Sayfa 1/4 1234 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şu anda düşündüklerim

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Standart Şu anda düşündüklerim

Kimi zaman vardır düşünceler deryalar ötesi, ummanlar gibi olurlar.
    Fakat istidattan mıdır yoksa iştiyaktan mı bilinmez ama düşünceler ve hisler içeride kalmak ister. Haykırmak bir yana ifade etmek zor gelir.
    Kelimelerin kifayetsizliği değildir aslında sebep. Hislerimiz, duygularımız, düşüncelerimiz bizim için çok kıymetlidir.
    Bizi biz yapan unsurlardır bunlar.
    Zannedersem, içeride çok kıymetli olan, ruh dünyamızın bu cevherleri, dışa çıktığı zaman kadir kıymet bilecek bir alıcı, bir muhatap bulamama ve değer kaybetme endişesi ile gizlenmek ister.
    'Sen söyle anlayan anlar' kuralı burada pek geçerli değildir.
    His ve düşünce dünyamızdaki tufanları veya coşkuyu paylaşma amacı ile kelimelere dökeriz. Umulur ki anlayan, en azından dinleyen olur.

Iyi Forumlar

Moderatör SeLf_ConTRoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    united kingdom

Seni her düşündüğümde senin beni düşünüp düşünmediğin düşüncesi düşündürüyor beni. . .
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne beni durduran bir cezmim

Ne de bana ben katan bir şeddem var.

Ne elimi tutan bir harf

Ne anlam katan bir harekem…

Kalakaldım sayfalar ortasında.

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Gölgesini istedim bir dostun med gibi…

Sızım Elif sızısı…

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Seni düşünmekten birgün kafayı yiyeceğim memnuniyetle*
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dün İzmir Bayraklı da saldırılardan dolayı biraz üzgünüm. Çatışmaya çok yakındık ve insanlarımızı kaybettik.
    Eğer o polis fark etmeseydi, adliyede muhtemelen Reinadaki gibi katliam olacaktı.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Ferenc Puskas
    Guest

Hayat her şeye rağmen güzel.

Yer
    united kingdom

Bir iki gündür olecegimi düşünüyorum.sanki birkaç hafta içinde.hayırlısı diyelim..
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne elimi tutan bir harf

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Sızım Elif sızısı…

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı SeLf_ConTRoL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir iki gündür olecegimi düşünüyorum.sanki birkaç hafta içinde.hayırlısı diyelim..
    Geçmiş olsun hayırdır niyeki?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burdan yola çıkarak, son günlerde hoş şeyler yaşamadığını söyleyebilirim. Çevrende olan olaylar sana biraz acımasız davranmış. Bir şeyler yolunda gitmiyor etrafında. Kötü enerji alıyorsun. Çok belli.

Iyi haber. Bir kaç hafta içinde ölmeyeceksin inşallah.
    Kötü haber. Bu süreç bir nebze daha böyle devam eder. Ama herşey ilerde düzelecektir. Bu düşünceler sana komik bile gelebilir.

Değişiklik yapmak iyi gelebilir. Bir şeyleri değiştir etrafında düşüncelerin değişsin. Özellikle seni mutsuz edenleri hayatından ve düşüncelerinden kov. Uzaklaş demiyorum. Bas tekmeyi gitsin.

Yahut söyle. Herkes adam akıllı dursun. Bu hayat senin ve hiç kimseye seni mutsuz etme hakkı verilmedi bu dünyada. Hiç kimseye
    why so serious

Yer
    united kingdom

Açıkçası ben yurt dışındayım. Etrafımda patlama olması gibi birşey söz konusu değil. Birkaç arkadaş dışında da kimsem yok.onlarda bana pek yakın değiller mesafe olarak.7 senedir bu böyle. Bilmiyorum üzüldüm elbette Türkiye'de olan olaylara. Ama ben sanki herşeyin sonuna gelmiş yaşamam gereken herşeyi yaşamış gibi hissediyorum.önceden uzun yıllar yaşayacağımı hissediyordum.şimdi ise tam tersi. Umarım çabuk geçer. Benim kızım için yaşamam lazım. Oda bana bazen anne senin ölmeni istemiyorum diyor.geçen hafta arkadaşımın abisi oldu daha 39 yaşında.kızımın doğum gübune gelemedi.bende izah etmeye çalıştim.kalp krizi imiş. Ben kalp krizi geçirmem daha çocuğum dedi ama sen geçirebilirsin. ölmeni istemiyorum dedi.bende o zaman her gece dua et dedim. Allahım annem hep yanımda olsun de dedim. Tabi olmicem diye arada söz vermek zorunda kalıyorum ağlamasın diye.
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne elimi tutan bir harf

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Sızım Elif sızısı…

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Açıkçası ben yurt dışındayım. Etrafımda patlama olması gibi birşey söz konusu değil. Birkaç arkadaş dışında da kimsem yok.onlarda bana pek yakın değiller mesafe olarak.7 senedir bu böyle. Bilmiyorum üzüldüm elbette Türkiye'de olan olaylara. Ama ben sanki herşeyin sonuna gelmiş yaşamam gereken herşeyi yaşamış gibi hissediyorum.önceden uzun yıllar yaşayacağımı hissediyordum.şimdi ise tam tersi. Umarım çabuk geçer. Benim kızım için yaşamam lazım. Oda bana bazen anne senin ölmeni istemiyorum diyor.geçen hafta arkadaşımın abisi oldu daha 39 yaşında.kızımın doğum gübune gelemedi.bende izah etmeye çalıştim.kalp krizi imiş. Ben kalp krizi geçirmem daha çocuğum dedi ama sen geçirebilirsin. ölmeni istemiyorum dedi.bende o zaman her gece dua et dedim. Allahım annem hep yanımda olsun de dedim. Tabi olmicem diye arada söz vermek zorunda kalıyorum ağlamasın diye.
    hayatta her şeyi yasamış hissini iyi bilirim. Ama illaki seni heyecanlandıran şeyler vardır. Onları yaşamaya çalış.

Bir adama kırk kişi sen hasta mısın diye sorarsa adamda ben hastamıyım acaba der. Senin çevrenden de sana olumsuz şeyler yansıtılmış. Ilerde etkisi geçecektır. Inşallah kızınız size her gün ''anne bu gün ölmeyeceksin değil mi? '' diye sormaz
    why so serious

Sayfa 1/4 1234 SonSon