Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Elimde olmadan kurduğum hayaller..

Standart Elimde olmadan kurduğum hayaller..

Öncelikle selamlar herkese. Yanlış yere yazmışsam kusura bakmayın çünkü henüz bendeki bu sorunun isminin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Bu konuda sizden yardım alacağım. Yaklaşık 3-4 aydır farkında olduğum bir şey var, belki bu sorun bende senelerdir vardı ama ben 3-4 ay önce farkına vardım. Daha fazla bekletmeden konuya gireyim. 18 yaşındayım bu arada. Bazı korkularım var ve ben bu korkuları elimde olmadan beynimde canlandırıyorum. Örneğin sevdiğim kızın sevdiği çocuğa gittiğini düşünüyorum, o an dış dünyadan kopuyorum, yumruğumu sıkıyorum farkında olmadan ve o an dış dünyadan iletişimim kesiliyor. Tabi bu sadece sevdiğim kızla sınırlı kalmıyor. Sevmediğim bir insan varsa onu vurduğumu düşünüyorum içten içe onunla konuşuyorum, eğer o kişi kurduğum hayalde sağ taraftaysa gerçek dünyada da sağ tarafa dönüyorum. Bazen kaşlarım çatılıyor ve mimiklerim değişiyor. Günde defalarca oluyor bunlar. Ama sadece şiddet içerikli değiller. Not ettiklerimden örnek vereyim birkaç tane. Hayalimde arkadaşımın bu yazdığım notları sanalda paylaştığını görüyorum, ağlayarak ''nasıl paylaşırsın bunları?'' diyorum. Başka bir tane daha örnek vereyim, hayalimde sevdiğim kızın sevdiği çocukla aynı evdeyiz. Elimde bira şişesiyle onun olduğu odaya giriyorum. ''Bu sene sınav var çalışmayı düşünmüyor musun?'' diyor bana. Ben de ona ''senin şerefsizliğin yüzünden birayı tercih ediyorum'' diyorum. Daha iyi anlamanız için son bir örnek daha vereceğim. Hayalimde herkesin olduğu bir yerdeyiz. İçlerinde tanıdığım tanımadığım bir sürü insan var. Konferans salonu gibi bir şey. Psikolog beni karşısına alıyor. Hasta olduğumu bildiği için ''artık hayal kurmak yasak sana!'' diyor sert bir şekilde. Ben de ona ''insanların içinde rezil etme beni'' diyorum. Bu kadar örnek yeterli galiba. Ben bunları istemsizce düşünüyorum, elimde olmadan. Bunları düşünürken dış dünyadan kopuyorum, o an baktığım yeri görmüyorum fazlasıyla dalgın oluyorum. Bu arada bu düşüncelerimde ses görüntü falan yok, sadece düşünce boyutundayım. Ama elbet insanın düşündükleri gözünün önüne gelir benimki de öyle. Tamamen rüya gibi. Benim bu yaşadığım sorunun ismi nedir, ne yapmalıyım?

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAlitesiz,istemsiz düşünüyorsun bunda yanlış birşey yok bence
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Sorun olan zaten istemsizce düşünmemdir. Bu arada kalitesiz olan nedir?

Bu bende dalgınlık yapıyor ve dalgınlığın nelere mal olacağını bilirsiniz. Ve ayrıca daha önemli şeyler varken kafamı neden yalanları düşünmekle doldurayım ki? İşte bu yüzden istemiyorum.

Evet okuyorum. Okula gidip geliyorum, genellikle internette geziniyorum, arkadaşlarımla konuşuyorum. Genelde pek farklı şeyler yapmıyorum aynı şeyler işte.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAlitesiz düşünme derken adi kötü anlamında değil.Sistematik analitik kaliteli düşünmüyorsun bunu söylemek istemiştim. Bence bir sorun yok düşüncelerinde.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Lise. Ailemle yaşıyorum. Hobilerim müzik dinlemek. Yeteneğim vardı da bazı şeylere ama uğraşamadım. Kitap okumayı seviyorum ama baya etti okumayalı. İdeolojik kitaplar okumayı ve de roman okumayı severim. Aslında yazın bi işte çalışıyordum yine de oluyordu bu düşünceler ama boşken daha çok oluyor. İyi de bir insan sürekli bir şeyle uğraşamaz ki. Elbet boş durduğu bi zaman olur. Ha eğer meşgul oldukça zamanla geçer diyorsanız o ayrı.

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KAlitesiz düşünme derken adi kötü anlamında değil.Sistematik analitik kaliteli düşünmüyorsun bunu söylemek istemiştim. Bence bir sorun yok düşüncelerinde.
    Pekala düşüncelerin için teşekkür ederim.

dreamer8
    Guest

Günümüz insanı, zöellikle yeni kuşak, makine ile insan arasında bir yerde varlığıı sürdürüyor ve sonuç olarak yarı gerçek, yarı hayal, film repliği gibi cümleler, hikayeler çıkıyor ortaya. Hayatı sanal olarak, beyninde yaşıyorsun, içine yönelmişsin, dış dünya ile bağlantın kopuk. Bilgisyar ve telefonla daha az zaman geçirmeni; açık alanlara, kalabalıklara, pazar yerlerine çıkmanı öneririm biraz. Abartı olmadıı sürece kendi kendine bu tarz tiyatrolar uygulamanda da sakınca yok bence.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günümüz insanı, zöellikle yeni kuşak, makine ile insan arasında bir yerde varlığıı sürdürüyor ve sonuç olarak yarı gerçek, yarı hayal, film repliği gibi cümleler, hikayeler çıkıyor ortaya. Hayatı sanal olarak, beyninde yaşıyorsun, içine yönelmişsin, dış dünya ile bağlantın kopuk. Bilgisyar ve telefonla daha az zaman geçirmeni; açık alanlara, kalabalıklara, pazar yerlerine çıkmanı öneririm biraz. Abartı olmadıı sürece kendi kendine bu tarz tiyatrolar uygulamanda da sakınca yok bence.
    Sanırsam ''Hayatı sanal olarak, beyninde yaşıyorsun, içine yönelmişsin, dış dünya ile bağlantın kopuk.'' diyerek en iyi özeti sen yaptın. Abartı olmadığı sürece sakınca yok haklısın. Önerilerin için teşekkür ederim.

Sayfa 1/2 12 SonSon