10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Panik atak ve eşliğinde manik depresif

Post Panik atak ve eşliğinde manik depresif

Öncelikle herkese merhaba, bu forumda yeniyim.1997 doğumluyum ve 19 yaşındayım. Ankarada oturuyorum. Yaklaşık 11 aydır psikolojik tedavi görüyorum. Dogustan kalp hastasıyım (vsd yani kalp deliği). Benim hikayem aslında şöyle başladı;
    Sevdim birini ailemden öte tutacak kadar sevdim, ölümü hiçe sayıp herşeyi göze alacak kadar çok sevdim. Birlikteliğimiz 2012 yılının eylül ayında başlayıp 2014 yılının haziran ayında bitti ve bitmesinde ki bitirmemizde ki hataların tümü benim hatamdı. Ayrıldıktan sonra bir kaç kez konuşmayı denedim 2014 ağustos ayı felandı konuştuk yine kendimi tutamayıp sinirlendim ve ağzıma ne gelirse söyledim bir dahada ulaşamadım hiç bir yerden. Madde kullanıyordum o aralar bağımlısı değildim keyfine bazende sıkıntısına kullanıyordum (ot). Ayrıldıktan sonra hayatimi mahvettim daha fazla icmeye başladım ailemle her gün kavga tartışma felan annemin üzerine yürüdüğüm bile olmustur. Neyse böyle 2014'ün ekim ayına kadar gitti ekim ayında dolmuşta rahatsızlandım ve hastaneye götürdüler doktor senin anju olman gerekiyor kalbindeki delik anju yoluyla kapatilmasi gerekiliyor dendi neyse araligın 23'ünde ben anju oldum ve deliğin capi kapali ameliyata uygun olmadigi icin acik ameliyat olacaksin dendi. Kalbimdeki rahatsizliktan dolayi ve de hayatimdan giden insan yüzünden ben içine kapandim evden cikamiyodum disariya sürekli ölümü düsünüyodum ağlamaktan başka birsey yapamıyordum insanlarla konusmak bile istemiyordum yan yana dahi gelmek istemiyordum ataklarım her gün biraz daha artiyordu ellerim uyusuyordu kalbimde tekleme oluyordu (carpinti) surekli her tarafim uyusuyordu bir yandan olmek istiyordum bir yandan olmekten korkuyordum herneyse bu böyle 2015'in ağustos ayına kadar gitti ailemin istemesiyle ve de kendimin isteğiyle psikiyatrise gittim burada anlattıklarimi anlattim bana manik depresif ve ve panil atak teşisi koyup paxil verdi şu an mg hatirlayamadim kalp hocana git carpintin icin baksinlar dedi neyse dedigini yaptim kalbimde ritim bozukluğu cikti ama korkutacak sekilde değil dedi beloc zok (50) verdi günlük sabah bir kez neyse o ara ben ankara disina ciktim kalp hapimi kullandim ama paxil'in yan etkisi carpinti oldugu icin icmedim korkudan. Neyse benim ataklarım halen devam ediyordu depresyonda ankaraya geldim kalp hocam telefon etti açık kalp ameliyatı olacaksın kurul oyle karar verdi dedi o an hersey benim icin bitti. Kiz arkadasim vardi hayatim da o sıralar ondan ayrildim icime kapandim bir yandanda istedigim herseyi yapiyordum ameliyattan cikamayacagim diye neyse kasım 15'di sanirim ameliyat tarihi atildi ameliyata girdim ve Allah'ın izniyle ameliyattan sağ salim ciktim neyse ameliyattan sonra benim duygularim daha yogunlasti daha da sinirli daha da cok atak gecirmeye basladim cok daha da sevdigim insana yogunlastim cok daha icime kapandım ve ameliyattan 1 ay sonra tekrar psikiyatriye gittim bi sefer lustral 50 mg verdi ilk 5 gun yarim kullandim 15 gun carpintilarimi cogaltti kalp doktorum kestirdi ve 1.5 ay sonra felan tekrar gittim cipralex 10 mg verdi o yarimda bile carpinti yapti oda kesildi uzun süre kullanmadim anti depresan ve 17 gun once tekrar gittim redepra verdi 30 mg bunu 1 ay kullan gel dedi bugun 17. gün carpinti felan tapmiyor ancak 1 hafta etki yapti su an hic bir ise yaramiyor herseyi yine dün yasamis gibi hatirliyorum bir turlu ataklarimi yenemiyorum bir turlu onu unutamiyorum ailemle sevdigim insan icin surekli tartisiyoruz ve daha 1.5 hafta oncesinde annemin dizinin dibinde haykira haykira agladim bir cozum yolu bulamiyorum ıntihar etmek istiyorum defalarca kalkistim ama basaramadim cesaret edemedim diger dünyada ki hayatimi da karartmak istemiyorum ben ancak sürekli ölümü düşünüyorum ne yapacagimi bilemiyorum su an sigara kullaniyorum bir tek ve normalde kullanmamam gerekiyor carpintilarimi cogalttigi icin lütfen yorum da desteklerinizi esirgemeyin yanimda olun istiyorum kimse beni anlamiyor.

Edit: Yazdığım bu kadar uzun yazıyı okuyan ve desteklerini esirgemeyecek herkesten Allah razı olsun bu forumu kuranada buradan çok tesekkür ediyorum.

Banned

bence başka bir ilaç daha redeprenın yanına eklenmeli. yani doktora tekrar tekrar gitmelisin.
    redepra remeron'un muadilidir. yani içeriği mirtazapin olan bu antidepresanın dünyadaki tanınmış markası remeron.
    uyutur ve iştah açar.
    bunun yanına efexor gibi bir ilaç eklenebilir.
    sana konan teşhis manik depresif değil sadece depresyon çünkü manik depresiflere sadece antidepresan verilmez.
    panik atak da olmayabilirsin. kalp sorunu panik atak benzeri etki yapıyor olabilir.
    psikiyatrik hastaları toplum anlamaz. beni de normal insanlar anlamaz. hasta insanlar anlar.
    ilaç olmadan sadece bu forumdan aldığın destekle bu işin üstesinden gelemezsin.
    benim tavsiyem tekrar, tekrar doktora git ve tekrar tekrar yeni ilaç ya da ilaç kombinasyonları denensin.

Kalp doktorum ameliyattan sonra carpintilarin çogala bilir dedi ve dediği gibi oldu o yuzden isoptin sr 240 mg ritim duzenleyici verdi su an onu kullaniyorum ama 3 hastaneye gittim uyusmalarimin kalp kaynakli olmadigini söyledi psikolojik dedi ve psikiyatrise gideli 17 gün oldi 1 ay sonra gel demisti 1 ay'i tamamlayip mi gideyim? Konuyla ilgili yardimci olduğunuz için teşekkür ederim.

Banned

bence daha sık mesela haftada bir görüşebileceğin bir hekim bul.
    çünkü henüz sana tam uyan ilaç ya da ilaçlar bulunamamış.
    seni rahatlatacak uygun ilaçları bulana kadar doktorlarla sık görüşmen çok daha iyi sonuç verir.

Banned

çok geçmiş olsun.. depresyon ilacın çarpıntı yapmamış bu yüzden sakın kesme etkisini 2 aydan önce göstermeyebilir en az bir 6 ay düzenli kullanman gerek. pskiyatristinle bağlantını da aksatmamalısın. kız arkadaşınla ayrılman tabi bi süre yas tutmana neden olacaktır ama unutma herşeyin bir sonu vardır. kendini hırpaladığın yetmez mi? Allah bizim için en hayırlı olanı gerçekleştirir. belki çok daha iyi bir ilişki seni bekliyor...

Öncellikle çok teşekkür ederim cevap yazdığınız için. Ben şu an devlet hastanesinde tedavi görüyorum ve her gittiğinde farkli doktor ilgileniyor benimle her sorunumu hepsiyle paylastim ancak hepside hap yazip kullan gel diyip duruyorlar konusmuyorlar bile. Degistiricem hastaneyi memnun değilim. Kız arkadasimdan ayrıldıktan sonra bir türlü toparlanamadım, alıştım yokluguna ancak her sigara yakisim da her müzik dinleyisim de onu hatirliyorum ne bileyim iste cok berbat bi durum bee.

Banned

hacettepeyi öneririm Prof Anıl Yağcıoğlu na gidebilirsin çok iyi bir doktor. 130 tl sanırım özel muayene hastanede. polikliniğe de gidebilirsin fakat 3 ayda bir doktor değişir. hacettepe fiziksel rahatsızlıkları da göz önünde bulundurur. 5 yıl önce yatmıştım gündüz kısmına ilk gün fiziksel sorunları araştırdılar ve damarlarda sorun olduğu için uygun ilaç verdiler kullandığım ilacı kesip şimdi çok daha rahatım.

kız arkadaşı takma sana kız mı yok

Banned

ankara da hangi semttesin sakıncası yoksa?

Hacettepedeyim bende ilk once çaglar hoca bakti bana ardindan neşe hoca simdide duru hoca bakiyor, mamakta oturuyorum.

Banned

nisan mayıs Neşe gördü beni de. en son Duru gördüyse ayrılmamıştır henüz duru ile randevum vardı dersin sekreterlere. değişse de doktor hocaya danışıyorlar zor durumlarda iyiler, değiştirme istersen hastane.