10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bipolar Eşim ve Bebeğimiz

Karar Dönemi

Standart Bipolar Eşim ve Bebeğimiz

Merhaba hikayemi bilenler aramızda kaldı mı bilmiyorum ama kısaca yazayım.

Eşim bipolar. bipolar olduğunu düğün arefesi (son 2 hafta kala )öğrenip hastaneye yatırılmıştı. düğünümüz iptal olmuştu. neyse tedavi gördü falan 1 sene sonra düğünü yaptık. neler atlattık neler yaşadık hiç o detaylara girmeyeyim. bir bipolarla yaşama intihar vurup kırma vs az çok tahmin edebilirsiniz....

Asıl öğrenmek istediğim şu, 2 senedir evliyiz. Allah nasip ederse bebek bekliyoruz .bipolar genetik midir ? bebeğimizde bipolar olma ihtimali var mıdır. Rabbim herkese sağlık sıhhat versin inşallah...
    Ayrı Gezen Yürek Değil Beden......

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eğer anne ve babadan herhangi birisi bipolarsa, % 4 ile % 15 arasında bir olasılıkla çocuk da bipolar. Eğer anne ve babanın her ikisi de bipolarsa, bu oran yaklaşık 3,5 katına çıkıyor. Ama bipolar bir genetik aktarımı yoksa, oran % 0 ile % 2 arasında oluyormuş.
    Yani, her halükarda bipolar bozukluk, ciddi oranda genetik. Ama mutlaka olacak diye de bir şey yok.
    http://www.health.com/health/conditi...275258,00.html
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

kızım daha çok içine kapanık...çok konuşmaz...alıngan...oğlum aşırı hareketli...aşırı konuşur...enerjisi hiç bitmez...biri yukarda biri aşağıda,iki ayrı uçtalar ...zaten bir bipoların çocuğundan ne beklenirdi dimi?...kızım 3 aydır depresyon-panik atak tedavisi görüyor...doktor bipolar belirtileri görmüyorum...ama ilerde ne olur bilemem diyor...bipolar biriyle evli olmak çook zor...eşim 20 yıldır çekiyor beni...çocuklar evlensin sen sağ ben selamet diyor bazen tartıştığımızda...bipolar olduğumu bilmiyordu evlendiğimizde...hala bir kini nefreti var içinde kızıyor kayınvaldesine,ve bizi tanıştıran görümcesine...bahsetmedi hiç diye...siz bile bile lades demişsizniz...kutlarım sizi...lakin çok seviyor olmalısınız birbirinizi...bense hala arıyorum çözümünü bipoların ...çünki ben Arayan Adam ım...
    Konu Arayan Adam tarafından (13-06-2016 Saat 04:54 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Psikolojik sorunlar, çok büyük oranda fizyolojik sorunlar gibi genetik olarak aktarılmaz. Sorun şu ki, psikolojik olarak sıkıntıları olan bir ana babanın çocuğunu yetiştirirken de hatalar yapacağı ve çocuğun da benzer sorunlar yaşama ihtimali...Ben hep, karşı tarafın bir sıkıntısını görmesine rağmen evlenmekten vazgeçmeyenlerin o kocaman yüreğini takdir etmişimdir.

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

İstatistiki olarak genetik değilmiş. Ama nesilden nesile aktarılır çünkü depresif birinin en aşağı yarı depresif çocukları olur mantıken. Ama çocuğunuzla, aşırı ilgilenmenizi öneriyorum çünkü huzursuz büyüyecek ve bir miktar da genetik olabilir. Olmasa bile sonradan, aile ortamından bir ruh sağlığı bozukluğu veya kalitesizliği olabilir. Üzerine titremenizi öneriyorum. Bence en iyi pedagoji kitabı "Özel Gereksinimli Çocuk"tur. Ayrıca, yetişkinlere de yorumu yapılabilir, yani yetişkinler versiyonunu da çok basit bir şekilde çıkarabilirsiniz. Şahsen, çok şey konusunda eğitti. Kitap; özel ihtiyacı olan (otizm vb.li olmak), bebeklerin ve çocukların sağaltımı ile ilgilidir. Okunduktan sonra pişman olmak, kullanılması haricinde "çok zor". Bence bu kitaptan sonra eşinizde bile düzelme gözükecek!

Karar Dönemi
    Yer
    ISTANBUL

Bipolar genetiktir derken öyle kolay anlaşılır bir şey değildir bu 2x2=4 etmez bu denklemde.Dayında asabiyet vardır ve babanda hafif depresif durumlar vardır ve ben bipolar olurum ama onlar bipolar değildi ki ? neden ben böyle daha beter oldum.Bir örnek daha vereyim bir gün eski öğretmenin mi özel psikiyatride gördüm sordum ne yapıyorsunuz diye meğer oğlu bipolarmış ve ağır derecede "ya dedim nasıl oldu bu" kendinde depresif olduğunu biliyorum kocasıda panik atağı varmış yani çoçuk ta çok beter olmuş.Bilinmez ki ne olur.
    umutturaşk sana tavsiyem çocuk hazır yapılıyoken git çocuk için kurban kes , bir fakire zekat ver , Eyüp sultan Hz. git dua et sonra da dua et Allah'a sağlıklı bir çocuk dünyaya gelsin.
    a$k

Karar Dönemi

Ben hafif bipolar hastasıyım ve gördüğüm kadarıyla bipolar olmayan vakalar bu ilaçlar ile tedavi etmeye uğraşıyorlar.annemde aile kaynaklı takıntılı depresyon
    Babamda da herseye sürekli kızma tepki verme belirtileri olan bir hastalik vardi.vardi diyorum ikisinden biri bile o yıllarda böyle arastirilmalar guc bela yapılıp halka kadar inmezken olan nesilden.o yüzden psikiyatr degilim ne desem boş.yalnız şu var.babam tarafindaki kadinlarda olan kadin doğum hastaliklarini genetik olarak almisim.erkek kardeşimde babamin asabiyetini almis gibi.üstüne annemin etkisi ile takintilar ve memnuniyetsizliklerle donatıldı.bende de vardir.ulaşmama katkısı olmustur.annem efexor150mg içmekte hatta içmeye mahkum olmuş gibi.ben ilk bipolar atağını selectra lamictal serequel ile atlattim.bipolarim normalden depresif ucluya döndü.çevresel etkiler ile depresyondan başlıyor.en son atağa rmak kala selectra lamictal ile toparlandim.6 ay içtim azaltarak biraktim.32 yasindayim çocuk istiyorum.ilaclar direk olarak değil kismen kisirlastiriyor sanki beni nelet bekliyor hamilelikte bilmiyorum bilmek istemiyorum.cocugu doğurup belli aya getirip sütten kesince kaldigim yerden devam ederim diye düşünüyorum tamamen ilaclari bırakınca nüksetmek icin 2-2.5yili bekliyor.saatli bomba ile yasamak gibi de onu düşünüp hayatı ertelemek gibi bi lüksümüz yok

Alıntı umutturask Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba hikayemi bilenler aramızda kaldı mı bilmiyorum ama kısaca yazayım.

Eşim bipolar. bipolar olduğunu düğün arefesi (son 2 hafta kala )öğrenip hastaneye yatırılmıştı. düğünümüz iptal olmuştu. neyse tedavi gördü falan 1 sene sonra düğünü yaptık. neler atlattık neler yaşadık hiç o detaylara girmeyeyim. bir bipolarla yaşama intihar vurup kırma vs az çok tahmin edebilirsiniz....

Asıl öğrenmek istediğim şu, 2 senedir evliyiz. Allah nasip ederse bebek bekliyoruz .bipolar genetik midir ? bebeğimizde bipolar olma ihtimali var mıdır. Rabbim herkese sağlık sıhhat versin inşallah...

insan değer verdiği evleneceği kişiye böyle bi kötülüğü nasıl yapar. yani nasıl evleneceği döneme kadar bipolar olduğunu eşinden gizler. hele bunu bir erkek yapıyorsa ona yazıklar olsun gerçekten. tamam kadında yapmamalı ama bi yuvada asıl yük erkeğin üzerindedir. çalışıp para kazanması ev geçindirmesi gerekmektedir. erkeğin sorumluluğu daha fazladır. umuyorum eşiniz sağlığına kavuşur ve yuvanızda mutlu mesut yaşarsınız
    Kaybedenler kulübünün daimi üyesi.. Eksiksiz bir Loser...

Karar Dönemi

Alıntı miskin oğlan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insan değer verdiği evleneceği kişiye böyle bi kötülüğü nasıl yapar. yani nasıl evleneceği döneme kadar bipolar olduğunu eşinden gizler. hele bunu bir erkek yapıyorsa ona yazıklar olsun gerçekten. tamam kadında yapmamalı ama bi yuvada asıl yük erkeğin üzerindedir. çalışıp para kazanması ev geçindirmesi gerekmektedir. erkeğin sorumluluğu daha fazladır. umuyorum eşiniz sağlığına kavuşur ve yuvanızda mutlu mesut yaşarsınız

Merhaba öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkürler.
    Fakat bi yalnış anlaşılma olmuş sanırım. eşim yani o zamanlar nişanlım bipolar olduğunu bilmiyordu doktora dahi gitmemiştik. bi ani atak ile hastaneye yatırıldı ve bipolar teşhisi konuldu.
    Ayrı Gezen Yürek Değil Beden......

Alıntı umutturask Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkürler.
    Fakat bi yalnış anlaşılma olmuş sanırım. eşim yani o zamanlar nişanlım bipolar olduğunu bilmiyordu doktora dahi gitmemiştik. bi ani atak ile hastaneye yatırıldı ve bipolar teşhisi konuldu.
    Özür diliyorum.
    o ayrıntıyı kaçırmışım.malumunuz dikkat eksikliği bolca var bizde
    Allah şifa versin eşinize.
    herkes keşke sizler gibi olsa yuvası için gayret etse
    Yaptığınız kelimelerle bile ifade edilemez aslında ama yinede takdire şayan diyorum ben
    Allah mutluluğunuzu daim etsin
    Kaybedenler kulübünün daimi üyesi.. Eksiksiz bir Loser...