Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: Merak ettiğim bazı konular

dreamer8
    Guest

Durumun, özgüven eksikliği, SF ve bipolarlık barındırıyor. Manik geçişlerin de var. Kesinlikle antipsikotiklerin desteğiyle stres hormonların, vücut tepkilerin makul düzeye indirilmeli. İlaçsız üstesinden gelebileceğin bir durum olduğunu sanmıyorum. Yaşla beraber zaten olgunlaşıyor insan, daha az güveniyor, daha az samimi oluyor, daha az keskin noktalar barındırıyorsun. Kendindeki bu dengesizliğin farkında olman güzel. Sana yoğun sporu öneririm. Hem fiziken kuvvetlenirsin, özgüvenin ve saldırılara karşı savunma kapasiten gelişir, hem de negatif enerjiyi ve biriken öfkeyi atarsın. Çok farklı olduğunu düşünme. İnsanlar normal görünürken, içlerinde fokur fokur kaynayan dengesiz, güvensiz yanları pek dışarı vurmak istemezler. Hakkını gasp ettirme ama karşındaki herkesi de seni incitmek, sana saldırmak için hamle yapıyor diye değerlendirme. Kendini güzel ifade ediyorsun, sorunların farkındasın ve inşallah düzeleceksin. Saygıyı asla bırakma ama benliksiz, edilgen bir karaktere de dönüşme. Her zaman haklı ol, zulmetme, vicdan barındır ama kendini de saf yerine koydurma. Strese karşı kasılarak, ağrıyarak tepki veren vücudunu doktor doktor gezdirme, herhangi bir teşhis koyamayacaklar.

Karar Dönemi

Hocam araştırmalar zaten yaptım ama benimkisi ruhsal bir acı. Hayal kurarken bile korku var. O ıssız bir adadasınız, oldukça sıcak terlemişsiniz falan hayalini kuramıyorum. Hee o hissiyatı o duyguyu biliyorum ama gözümde net canlanmıyor.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durumun, özgüven eksikliği, SF ve bipolarlık barındırıyor. Manik geçişlerin de var. Kesinlikle antipsikotiklerin desteğiyle stres hormonların, vücut tepkilerin makul düzeye indirilmeli. İlaçsız üstesinden gelebileceğin bir durum olduğunu sanmıyorum. Yaşla beraber zaten olgunlaşıyor insan, daha az güveniyor, daha az samimi oluyor, daha az keskin noktalar barındırıyorsun. Kendindeki bu dengesizliğin farkında olman güzel. Sana yoğun sporu öneririm. Hem fiziken kuvvetlenirsin, özgüvenin ve saldırılara karşı savunma kapasiten gelişir, hem de negatif enerjiyi ve biriken öfkeyi atarsın. Çok farklı olduğunu düşünme. İnsanlar normal görünürken, içlerinde fokur fokur kaynayan dengesiz, güvensiz yanları pek dışarı vurmak istemezler. Hakkını gasp ettirme ama karşındaki herkesi de seni incitmek, sana saldırmak için hamle yapıyor diye değerlendirme. Kendini güzel ifade ediyorsun, sorunların farkındasın ve inşallah düzeleceksin. Saygıyı asla bırakma ama benliksiz, edilgen bir karaktere de dönüşme. Her zaman haklı ol, zulmetme, vicdan barındır ama kendini de saf yerine koydurma. Strese karşı kasılarak, ağrıyarak tepki veren vücudunu doktor doktor gezdirme, herhangi bir teşhis koyamayacaklar.
    Teşekkür ederim hocam yorumunuz için, çok iyi anlatmışsınız. Yalnız bipolarlık durumu ve manik geçiş durumunu daha çok açarsanız sevinirim. Yaşam koçu benim bu durumumu değersizlik inancı olarak gösteriyor. Yani hani dediğim gibi rezil olma korkumda var, insanları kendimden üstün görüyorum istemsizce, aslında zaten farkındayım ama bir anlık durumda oluşuyor bunlar. Duygularım beni ele geçiriyor. Birde bu manik ve bipolarlık durumu neden oluşuyor ? 6 ay bodybuilding yaptım ama kick boksa başlasam daha mantıklı olacaktır. Peki stresten ağrıyan vücuduma ben ne yapabilirim, stres hormonlarının dengelenmesini istiyorum. İlacı sürekli mi, yoksa belirli bir süre mi kullanmalıyım ? Bunun tamamen yok olmasını istiyorum. İlaca başlama, aynı sıkıntılar tekrarlar diyorlardı birde, bu sorulara cevap bulursam kafam iyi rahatlar )

Banned

İlaç işine hiç girme bence.kendini geliştirmek için çabalayan güzel.böyle devam edebilirsin.ufak ufak düşüncelerini değiştirmeye çalışmalısın.zaman zaman pasif davranabiliriz.bu çok doğal.egonun hayatını ele geçirmesine seni yönetmesine izin veriyorsun.ben kimseden üstün ya da aşağıda olduğumuzu düşünmüyorum bazı insanlar daha iyi koşullarda ve yeteneklerini geliştirmeye elverişli ortamlarda olabilir fakat onların üstün olduğu anlamı taşımaz bu.insanlar eşittir.sınıf farklılığını inkar edemeyiz bu bizi hasta etmemeli.

Banned

Alıntı brcsrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlaç işine hiç girme bence.kendini geliştirmek için çabalayan güzel.böyle devam edebilirsin.ufak ufak düşüncelerini değiştirmeye çalışmalısın.zaman zaman pasif davranabiliriz.bu çok doğal.egonun hayatını ele geçirmesine seni yönetmesine izin veriyorsun.ben kimseden üstün ya da aşağıda olduğumuzu düşünmüyorum bazı insanlar daha iyi koşullarda ve yeteneklerini geliştirmeye elverişli ortamlarda olabilir fakat onların üstün olduğu anlamı taşımaz bu.insanlar eşittir.sınıf farklılığını inkar edemeyiz bu bizi hasta etmemeli.
    seni bi yerden gözüm ısırıyo!

Banned

Alıntı milleniumman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni bi yerden gözüm ısırıyo!
    anlayamdım?? beni mi, nerden???

Karar Dönemi

Alıntı brcsrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Tabii ki düşüncelerimi değiştirmeye her zaman açığım, kendi hatalarımı görmeye ve bunları kabul etmeye de açığım ama beni duygularım kontrol ediyor. Yani vücut devamlı stres üretiyor kendi kendine, neden ürettiğini bilmiyorum. Ne yaşadım da bu stresi üretiyor, düşünüyorum, kendime soruyorum, ne oluyorda vücudum bu kadar stres üretiyor, neden stresliyim bu kadar diyorum ve cevap bulamıyorum. Küçüklükten beri bir temel inancım var ama o temel inanç hayatta hep aynı şeyleri yaşamama neden oluyor. Tabii iş böyle olunca, hayattan tat tuz alamıyorum. Hiç bir şey zevk vermemeye başlıyor. Durduk yere bazen çok mutlu oluyorum, daha sonra birden mutluluk yaşayıp, birden o mutluluk bitiyor ve acı durumuna, çaresizlik durumuna geçiyorum. Stresi azaltmak için dik oturun, yok nefes tekniklerini öğrenin şu bu, fayda etmiyor bana. Tabii ki her insanda stres olur, kaygı olur, bunlar doğal şeyler ama dediğim gibi bendeki olay sürekli devam ettiği için rahatsızlık veriyor bana. Bakalım böyle devam ediyorum, yalnız o vücudumdaki stres bir dengeye oturursa, her şeye başıma kötü bir şey gelecek düşüncesiyle yaklaşmazsam iş tamamdır )

Banned

Semih nedir Küçüklükten beri değişmeyen inancın açmak ister misin? Ben de tıpkı anlattığım gibi sürekli tedirgin endişeliyim ve bazen artan azalan bir aci ile yaşıyorum.nedenlerini biliyorum bilmek sonucu değiştirmiyor.artık kabullendim strese açık ve kaygılı depresif yapılı biriyim diyorum.iyi bir çözüm yolu bulabilirsen paylaş olur mu?

dreamer8
    Guest

Alıntı Semih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam yorumunuz için, çok iyi anlatmışsınız. Yalnız bipolarlık durumu ve manik geçiş durumunu daha çok açarsanız sevinirim. Yaşam koçu benim bu durumumu değersizlik inancı olarak gösteriyor. Yani hani dediğim gibi rezil olma korkumda var, insanları kendimden üstün görüyorum istemsizce, aslında zaten farkındayım ama bir anlık durumda oluşuyor bunlar. Duygularım beni ele geçiriyor. Birde bu manik ve bipolarlık durumu neden oluşuyor ? 6 ay bodybuilding yaptım ama kick boksa başlasam daha mantıklı olacaktır. Peki stresten ağrıyan vücuduma ben ne yapabilirim, stres hormonlarının dengelenmesini istiyorum. İlacı sürekli mi, yoksa belirli bir süre mi kullanmalıyım ? Bunun tamamen yok olmasını istiyorum. İlaca başlama, aynı sıkıntılar tekrarlar diyorlardı birde, bu sorulara cevap bulursam kafam iyi rahatlar )
    İnsanlarla aşırı samimiyet kurup, sonra bunun neticesinde küsmen, aşırı bir heyecanla içindeki neşeyi etrafa saçman ve hemen tüketmen, hiperaktiviten ve çöküşlerin; yani birbirine uç noktalarda zıt olan çift kutuplu davranışların bipolarlığı işaret ediyor zaten. Mani durumu da aşırı neşeli, istekli, heyecanlı olma durumudur. Yapay görünür çevreden, hızla yanan bir kibrit çöpü gibi, geriye bir yıkıntı bırakır. Sende bunlar var. Benim vücudum da strese kasılarak ve kas ve eklem ağrılarıyla tepki gösterir. Sana şiddetle önerim aerobik( seni nefes nefese bırakan-terleten- koşu-spinning-tempolu yüzme) vs. sporlarla uğraşman. Body i pek önermem, kaslarını boşa katılaştırmık, creatin kinazını, laktik asitini artırmış ve kas ağrılarını tetiklemiş olursun. İlaçların konusunda da ne beni, ne başkasını, sadece sana o ilacı yazan doktoru dinleyeceksin. Geçmiş olsun.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12