3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Psikiyatri

Karar Dönemi

Standart Psikiyatri

beyler psikiyatriye merak saldım mesala bazı psikiyatri ilaçları kullanıyorum ve beynimde ne tür etki ettiğini hemen anlıyorum psikiyatri ile herşeyi okumak istiyorum her türlü kitap dergi olabilir ayrıca psikiyatride kullanılan tüm ilaçların hangi psikolojik hastalığı tedavi ettiğini öğrenmek istiyorum kendi kendime nasıl eğitirim nerden başlamalıyım ve hangi kitapları okumalıyım
    Konu melih007 tarafından (07-06-2016 Saat 09:51 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Psikiyatriyi boşver kardeşim bence, bence endokrinoloji ile ilgilen benim ilgilendiğim gibi. Çok ilgi çekici çünkü hangi hormonun hangi duyguyu tattırdığını anlıyorsunuz. Doktor olmak gibi bir şeydir endokrinoloji. Acayip özendirir... Mesela prolaktin hormonu, ejakülasyondan sonraki yarı depresif ruh hâli ile ağlamanın bitimindeki uykulu duygu hâli. Endokrinoloji bilmek "Acaba bana ne oluyor?" problematik sendromumuzun -belki "sendrom"- önüne geçebilir. Biraz sallıyorum ama bana öyle geldi gerçekten.

Cinsel Atlas adında bir Kanadalı deli saçması var. Tamam, biraz gıcık kaptım ama fena değildi, iğrençti... Psikiyatristin İlaç Kullanın Kılavuzu var ki 40 liraya almıştım ama bir işe yaramadı. LSD'nin kafanın yarısını kopartan, intiharlarıyla meşhur küme tipi baş ağrısından mucizevi bir şekilde geçirmesini konu edinmiş YouTube'deki ücretsiz belgeseli. İstediğin şey tahta çakmak ise kardeşim, bu yok, böyle bir şey yok fakat -bugün izledim- haberlerde "İltihap antipsikotikleri olumsuz etkliyor" gibi modern doktrinlerin ülkemizde daha tez hâlinde olmasına bakılırsa, sizin ilgilenmeniz nihai adres merağınız var ise "endokrinoloji". Psikiyatri konusunda kafamı duvara iyi vurdum. Hem zaten birini tedavi etmek için o şahsın dibinde olmak gerek ve psikozlarından ziyade nevrozları ağır basmalı. Karşı cins olmamalı. Olsun veya olmasın mutlak bir karşlıksızlık gerektirir. "Tamir ederim" ümidiyle kız arkadaş da edinmeye falan kalkmayın sakın; ümitsizlik. Siz en iyisi mi, salgı bezlerinden yapıştırmaya başlayın.

Duyguları hissetmek için melankolizm gibi hastalıklı işlerle uğraşmak yerine şefkat (sevecenlik) kavramlarıyla haşır neşir olun. Depresiflik, acı içerir. Acı çeken biri mantıklı mı düşünürmüş hiç?..

MS 2150'yi de öneririm. Başka alakadar kitap okumadım. MS 2150 kitabı, the Secret'ten daha başarı bir formda makrokozmos felsefesini, makrofelsefeyi işlemiştir ve dogmatik olarak -Türkçesi, geri zekâlıcası- bağlanmak bile zarar getirmeyen bir kitaptır. Ben dogmatik bağlanmıştım başlarda. Ama, sırra kadem basan yazarı Thea ALEXANDER haklı imiş.

Psikiyatriye dair bir şeye paramı sarf etmeye karar verirsem, Allah belamı versin. Çünkü, yapamayacağım bir şeydir psikiyatristlik veya psikologluk. Artık doktorculuk yok.
    Konu Recep tarafından (07-06-2016 Saat 11:55 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

İlaçları yutarak değil de reçetelerini okuyarak ve internette kullananların yorumlarından öğrenebilirsin. Ayrıca şu doktorların bir ilaç kitabı var ansiklopedi gibi. Bir kere mal bir profa gitmiştim. Kitaptan söylemişti ilacımı. O kitaplardan edinirsen olur. Fakat korkarım bu yol seni tuhaf maddelere, uyuşturuculara, limit yok filmindeki haplara götürmesin. Ben tehlikeli sularda yüzdüğünü düşünüyorum.