Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ilaçlar iyi gelmiyor..bırakmak istiyorum

Standart ilaçlar iyi gelmiyor..bırakmak istiyorum

merhaba arkadaslar..
    10 yıldan fazladır okb ve majör depresyon tedavisi görüyorum.piyasadaki bütün ilaçları kullanmısımdır..yeşil reçeteli ilaçlar dahil..hastaneye de yattım.hiçbiri fayda vermiyor..asosyallik de var..üstelik etki etmediği gibi,yan etkileriyle ugrasıyorum..aşırı terleme,tüm vücutta titreme,kilo alımı,cinsel bozukluk, vs vs
    elektroşok (EKT) tedavisi olayım dedim..fakülte hastanesi yapmadı..özelde de yok..mersinde yasıyorum..
    hiç iyi değilim,evden zor cıkıyorum,hatta yataktan..hiçbişey yapamıyorum..en basiti tv açıyorum 5 dakka izleyemiyorum..iç sıkıntısından..kitap okuyamıyorum film izleyemiyorum,arkadasım da yok sayılır..olsa da içimden konusmak dısarı cıkmak gelmiyor..çalısıyorum..ama fazla sürmeyecek gibi..bırakabilirim..:S
    ilaçları bırakmak istiyorum..fakat iyileşince mi bırakılır ilaçlar bilmiyorum..cünkü iyileşmeden 1 ay bıraktım yataktan hiç çıkamadım..sonra ilaca devam ettim..
    şu anda da cok fena haldeyim,moral motivasyon,keyif,neşe yok...ilaç etki etmiyor bırakmak istiyorum..sizce ne yapmalıyım ?yaşamak istemiyorum yoruldum artık..

Banned

bu durumda dirençli bir vaka olabilirsiniz.
    bu durumda EKT gerekir ama olmadı dediniz.
    ilaçları bırakmak yerine daha yüksek doz ve çok sayıda ilaç denemelisiniz.
    mesela tedaviye dirençli depresyonda yüksek doz efexor ve yüksek doz remeron birlikte etkili olduğu görülmüştür.

ben hep böyleyim senelerdir..dediğimg gibi 7 ayrı ilaç bile kullandıgım oldu ve hepsi de yuksek dozlarda..sanırım ilaçla tedaviye yanıt vermeyenlerdenim..yan etkilerden de bıktım..efexor kullandım amaremeron kullanmadım..cok yalnızlık cekiyorum..cok ince düşünüyorum..ağlamaklı,hüzünlü,üzgün ve depresifim hep

yani iyileşince mi bırakılır ilaç..bu durumda bıraksam nolur?

Banned

ilacı bırakmaya neden takılyorsun ki ilaçlar olmasaydı hep öyle kalsaydın napardın? şükret ilaçlara.

yok mu yardımı olacak birileri?

yazdıgımı iyi okursan böyle şeyler yazmazdın..kullanmadıgım ilaç kalmadı diyorum..ve evet arkadasın dediği gibi kullanıyorum su an..

Karar Dönemi wortex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    mugla

bence adam akıllı bi doktor bulman lazım .bide antidepresanlar insanı intihara meyilli yapıyor.buna dikkat et derim ben.öle kulaktan dolma ilaç tavsiyelerine kulak asma.
    tekrar bi hastanede yatman gerekebilir. ben üç defa yatmıştım.hayata diren ve kendini bırakma.bide ilaçları düzenli kullan ara verirsen etkisini göstermez.tabi doğru bi teşhis kondumu sana bilmiyorum.bıkmadan usanmadan diren ve tekrar (başka bir doktora) git.
    Acaba acı çekme için mi doğdum

tesekkur ederim önerilerin için..uzun süre aynı doktora gittigim oldu..ilaçları bırakayım diyorum bırakamıyorum..ilaç da etki etmiyor..eve kapanıyorum..uzun raporlar alıyorum..işimi kaybetmek üzereyim..sürekli üzüntü,hüzünlüyüm,hep olumsuz seyler geliyor aklıma..teşhis okb ve majör depresyon..dayanamaz oldum..normal kullandım,yeşil reçeteli kullandım..geçmiyor..dışa dönük değilim..fazla arkadasım yok..olsa bile aklım hep dolu..eve kapanıp onlarla meşgul oluyorum..ayrıca iç sıkıntısı,depresyon..senelerdir şöyle içten güldüğüm olmadı..direnecek gücüm kalmadı inan..duygusallık çok..boşver geç diyemiyorum..

Karar Dönemi

Alıntı gamlıbaykus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederim önerilerin için..uzun süre aynı doktora gittigim oldu..ilaçları bırakayım diyorum bırakamıyorum..ilaç da etki etmiyor..eve kapanıyorum..uzun raporlar alıyorum..işimi kaybetmek üzereyim..sürekli üzüntü,hüzünlüyüm,hep olumsuz seyler geliyor aklıma..teşhis okb ve majör depresyon..dayanamaz oldum..normal kullandım,yeşil reçeteli kullandım..geçmiyor..dışa dönük değilim..fazla arkadasım yok..olsa bile aklım hep dolu..eve kapanıp onlarla meşgul oluyorum..ayrıca iç sıkıntısı,depresyon..senelerdir şöyle içten güldüğüm olmadı..direnecek gücüm kalmadı inan..duygusallık çok..boşver geç diyemiyorum..
    Ne zamandan basladi bu belirtiler? Nedenleri neyse belki onun ustune gidin. Turkiyede iyi psikologlar da vardir onlara danisin. Terapi uygulasinlar .

Sayfa 1/2 12 SonSon