2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Eğitim hayatıma ailem çok karışıyor yardım.

Karar Dönemi

Standart Eğitim hayatıma ailem çok karışıyor yardım.

Merhabalar bir çok böyle konuyla karşılaşmışsınızdır ama sonuçta her insan farklı,tıpa tıp aynı bir sorun internette bulamıyorum dilerim okursunuz şimdiden teşekkürler.Ben 10. sınıfa giden antalya da okuyan bir öğrenciyim.Ve antalya en iyi 3 okuldan 3. sündeyim(2 ve 3. okul arasında pek bir fark yok ama 1. okul çok daha iyi bir okul)Ailem sırf beni daha başarılı olduğu için ki sadece küçük bir puan farkı ile bizden önde olan en iyi 2. okula göndermek istiyor.Bunun nedeni ise derslerimde aileme göre başarısız olmam.Ben dersleri çok iyi olan biriydim ama daha sonra biraz düşüş gösterdim ama hala okuduğum lisede ilk 20 öğrenci arasındayım ama ailem bunu her daim çok kötü görüyor.Neden çünkü notlarım 70-80 arasında olduğu için.Ama bilmiyorlarki zaten okulun ortalaması 60-70 arasında ben onlardan daha yüksek olduğum halde küçük buluyorlar ve benim motivasyonumu kırıyorlar.Her zaman bir küçümseme ve kızmalar canıma tak etti artık.İnsan hiç mi çocuğuyla övünmez hadi onuda geçtim kötü aldığım bir sınava "olsun bir dahakine daha iyi yaparsın." diye motive etmez.Onlara göre hep kötüyüm hep kötü.Artık psikolojim bozulmaya başladı bunları düşünmekten daha çok dikkatim bozuluyor.Okuduğunuz için teşekkürler

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Sizi umutlandırmayım, dostum, ebevynleriniz sizin bir kadını sevebilme potansiyelinizin yarısı kadar size sevecenlik, zekâ, akıl, beyin, omurilik, kalp, karaciğer ve duygu beslemiyor. Yani yeterince... Açıklık Oyunları Üçlüsünü ve fenomenini dramatize etmemek uğruna, xD, dediklerini yapın, yapmaya çalışın çünkü gırtlağınızdan geçen lokmolar hâlâ onların malıdır. Aynı duygusuzluğa ve sevgisizlik seviyesine sahip bir çiftin çocuğu olarak ve de diğer ailelerden daha yüksek matematiksel zekâ ve beceri ve de akla sahkip insanların evladı olarak da yazıyorum ki yegâne rahat kurtuluş yordamınız; onların dediklerini olabildiğince kusursuz yaparken hürriyetinizi edineceğiniz saniyeye dek olabildiğince -onlara hizmet mevzusunda çelişmeksizin- hayattan zevk alabilecek yollar yaratarak vakit öldürmektir.

Tavsiyeme güvenebilirsiniz, zira yirmi yıldan fazla kurtulmaya çalışmış birinin paragrafıdır üstteki feryadımın ekosu.

Ey ahali, ötekiler; siz siz olun akıllı olmadığını düşünmeye "start verdiğiniz andan" itibaren ailenizin, mutlaka onların zihinlerini ve duygularını anlamaya çalışkmaktan ZAVGEÇİN. Yoksa psikoloji bozulur.