Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: psikiyatrist tavsiyesi

Karar Dönemi

Standart psikiyatrist tavsiyesi

arkadaşlar merhaba,
    uzunca bir süredir OKB illetinden çekiyorum. temizlik takıntılarım var. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ama bişeler yapmak zorunda olduğumu hissediyorum. güvenilir bir psikiyatriste gidip onun dediğini yapmayı düşünüyorum. bu konuda tavsiye verebilecek kimse var mı ?

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Değer mi sence?
    Benim de ciddi OKB sorunum vardı. Ben de 3-4 psikiyatr dolaşmıştım, hep ilaç başka bir şey yok. Bir ömür uyuşturulmuş şekilde mi yaşayacaksın.
    Bu kadar acı çekiyorsan, halen bıçak kemiğe dayanmadı mı?
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

Ben de 5 ay kadar ilaç kullandım,bi dönem de psikologa gittim. Geçti mi geçmedi ama belki daha kötüye gitmemi engellemiştir ne biliyim. Yani olmadı diye vazgeçemem ki. Evet bazen umutsuzluğa kapılıp koyveriyorum gitsin nereye gidebiliyosa ama o zaman da aklımda oluyo, bi süre sonra toparlanıcam ve bu şeyi çözcem diye. Çözebilir miyim bilmiyorum ve sanmıyorum da. Ama yadırgamamayı öğrenirim belki ve üzerinde durmayınca o da azalır etkilemez beni. Velhasıl kelam bişeler yapma konusunda kararlıyım

Karar Dönemi

Hangi ilde yaşıyorsun.

Karar Dönemi

İstanbul da yaşıyorum

Alıntı üstelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 5 ay kadar ilaç kullandım,bi dönem de psikologa gittim. Geçti mi geçmedi ama belki daha kötüye gitmemi engellemiştir ne biliyim. Yani olmadı diye vazgeçemem ki. Evet bazen umutsuzluğa kapılıp koyveriyorum gitsin nereye gidebiliyosa ama o zaman da aklımda oluyo, bi süre sonra toparlanıcam ve bu şeyi çözcem diye. Çözebilir miyim bilmiyorum ve sanmıyorum da. Ama yadırgamamayı öğrenirim belki ve üzerinde durmayınca o da azalır etkilemez beni. Velhasıl kelam bişeler yapma konusunda kararlıyım
    OKB ilaçsız yenilebilir, ben de ileri düzey OKB idim. İlaçsız yendim, hatta gittiğim doktorlar ilaçsız yenemezsin demişti
    İlaçlar;
    1- Bıraktığında OKB nin tekrar nüksetmeni önleyemez. Bu yüzden bir ömür içmen gerekir
    2- Erkeklerde, bu ilaçların çoğu boşalmayı önler
    3- Ruh gibi dolaşmana ve hayatı tam olarak hissede hissede yaşayamamana sebep olur.

Bir şizofren hastası ilaç kullanmalı.İlaçsız çok zor yenilir. Ama OKB, ilaçsız yenilebilir.
    Bu kitabı al ve uygula. Birşeyin kalmaz. Bu kitabın yazarlardan birisinden bilişsel terapi almıştım. Bu işin uzmanılar, onları dinle hiçbir şeyin kalmaz
    0000000453744-1.jpg

Karar Dönemi

Teşekkür ederim en kısa sürede alıcam bu kitabı. İlaçsız aşabiliceksem ne mutlu bana,çünkü ilaç konusunda çekincelerim var

OKB yi yaşamış olmanın güzel tarafı da, onu yendikten sonra zamanın ne kadar değerli olduğunu anlamamız. Benim OKBli olmayan arkadaşlarım zamanı çar çur ediyor ben ise ne kadar değerli olduğunu biliyorum.Çünkü OKB yüzünden çok zaman kaybettik

Karar Dönemi

bana kalırs abenim düşüncem bu işten ilaç şirketleri para kazanıyor devlet para kazanıyor hatta doktorlarda para kazanıyor sen ilaç kullandığın sürece 10 yıldır okb var ilaçla dah açok arttı bıraktım ilaçları insan içine çıktığımda insan yerine konmaya başladım ilaç içtiğimde insanların üzerimden espri yaptığı malzeme birileri sinirlenip ilgili kişiye değil benim üzerimden birilerine bir şeyler anlataya çalıştığı objeye dönüşüyorum

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Bana sorarsanız da insan kendini bilmeli, çok iradeli olmadığına inanıyorsan bu illet artmadan bence ilaç tedavisi artı terapi başka çözüm değil diyorum.Ama eğer iradeli ve yaparım diyorsan tabi ki ilasız da olur.Ama ben ilaç almim ama kendini umursamazsan daha kötüye gitme ihtimalin de var.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Sayfa 1/2 12 SonSon