9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Anneden ayrılamıyorum, hep acaba başına bir se gelir mi düşüncesi

Karar Dönemi

Standart Anneden ayrılamıyorum, hep acaba başına bir se gelir mi düşüncesi

Merhaba ben 20 yaşındayim. Anksiyete bozukluğu var, Paxera 20 mg kullanıyorum. Şu an ciddi manada maddi sıkıntı çekiyoruz ve bunun için kuzenim beni cafesinde çalışmaya davet etti. Bu yer de evimize uzak olduğu için onun yaninda kalacagim haftanın belli günleri annemi ve kardeşlerini gormeye geleceğim. Ama ben bunu bile yapamiyorum. Ciddi manada korkuyorum. Acaba ben yokken başlarina bi is gelir mi diye. Gecen gün 6 aylik kardesim kanepeden düştü ona o kadar uzulmustumku sabah kalktigimda sağ gözümde arpacik çıktı. Anliycaniz benim onlarsiz bi hayatim bi isim olmuyor sanki ne yapacagimi bilmiyorum çözüm de bulamıyorum üzülmekte istemiyorum. Gerçektende sevdiğim bi iş. Bi de şöyle bir şey düşünüyorum acaba bu duruma kendimi alistirmak için bile olsa o ise gitmeliyim çünkü hayatim boyle devam edemez değil mi yoksa hep boyle mi olacak
    Konu gülbahar tarafından (23-03-2016 Saat 02:04 AM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aileyi sevmek çok güzel bir şey ama ileride çokkkk pişman olursun.Çünkü her şeyi dozunda yapmalısın. Bir şeye ağırlık verirsen, başka yerden kaybın olur. Sen para kazandığında onlara katkın daha fazla olur. Bu arada kardeşinle aranda 20 yaşa yakın fark var. İlginç

Git çalış, sonra sevdiğin bir adam varsa ya da karşına çıkarsa evlen. Ama ailene olan düşkünlüğünü de anlat. Ailene daha fazla sahip çıkarsın, merak etme.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

dreamer8
    Guest

Kardeşinle aranda 20 yaş olması, ender rastlanan bir durum. Neredeyse senin de bebeğin gibi geliyordur sana....Eğer erkeksen, haftanın bir iki günü, mecbur olduğun için ailenden uzakta kalabilirsin ama eğer bayansan bence hiç gerek yok. Rica et, seni 1 saat erken salsınlar, geceyi evinde, ailenle geçir derim....Kendine güven, bunlar hallolacak meseleler. sizin sokaktaki marketteki kasiyer kızlar da bu şekilde işe girdi ve çalışıyorlar. Allah daha büyük sıkıntı vermesin. Hayat uzun ve yokuşlu bir yol.

Karar Dönemi

Yok kesin bi sekilde orda kalmam gerekiyor baska türlü olmuyor. Bi bayanım. Evet kardesimi çocugum gibi görüyorum sanki zaten gunun cogunu onunla geciriyorum emzirmek haricinde her seyiyle ilgileniyorum. Ama ben boyle devam edemiyorum surekli evdeyim evde durdukcada surekli annemle tartisiyoruz. bi sekilde hayata atilmam gerek ama korkuyorum

Alıntı gülbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok kesin bi sekilde orda kalmam gerekiyor baska türlü olmuyor. Bi bayanım. Evet kardesimi çocugum gibi görüyorum sanki zaten gunun cogunu onunla geciriyorum emzirmek haricinde her seyiyle ilgileniyorum. Ama ben boyle devam edemiyorum surekli evdeyim evde durdukcada surekli annemle tartisiyoruz. bi sekilde hayata atilmam gerek ama korkuyorum
    Bir daha bu yaşları bulamayacaksın. İleride, annenle her kavga ettiğinde keşke zamanında işe girip çalışssaydım diyeceksin.

İşe git, ilk 2-3 hafta çok sıkıntılı geçer, sonra taşlar yerine oturur. Hem eline ekmeğini alırsın, kendine güvenin gelir hem de insanlarla (ailen bile olsa) ne kadar az vakit geçirirsen o kadar az kavga yaparsın. Aynı ortam da olunca, kavgalar da oluyor.

Ayrıca iş tecrübesi kazanırsın, çevren genişler. Kazandıklarını annene ve kardeşine harcarsın istersen.
    Bence bu fırsatı kaçırma

Çıraklık Dönemi

bende de anneye bağlılık var ama beni yıkacak durumda değil.aslında kamera ile uzaktan konuşma vb ile kaygını azaltabilirsin

Karar Dönemi psikolock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sütten kesilme vakti.
    “Her şeyin sonunda, canımızı en çok acıtacak olan, düşmanlarımızın sözcükleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.”

Karar Dönemi

Ben de öyle düşünüyorum o yüzden ağlasamda zirlasamda gidecem başka yolu yok bu sebepten üniversiteyi bile kazanamadim en azindan bi ise girip calismaliyim ama bu ilk baştaki sureci çok sıkıntılı gecirmemek adina ne yapmam gerek bilmiyorum

İlk zamanları sık sık ararsın. Sonra zamanla kendiliğinden aramaların azalır ve sorunlar düzelir.