4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Grip ve soğuk alginliğini çabucak geçirme yöntemleri

Karar Dönemi

Post Grip ve soğuk alginliğini çabucak geçirme yöntemleri

Merhaba arkadaşlar. Soğuk algınlığı ve grip özellikle soğuk havalarda, vücut direncinin düşük olmasıyla beraber baş kaldırır. İyileşme süresi 1,5 hafta olarak öngörülebilir. Fakat bu koskoca 10 günde yaşanacak halsizlik, ateş, boğaz ağrısı, mide bulantısı, kusma gibi şikayetler insanı toplumdan soyutlayabilir, sosyal aktiviteleri (iş, okul, spor) azaltabilir ve psikolojik olarak etkileyebilir. Genellikle ilk şikayet boğazda kuruluk, midede bulantı diye başlar ve 1-2 gün artarak 3.günde hastalık yer edinir ve ağırlaşabilir. Birkaç adım ve az ilaçla hastalığı nasıl kırabileceğinizin tavsiyelerini vermek istiyorum…

1- İlk başlarda boğazda kuruluk, baş ağrısı, halsizlik ve mide bulantısı ile baş gösterebilir. Ben bunlardan özellikle boğazda kuruluk hissettiğim zaman hastalığımın başladığını anlayabiliyorum ve harekete geçiyorum. İlk adımda sıvı alımını arttırıyoruz. Ve mümkünse bu sıvı alımlarını faydalı şekilde yapın. Sade ılık su yerine bol limonlu su veya ıhlamur olabilir. Unutmayın limon c vitamini deposudur ve hastalığı iyi kırar.
    2- Ben bu tür hastalıklarda antibiyotik kullanımını gereksiz buluyorum. Aslında şahsen ilaca karşı biriyim psikolojik rahatsızlıklarım da olmasına rağmen ilacı reddederim… Antibiyotik konusunda; Sarımsak çok iyi bir antibiyotiktir. Hatta ilaç antibiyotiklerden bile daha etkili olduğu söyleniyor. Eğer yiyebiliyosanız yiyin. Yiyemiyorsanız acı geliyorsa 1 diş sarımsağın kabuğunu soyup 3 parçaya ayırıp (hap boyutuna) az bir suyla yutun. Ben öyle yapıyorum. Sabah akşam tekrar edin. Hasta olmasanız bile hastalıklara karşı koruma özelliği bulunuyor.
    3- Boğazda kuruluk veya ciğerlerde yanma hissedeceksiniz en başta. Bu iltihabın yayılmaya başlaması anlamına geliyor. Öksürüğünüz muhtemelen en başta olmayacaktır. Ama öksürerek iltihabın yerleşmesini azaltabilirsiniz. Bol bol öksürün ve balgam çıkarın.
    4- Ateşli vakalarda muhakkak ateş düşürücü alınması gerekir. Ateş tehlikeli bir hastalıktır çünkü. İlaç olarak bir tek ateş düşürücü ve ağrı kesicileri tercih ediyorum. Mutlaka kullanın!
    5- Benim grip ve soğuk algınlığında en nefret ettiğim olay boğaz ağrısıdır. Bunu hemen geçirmek istiyor musunuz? Evinizde muhtemelen listerine (ağız bakım suyu) bulunuyordur diye düşünüyorum. Bu su yüksek alkol içeriyor bakterilere kesin olarak ölüm sağlıyor. Boğazınıza listerine ile gargara yapın mutlaka.
    6- Meyve ve sebzeye sırtınızı yaslayın. Portakal mandalina, limon en iyi seçiminiz olacaktır.
    7- Gıda takviyesi olarak boğaz pastili tercih edilebilir. İçeriğinde vitaminler bulunduruyor ve hastalık dolayısıyla gün içerisindeki halsizliğinizi aza indirgiyor. Boğaz iltihabına da faydalı.
    8- Mide bulantısı ve kusmaya karşı; temiz hava, ılık çorba, özellikle az yağlı yemek yemeyi öneriyorum! Fakat buraya dikkat edin eğer ciddi kusmanız varsa sıvıyı derhal kesin. Sıvı aldıkça özellikle su içtikçe daha çok kusacaksınız demektir!
    9- [DİKKAT] Eğer ateşiniz yoksa sadece soğuk algınlığı baş gösteriyorsa eczanelerde satılan buharlaşan merhem diye bir merhem var. Mentol içeriyor (kas gevşetici gibi) sürülen bölgeyi sıcak tutuyor. Üşüyen ayaklarınıza, öksürük için sırtınıza ve boğazınıza sürebilirsiniz. Fakat dikkat edin ateşiniz yoksa diyorum. Eğer ateşiniz varken sürerseniz merhem vücut ısısını arttırdığından ateşiniz artacaktır. Havale falan geçirmeyin sonra...
    10- Uykusuzluk vakalarına karşı gıda takviyesi sayılan passiflora adında bir şurup var onu kullanabilirsiniz eczanelerde satılıyor. Kapsülü de var fakat şurubu daha etkili. Tavsiye ediyorum.

Bunları uyguladığınız zaman muhtemelen hastalık yerleşmeden atılacaktır vücudunuzdan. Kendimi tanımayı ve kontrol etmeyi becerebildiğimden beri hiç hasta olup yataklara düştüğümü hatırlamıyorum. Sık hasta olurum ama 2 günde iyileşiyorum bu adımlarla. Umarım size de yardımcı olur. Tüm adımları yerine getirirseniz çabuk iyileşemeyeceğinizi düşünmüyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Mutlu sonbaharlar…
    Konu pinkponk22 tarafından (31-08-2016 Saat 10:45 PM ) değiştirilmiştir.

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

- zencefil (mümkünse taze ) Limon kabugu ile dilimleyip Bal ve yarim cay kasigi tarcin hazirlayip cay olarak

- Öksürük icin : 2/3 patatesi kabugu ile haslayip havluya catal ile ezilir sonra gögüsüne

- ates i indirmek icin : eski bir kac corabi sirkeli suya bandirip giyilir ve bu her 5 dak degistirilir ...yarim saate kadar ates necektr

- gece yatmadan önce corabin icine sogan dilimler ile yatmak , ayrica soganin kokusu antiseptir

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Çok güsel ve yararlı bilgiler teşekkürler
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

rica ederim..
    All for you.
    I would do the same tomorrow. All for you.
    Without no regrets ne sorrow.