Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Dunyadaki herkesin aklina acaba sacma sapan fikirler gelirmi?

Karar Dönemi

Alıntı ningishzida Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyin hasarı yok elbette sadece bazı fonksiyon bozuklukları olabilir. Beynimizin bize oynadığı küçük oyunlar gibi, hala tam olarak çözüme kavuşmuş değil. Bazı şikayetlerinin sebebi özgüven eksikliğinden kaynaklanabilir. Çoğu olumsuz düşüncen de depresyondan dolayı, aşama kaydettikçe bu tür düşünceler azalacak emin ol. Özgüven eksikliği ise kendini ne kadar geliştirirsen kendine özgüvenin o kadar artar.
    Evet ozguven eksikligi en kotu yanim. Depresyonum umarim azalir gittikce. Daha 2 gundur az iyilesme hissediyirum sende ne kadar surmustu tam iyilesmen?

Karar Dönemi

Ha bir de benim en kotu yanim kebdimi digerleriyle surekli karsilastirmak, ve kebndimi en asagida gormek. Ama bu cogu zaman depresyondayken olur. Surekli karsilastirma hissini de kucuklukten asiliyorlar galiba. Ornegim annem hep derdi sen sinifta kacincisin basarida neden digerleri senden iyi yazdi falab filan.

Banned

Hala tam iyileşmiş olarak görmüyorum kendimi ama ilk bir aydan sonra kendimi gayet iyi hissetmeye başlamıştım.

Karar Dönemi

Tamam,tesekkur ederim,yine de sabr. Bir de ish ugrasi bulmak gerek. Bilseydim boyle olucagini bir iki ish yerine basvururdum yazin calismak icin. Buralarda da ish bulmak zor zaten,cogunlukla stajer olarak aliyorlar. Gecen sene icinde calistim okudum ara ara depresif olsam da,hic bu kadar dibe vurmamistim.

Karar Dönemi

.
    Internetete arastirdim, bu tur dusunceler anksiyetenin bir turu_OKBye giriyormush. Ama depresyonda da boyle vakalar olabildigi icin daha dogru tani doktor tarafindan koyulabilirmis. Bunun hastalik oldugunu kabul edip.duduncelerimle savasmayi biraksam kendiliginden yok olup giderler herhalde.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yabanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, Bakude bitirdim. Macaristanin burs programi var onu kazandim, Budapesteye gidiyirum. Ama hic hazir hissetmiyorum kendimi. Halbuki onceler yurtdisinda okumayi cok istemisimdir.simdi korkularim garip bir duruma soktu beni.
    Benim de 2 tane arkadaşım 2006 da sanırım biri pedagoji demişti galiba diğeri bakü devlet üniversitesini bitirdi.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Aslında sokaktaki imrendiğin, eğlenen, takıntısız duran gençle senin arandaki fark ne biliyor musun? Aynı şartlar, aynı hava, aynı ekmek, aynı ülke, aynı insanlar..O sokakta gördüğün çocuk arsızlaşıp, yaşadığı hayata uyum sağlayabiliyor, kıvrak manevraları, yalan söylemeyi, işini gördürmeyi, kısacası hayatta kalmayı öğreniyor. Sense daha hassas ve hesaplı biri olduğun için, ahlak kuralların olduğu için, herşeyi yapmıyor ve her şarta o denli uyum sağlayamıyorsun. Sonuçta elbette buna psikoloji dayanmıyor. Ben de kokuşmuş bir düzen içerisinde, ahlaki erdemlerimi koruyabilmek adına, büyük sıkıntılara ve savaşlara maruz kalmayı seçtim. Ahlaksız ve neşeli biri olmaktansa, bedel ödeyen ama vicdanına ses veren bu halime razıyım.

Karar Dönemi

e haliyle gelir.mantık ne kadar doğalsa saçmalık da öyle.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında sokaktaki imrendiğin, eğlenen, takıntısız duran gençle senin arandaki fark ne biliyor musun? Aynı şartlar, aynı hava, aynı ekmek, aynı ülke, aynı insanlar..O sokakta gördüğün çocuk arsızlaşıp, yaşadığı hayata uyum sağlayabiliyor, kıvrak manevraları, yalan söylemeyi, işini gördürmeyi, kısacası hayatta kalmayı öğreniyor. Sense daha hassas ve hesaplı biri olduğun için, ahlak kuralların olduğu için, herşeyi yapmıyor ve her şarta o denli uyum sağlayamıyorsun. Sonuçta elbette buna psikoloji dayanmıyor. Ben de kokuşmuş bir düzen içerisinde, ahlaki erdemlerimi koruyabilmek adına, büyük sıkıntılara ve savaşlara maruz kalmayı seçtim. Ahlaksız ve neşeli biri olmaktansa, bedel ödeyen ama vicdanına ses veren bu halime razıyım.
    Ahlaki yerinde neseli , hayatin tadini cikaran insanlar da var. Sadece herseyi dert etmiyorlar ya da kendileriyle hayatla cok barisiklar. Ben herseyi buyutuyorum. Ayrica dusunoyorum da, bunu depresyonda oldugum icin.yapiyorum. yasamdan zevk alamiyorum , olmek istiyorum diye kafama boyle dusunceler sokuyorum. Bence hayata tutunmayi ogrenmem gerek. Herseyin hayellerimdeki gibi olmadigini, olamayacagini. Barismayi.

insanlar acı çekmemek için bir çok şeyi kendilerince kolaylaştırmışlar dediğin gibi dert etmemeyi öğrenmişler artık mesela bende senin gibi bir çok şeyi takıyorum büyütüyorum bazen işin içinden çıkamıyorum özgüven eksikliği desen zaten tavan yapmış ailemin de bu konuda çok zararı dokundu bana ama dediğin gibi hayata tutunmayı öğrenmemiz gerekiyor hiçbir şey hayallerimizde gibi olmayacak keşke olsa ama bazen umut etmekten vazgeçmemeliyiz bir yerlerden bir şekilde tutunmalıyız hayata sende bunun farkına varmışsın bu çok güzel bir şey

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon