arkadaşlarım var çok girişken falan ağzıyla kuş tutarlar misali olmak gerek herhalde.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sf ne demek sosyal fobi zaten sorunu sosyal olamamak cesaret edip buluşmaya gelebilecekse zaten sf yi büyük oranda çözmüş demektir.bir hukukçu olarak sf olayı büyük sorun yaratıyor mu acaba? hukukçu arkadaşlarım var çok girişken falan ağzıyla kuş tutarlar misali olmak gerek herhalde.
    Girişkenlik zamanla kazanılabilecek bir şey ,yeter ki insan biraz cesaret etsin .

Yıllar once iş yerim varken ,sene sonuna bir hafta kala muhasebecim arayıp gider faturasına ihtiyaç olduğunu söyledi ,yıl içinde malzeme alıp faturayı sonra alırım dediğim tedarikçilere gidip fatura istemeye utanıyordum ,ama aradan iki gun geçince yolda giderken karşımdakini bir anda durdurup bana şu kadar fatura istermisiniz diyecek duruma geldim .

Uç gun önceki benle ,uç gun sonra ki ben arasında tam 180 derece fark vardı .

Bu yaz şeker bayramı için uzun bir otobüs yolculuğu yapmak zorunda kaldım ,yanımdakiyle 24 saat içinde topu topu 10 dk.ya konuştum ya konuşmadım,ama geçen hafta yarım saatlik bir dolmuş yolculuğunda yanımdaki arkadaşla konuşmaya başladık ve indiğimizde sanki yıllardır arkadaşmışız gibi olmuştuk .

Bazen çok kısa surede karşımdakiyle kırk yıllık dost gibi olabiliyor ,bazen de hiçbir şey yapmıyorum .

Yıllar once çok çekingen biriydim ,insanlarla konuşmaya çekinirdim bu çekingenliğimi atmak için sık sık pazara ,mağazalara giderdim ya da şirketlere iş başvurusuna giderdim (işe ihtiyacım olmamasına rağmen )böylece sık sık insanlarla bir araya gelerek bu çekingenliğimi % 98 aştım ,artık hiç tanımadığım insanlar ve ortamlarda çok rahat hareket edebiliyor ,çok kolay arkadaş olabiliyorum .

Ancak yukarıda saydıklarım haricinde bunu yapabilmemdeki en buyuk etken bol bol okumak ,her şeyi dinlemek bu bana çok yonlu biri olmam konusunda çok yararlı oldu çocukla çocuk ,gençle genç ,yaşlıyla yaşlı olabilmeyi öğrendim .

Az da olsa her konuda bilgi sahibi olmamı sağladı .Karşınızdaki kim olursa olsun onunla mutlaka ortak bir yonunuz olabilir yeter ki sabırlı olun ve ortak noktayı bulmaya çalışın ,tabi bunu yapabilmek içinde elinizden geldiğince çok bilgi sahibi olmanız okumak ve öğrenmekten asla ama asla vazgeçmemek gerekir .

Bunu yapabildiğinizde hayat çok daha güzel olacaktır .

Birde şunu asla unutmayın ,hiçbir insan mükemmel değildir her insanın bir yeteneği vardır yeter ki kendinizle barışık olun ve hayattan zevk almaya bakın .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Sayfa 1/3 123 SonSon