4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Şiir

Karar Dönemi

Standart Şiir

Mutlaka dinleyin ; Kemal Sayar Ruknettin'in Kalbi İçin Kehanetler

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Dinlemek için açtım ama on dakikadan uzun olduğunu görünce okumaya karar verdim çünkü dinlerken yazı yazmak çok zormuş bir şiirde, bir şarkı gibi olmuyormuş. Başlarda "Aha, kız arkadaşımın kulağına fısıldayarak okuyabileceğim şiiri buldum!" dedim ancak ortalardan itibaren yarı depresif seyretti. Biraz gıcık olacak ama beğenmedim. Melankolizmi sevmediğimden sonra mısraları okumadım.

Size "Take Me to Church"u tavsiye ederim. Klasik oldu. Ama anlamını bilmeye gerek yoktur, "Ederlezi"deki gibidir. Müzikte eskitme kullanılmıştır. Hozier'in "Beni Kiliseye (İbedetgâha) Sür/Götür"ü: https://www.youtube.com/watch?v=t0imaSCnSuA

İlk dinlediğim zamanlar bir harika gelmişti Videosunu pek kimse beğenmez çünkü radyodaki tadını kaçırdı izleyince. Şu aralar bu müziğin tadı geri geliyor bana!
    Konu Recep tarafından (05-06-2016 Saat 02:06 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Tavsiyen için teşekkür ederim recep Hozier'dan Take Me To Church'ı dinledim klibi de vardı saol!

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Alıntı Kubbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiyen için teşekkür ederim recep Hozier'dan Take Me To Church'ı dinledim klibi de vardı saol!
    Klibi rezalet gibi geldi başta ama. Şu link benim kanalım sanıyorum: youtube.com/playlist?list=PLK34o0mqxLlDwJh40uQHIsw_O1EXGGg2g Bazıları çok nostoljik, bazıları destansı, bazıları fütüristik, bazıları pop, bazılarının da bende öyküleri var ve birçoğu ise küfürlü. Dernière Danse'yi de melankolik ve buz pateniyle bir eşle dans şarkısı olarak buldum. Hem melankolik, hem romantik mi? Olabilir: youtube.com/watch?v=rEgRzLXqWUI&list=PLK34o0mqxLlDwJh40uQHIsw_ O1EXGGg2g&index=44

Take Me to Church'un Türkçe çeviri sözlerini de bulmanızı tavsiye ederim. Geriye bir de yastığa sarılıp ağlamak kalır. Türk yorumu olarak şunu öneririm.:

Cem KARACA, söylememiş, okumuş be... "Cildi parlak... kâğıt kaplı, pahalı bi' kitaptı!" der. Tamirci Çırağı (Ağır Roman): youtube.com/watch?v=Fi99W7O_M8E

Ceylan AVCI'nın "Yuvasızlar"ını ve Müslüm GÜRSES'in https://www.youtube.com/watch?v=d6nodsuiPTQ linkindeki veya başka sayfadaki Paramparça'sı da hoş.

Bu şarkı konusunda bana koyan, Yaşar GÜVENİR'in adam gibi bir-iki parçasının günümüzde olması. Bu olmamalıydı. Keman çalmaya, piyanist olmaya özendirebilecek kadar başarılı bir Sensiz Saadet Neymiş isimli şarkınınyorumu: https://www.youtube.com/watch?v=FANIdovd6hc
    Konu Recep tarafından (07-06-2016 Saat 11:25 PM ) değiştirilmiştir.