5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Daha güçlü olmak için (Erkeklere)

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Daha güçlü olmak için (Erkeklere)

Arkadaşlar, fiziksel açıdan daha güçlü olmak için yaklaşık 20 yıldır uyguladığım bir yöntemi size de tavsiye ederim.

1-Powerlifting yapın.
    Bilmeyenler için kısaca anlatayım. Powerlifting de bir ağırlığı 1 ile 5 defa arasında kaldırırsın. En ideali 2-3 defa kaldırmaktır. 6 ya da daha fazla miktarda kaldırırsanız, kas lifleriniz yırtılır ve hacim oluşur. Vücut geliştirmecilerin yaptığı da budur. Kas liflerini yırtmak ve kasların hacim alması.
    Ama benim önerdiğim en fazla 5 defa kaldırmak(Ben ağırlıkları 2-3 defa kaldırıyorum)
    Set ve tekrar sayısı size kalmış.
    Yapmamız gereken 3 hareket var. Bench press, squat ve deadlift.

Ayrıca haftanın belli günleri şınavda yapmak lazım. Bench press kadar belki daha da faydalıdır.

2-Judo, Güreş ya da Jiu Jitsu dan birisini yapın. Tercih size kalmış.Ben Jiu Jitsu seçmiştim ama 3 ü de birbirinden değerli spor dalları

3-Karate, Boks ya da Kick Boksdan herhangi biri. Ben Karate ve Kick Boksu seçmiştim ama tercih meselesi. 3 ü değerli spor dalları.

4- Beslenmenize dikkat edin.

5-Uykunuzu alın.Gün içinde esnemeyecekseniz sorun yok

Bu kadar spora vakit ayıramayız diyebilirsiniz ama zaten haftanın her günü spor yapılmaz. Bu fayda değil zarar verir.

Benim programım şöyle idi çoğunlukla
    P.tesi: Sabah Kick Boks
    Akşam:Powerlifting
    Salı: dinlenme günü
    Çarşamda: Sabah:Jiu Jitsu
    Akşam:Powerlifting
    Perşembe: Dinlenme
    Cuma: Sabah:Kick Boks
    Akşam:Karate
    Cumartesi: Sabah: Jiu Jutsu
    Akşam: Karate
    Pazar:dinlenme

Süreler ortalama 45 dakika.
    45 dakika az gibi gelebilir ama sporu yaparken süreyi uzatmak bir noktadan sonra vücudun katabolikleşmesine neden olur. Profesyonel olan ve steroid alan sporculara bakmayın siz. Bir de Boks, Karate ya da Kick Boks antremanlarınızda muhakkak ağır bir kum torbası ile çalışın.

Sabırlı olursanız, size inanılmaz bir kemik ve kas yoğunluğu verecektir. Ve oldukça güçlü, kuvvetli olmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca 5-6 aylık programdan sonra antreman öncesi Beta Alanin ve Kreatin monohidrat almanız fayda sağlayacaktır.

Bayanların güçlü olmak gibi hevesi ya da derdi yok ama erkek arkadaşlara tavsiyemdir
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Ben bu devirde fiziksel gücün çok da önemli olduğunu düşünmüyorum.Güç artık parada ve çevrede, Hiç öyle kas yapıp güçlü olmayı isteyenleri de anlamış değilim.Ha düzenli kalkıp koşu yapma spor yapma ayrı ama öle vucut yapim die uğraşanları falan hiç anlamıyorum.Güçlü olma isteği sanırım özgüven yüzünden kaynaklandığını düşünüyorum.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu devirde fiziksel gücün çok da önemli olduğunu düşünmüyorum.Güç artık parada ve çevrede, Hiç öyle kas yapıp güçlü olmayı isteyenleri de anlamış değilim.Ha düzenli kalkıp koşu yapma spor yapma ayrı ama öle vucut yapim die uğraşanları falan hiç anlamıyorum.Güçlü olma isteği sanırım özgüven yüzünden kaynaklandığını düşünüyorum.
    Yorumun için sağol Yorum.
    Fiziksel güç, adam dövmek için değil, psikolojik ve ruh sağlığına katkısı için önemli. Ben, bunları yapın adam dövün demiyorum ki.Sokakta adalet yoktur, bir anda silah bile çekebilirler.Sokaklar tehlikelidir.

Ben fiziksel gücün, öz güveni beraberinde getirdiği ve bedensel ve ruh sağlığına çok olumlu etkileri olduğunu bildiğim ve etkilerini gördüğüm için paylaşıyorum.

Depresyon ve anksiyete başta olmak üzere, birçok psikolojik sorunu olan arkadaşlara faydalı olacaktır.

Bu arada kaslı vücutlar bana da itici gözükür, ben de kaslı değilim zaten. Verdiğim program, kaslı olmaya yönelik değil, güçlü olmaya yönelik bir program.
    Kaslı olmak ile güçlü olmak farklı şeyler.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumun için sağol Yorum.
    Fiziksel güç, adam dövmek için değil, psikolojik ve ruh sağlığına katkısı için önemli. Ben, bunları yapın adam dövün demiyorum ki.Sokakta adalet yoktur, bir anda silah bile çekebilirler.Sokaklar tehlikelidir.

Ben fiziksel gücün, öz güveni beraberinde getirdiği ve bedensel ve ruh sağlığına çok olumlu etkileri olduğunu bildiğim ve etkilerini gördüğüm için paylaşıyorum.

Depresyon ve anksiyete başta olmak üzere, birçok psikolojik sorunu olan arkadaşlara faydalı olacaktır.

Bu arada kaslı vücutlar bana da itici gözükür, ben de kaslı değilim zaten. Verdiğim program, kaslı olmaya yönelik değil, güçlü olmaya yönelik bir program.
    Kaslı olmak ile güçlü olmak farklı şeyler.
    evet hem fikiriz o halde
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet hem fikiriz o halde
    Aynen kardeşim