9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: paxil 40 mg, ama fayda göremiyorum:(

Karar Dönemi

Standart paxil 40 mg, ama fayda göremiyorum:(

arkadaşlar merhaba;

konu: sosyal fobi:

2 aydır paxil kullanıyorum 2 haftadır 40 mg ıcıyorum ayrıca yatmadan 100 mg seroquel alıyorum,ama pek fayda göremedim,hala içime kapanığım,insanlarla konuşurken rahat olamıyorum,bende normal insanlar gibi dışa dönük olmak istiyorum

daha önceden cıpralex lustral prozac efexor kullandım sosyal fobıyı tam olarak yenemedim,

daha önceden kullanan var mı taysiyelerinize açığım,fikirlerinize açığım

herkese sağlıklı gunler dilerim

Karar Dönemi

içine kapanık yapıda olmak ile sosyal fobik olmak ayrı şeyler.illa sosyal fobiyi yenmen dışa dönük olacağın anlamına gelmez.dışa dönüklük bir karakter yapısı ilaçlar senin kaygılarını azaltır karakter değişimi sana kalmış.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Söylediklerinden seroqual kullandım iyi uyutuyor, Çok güzel bir ilaç. Bana sosyal fobi için dideral vermişlerdi beni atağa soktu 2 ay hastanede yattım. Tabi doktora göre bu ilaç bunu yapmaz. Coşku doğru söylemiş Kişilik değişimi ve sosyal fobi farklı şeyler. Dışa dönük bir arkadaşım var çok rahat görünüyor ama bana çok zorlandığını söyledi, çok rahatsın dedim sana öyle geliyor dedi. İçe dönük de bir arkadaşım var utangaç kişili var ama derdini çok güzel anlatır.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Alıntı coşku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içine kapanık yapıda olmak ile sosyal fobik olmak ayrı şeyler.illa sosyal fobiyi yenmen dışa dönük olacağın anlamına gelmez.dışa dönüklük bir karakter yapısı ilaçlar senin kaygılarını azaltır karakter değişimi sana kalmış.
    daha doğrusu korkularımı yenemedim,sosyal ortamlarda o kadar korku salıyor ki içimi,hep kafamda insanlar benim hakkımda ne düşünür düşünceleri var,ya da ben mi abartıyorum bilemiyorum

Karar Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinden seroqual kullandım iyi uyutuyor, Çok güzel bir ilaç. Bana sosyal fobi için dideral vermişlerdi beni atağa soktu 2 ay hastanede yattım. Tabi doktora göre bu ilaç bunu yapmaz. Coşku doğru söylemiş Kişilik değişimi ve sosyal fobi farklı şeyler. Dışa dönük bir arkadaşım var çok rahat görünüyor ama bana çok zorlandığını söyledi, çok rahatsın dedim sana öyle geliyor dedi. İçe dönük de bir arkadaşım var utangaç kişili var ama derdini çok güzel anlatır.
    seroquel bende uyku yapmadı,o yönden şanslıyım ozaman

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seroqualin xr si de var o uyutmuyor. Korkularınla yüzleşmen lazım devamlı sosyal ortamlara gir. Mesela spora yazıl ne bileyim yabancı dil kursuna yazıl. Sürekli korkunla yüzleşmek onu duyarsızlaştıracaktır. En iyi yöntem bu.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Banned

Kişilik yapısını değiştirmen imkansız gibi bir şey, biz çoğu şeyi birbirine karıştırıyoruz. Mesela bizim karakter yapısı olarak gördüğümüz çoğu şey aslında birer psikolojik rahatsızlık belirtisi ancak toplumun geneli tarafından doğru anlaşılmıyor. Aynı şekilde bizim psikolojik rahatsızlıklardan kaynaklandığı düşündüğümüz çoğu belirti de aslında birer karakter özelliği. Dolayısıyla karakter özelliklerini değiştirmeye çalışmamız, kendi içimizde kişilik çatışmasına neden olacaktır ki, bu sana daha çok zarar verecektir.

Karar Dönemi

Alıntı ningishzida Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kişilik yapısını değiştirmen imkansız gibi bir şey, biz çoğu şeyi birbirine karıştırıyoruz. Mesela bizim karakter yapısı olarak gördüğümüz çoğu şey aslında birer psikolojik rahatsızlık belirtisi ancak toplumun geneli tarafından doğru anlaşılmıyor. Aynı şekilde bizim psikolojik rahatsızlıklardan kaynaklandığı düşündüğümüz çoğu belirti de aslında birer karakter özelliği. Dolayısıyla karakter özelliklerini değiştirmeye çalışmamız, kendi içimizde kişilik çatışmasına neden olacaktır ki, bu sana daha çok zarar verecektir.
    hocam ben kişilik yapımı değiştirmek istiyorum,belkide o yüzden içimde çatışmalar yaşıyorum,ama ben kendimden memnun değilim,bıktım artık herkesin ''sen ne kadar sessizsin'' ,''ağzı var dili yok'', ''vur ensesine al ekmeğini tarzı söylemlerden yaklaşımlardan.nefret ediyorum bu durumdan çevremdekiler beni güçsüz ve ezik görüyor

Banned

Kişilik olarak ben de içe kapanık biriydim, aynı senin tarif ettiğin gibi. İnsanların söyledikleri bana ilgi çekici gelmiyordu, onlar konuşurken ben çok farklı düşünceler içerisinde idim. Lakin iş hayatında özel bir şirkette pazarlama ve satış sorumlusu olarak çalıştım. Bu iş bana çok şey kattı. Sen de spora gidebilirsin, body-building ile ilgileniyorsan seni fiziksel anlamda oldukça güçlü hissettirecektir. Fiziksel güç sağlandığında ruhsal olarak da kendini güçlü hissedeceksin.