Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Elimde olmadan kurduğum hayaller..

dreamer8
    Guest

Alıntı Dusunurdeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırsam ''Hayatı sanal olarak, beyninde yaşıyorsun, içine yönelmişsin, dış dünya ile bağlantın kopuk.'' diyerek en iyi özeti sen yaptın. Abartı olmadığı sürece sakınca yok haklısın. Önerilerin için teşekkür ederim.
    Estağfirullah, burada çok güzel tespitleri var arkadaşların. Ama bu bahsettiğin olay genelde kafası çok çalışan gençlerde oluyor. Dünya beyne ve beynin kapasitesine küçük geliyor. Günlük yaşam faaliyetlerinin dışında beyine inanılmaz bir hareket alanı kalıyor. Bu da takıntılara, sorunlara, uç noktalara kaymalara sebep oluyor. Buradaki çoğu arkadaş bundan muzdarip zaten. Ben de genellikle beyninin içinde yaşayanlardanım.

Alıntı intention Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen oyle diyorum son cumlendeki gibi.
    Derslerine odaklar iyi bir yer kazanmaya bak.
    Bu tur hayaller hepimiz kuruyoruz. Ben de bazen sinema gibi yaparim bazi olaylati uydururum dizi gibi bolum sonu bu olsun derim ama nadiren yaparim . Kendini sizofren sanip burada bu konulara yonelmissin sanirim. Ben bipolarin tanimini okuyup kendimi bipolar sanmistim bi iki gun acaba diye dolasmistim ama alakam yok. Yani okudugumuz cumleler ozet . Bizim ne hastasi oldugumuzu doktorlar tani koyarak belirliyor. Dikkat etmelisin. Bu konulqri fazla okumamani tercih ederim. Arastirmaci olmak iyidir tabiki. Kendinin farkina varmak da. Kitap okumayi seviyorsan bir kutuphaneye gidip kitap alip okuyabilirsin kafan dagilir hem de kitaptaki seyleri anlamak icin zihin hayal ediyor . Belki hayal gicunu biraz olsun torpulemis olursun . Her insan hep bir seyle mesgul olmaz evet . Ama iste bu bos zamnalarda mesela ayaklarini uzattin dinlenirken bir iki hayal kurabilirsin ya da eger hayatin mesgalelerini dusunursen ne biliyim planlar kurarsan falan bir sekilde zamanla gececegini umuyorum. Eger durumunu ciddi goruyorsan bir kere psikiyatriste gidip her seyi anlatabilirsin. 1 2 saatini alir belki de hqsta miyim degil miyim dusuncelerinden kurtulmus olursun .
    Aslında kendimi şizofren falan sanmıyorum hatta en ufak bi sorunda kendini şizofren sanan insanlara da ayrıca bir sinir oluyor. Önerilerinizi beğendim teşekkür ederim.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estağfirullah, burada çok güzel tespitleri var arkadaşların. Ama bu bahsettiğin olay genelde kafası çok çalışan gençlerde oluyor. Dünya beyne ve beynin kapasitesine küçük geliyor. Günlük yaşam faaliyetlerinin dışında beyine inanılmaz bir hareket alanı kalıyor. Bu da takıntılara, sorunlara, uç noktalara kaymalara sebep oluyor. Buradaki çoğu arkadaş bundan muzdarip zaten. Ben de genellikle beyninin içinde yaşayanlardanım.
    Haklısınız hocam. Peki sizce de doktora gitmeli miyim?

dreamer8
    Guest

Alıntı Dusunurdeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısınız hocam. Peki sizce de doktora gitmeli miyim?
    Benim zamanında fazlaca ruh doktoruna gitmişliğim var. Önce yeni bir hekim, bir umut, yeni bir ilaç, sihirli bir dokunuş ümidiyle gidiyordum. Fakat gittikçe anladım ki, kimse benim ruhuma belirgin bir rütuş yapıp yaralarımı saramayacak. Daha sonra bu kadar doktora gitmenin faydasını şu şekilde gördüm. Hiç kimse benim bu halime bir şey yapamayacak ve bu enkazı kendim kaldırmalıyım. Doktorlar bana bunu öğretti yani. Daha fazla mücadele etmeme, daha fazla direnç kazanmama sebep oldu. Aslında istenmeyen bir sonuçtu ama içimdeki gücü görmeye mecbur etti beni. Doktora ilaca başlamak için de gidebilirsin, telkin almak için de, benim gibi doktorlardan umudu kesmek için de gidebilirsin. (Sadece ruh doktorlarını kastediyorum, normal branşlara her hastalığımızda gitmemiz lazım).

Sayfa 2/2 İlkİlk 12