Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
27 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Bipoların Beyni Farklı Çalışır...

Karar Dönemi

Alıntı Arayan Adam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz bipolarlar...mani ataktayken duyguları haddinden fazla yoğun yaşar...ve farklı bir dünya içersine gireriz...peki hiç araştırdınız mı nasıl bir alemi algılamaya başladığımızı...

https://www.youtube.com/watch?v=SFkb1q1L6es
    evet.en çok evlilik ilişkilerinde zorluyor beni.bu durum.kocam yanıma gelmek istemiyorsa sanki adama benzin dökücek yakıcak mışım gibi davranıyorum uzağımdayken. yakınımdaykern sakinim.

Karar Dönemi

insan...ezelden ebede yaratılmışlar içersin de...yaratanın demesiyle...en mükemmel varlık...peki nedir insanın oluşturan parçalar...üniteler...kalb..akıl...ruh...beden...v icdan...nefs...şuur...
    http://www.sorularlarisale.com/makal...kun_mudur.html
    ....tüm bu donanımların bir araya gelmesi ve bir bütünlük oluşturmasıyla insan,insan oluyor...ve bu donanımların birbiriyle senkronize çalışmasıyla da sağlıklı yaşıyabiliyor...biz bipolarlar...mani atakta iken şizofrenik belirtiler gözteririz...pisikozlar yaşarız ve kişiliğimiz bölünür parçalanır...kalb,akıl,ruh,nefs gibi donanımlarımızı ayrı ayrı algılayabiliriz,ayırt edebiliriz içimizde...bütünlük bozulur...ve çok zaman bunlar arasında çatışma başlar....çıkmaz bir labirentin içinde kayboluruz...ilaçlar kesinlikle çok faydalı...ancak...bu donanımlarımızı...tek tek iyi tanıyıp,aralarındaki çatışmaya bir son verip...senkronizasyon içersinde çalışmalarını temin etmemiz gerekir...bu oldukça zor da olsa...tamamen bizim elimizdedir...peki bunu nasıl yapıcaz...

Karar Dönemi

insan...ezelden ebede yaratılmışlar içersin de...yaratanın demesiyle...en mükemmel varlık...peki nedir insanın oluşturan parçalar...üniteler...kalb..akıl...ruh...beden...v icdan...nefs...şuur...
    http://www.sorularlarisale.com/makal...kun_mudur.html
    ....tüm bu donanımların bir araya gelmesi ve bir bütünlük oluşturmasıyla insan,insan oluyor...ve bu donanımların birbiriyle senkronize çalışmasıyla da sağlıklı yaşıyabiliyor...biz bipolarlar...mani atakta iken şizofrenik belirtiler gözteririz...pisikozlar yaşarız ve kişiliğimiz bölünür parçalanır...kalb,akıl,ruh,nefs gibi donanımlarımızı ayrı ayrı algılayabiliriz,ayırt edebiliriz içimizde...bütünlük bozulur...ve çok zaman bunlar arasında çatışma başlar....çıkmaz bir labirentin içinde kayboluruz...ilaçlar kesinlikle çok faydalı...ancak...bu donanımlarımızı...tek tek iyi tanıyıp,aralarındaki çatışmaya bir son verip...senkronizasyon içersinde çalışmalarını temin etmemiz gerekir...bu oldukça zor da olsa...tamamen bizim elimizdedir...peki bunu nasıl yapıcaz...
    hastayken toplama pejo gibiyiz dökülüyoruz yani.

Karar Dönemi

Alıntı coşku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet.en çok evlilik ilişkilerinde zorluyor beni.bu durum.kocam yanıma gelmek istemiyorsa sanki adama benzin dökücek yakıcak mışım gibi davranıyorum uzağımdayken. yakınımdaykern sakinim.
    bu durum...beni yanlış anlama...sevgi,şevkat,aşk açlığından kaynaklanıyor...normal insanlar...bu açlığı karşı tarafın gösterdiği ufak tefek ilgi ile giderebilir...ancak biz asla gideremiyoruz...bizdeki açlık onların en az 10 katı...yani herkezde var bu açlık ama bizde 10 kat daha fazla ortaya çıkıyor...ve hiçbir insan oğlu ve ilaç bunu gideremez...tatmin edemez...bunun tatmin edebilmemizin tek çaresi...yaratıcımıza yönelmemiz O nun emir ve yasaklarına göre yaşamamızdır...yani gerçek aşkı bulmamız ve yaşamamız gerekiyor...

Karar Dönemi

dr.mustafa merterin...900 katlı insan kitabını okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum...

https://www.youtube.com/watch?v=p9EPIq7Ry68

Karar Dönemi

izlenesi yüzlerce vidyodan sadece biri...

http://www.dosttv.com/videolar/hikme....10.2015/32446

bundan faydalanmayı başarabilmeliyiz. çıktığım doktorların çoğu böyle söylemişti. bipolarların özel insanlar olduğundan bunu hayatımızda avantaja çevirebileceğimizden bahsedip dururlardı.

benim fikrim hipomani,mani kafasına gelip o düzeyde kendimize hakim olmamız
    depresyon ucunda hiçbirşey başaramayız. hiç değilse hipomani ve manide mutluluk hormonu artışı yaşıyoruz,beyinde düşünceler birbirini kovalar hale geliyor

düşünün ki bir insan filmi tablette pc de dikkatle takip ederek , aynı anda playstation oyununu aynı dikkatle oynuyorsa beynin kapasitesini varın siz hayal edin

ben mani kafasına 2-3 kez çıktım haşa hiçbirinde kendimi Allah,Peygamber gibi hissetmedim. Allah kimseyi o kafaya getirmesin bi arkadaşın abisi kendini Mehdi zannediyordu . Çevrenize baktığınızda bu hastalık baya yaygın arkadaşlar.

@Arayan Adam abinin bi konusu vardı hastalığınızı çevrenizden saklıyormusunuz diye,, saklamayı bırak sosyal medya hesabından yeni yıl mesajında kendi adına bipolarsız bi yıl dileyen kişiler gördüm.

Karar Dönemi

kim olduğunuzu merak mı ediyorsunuz...mani atakta yaşadıklarınızı çözemiyor musunuz...

https://www.youtube.com/watch?v=yi45yWNVC7g

Karar Dönemi

bu durum...beni yanlış anlama...sevgi,şevkat,aşk açlığından kaynaklanıyor...normal insanlar...bu açlığı karşı tarafın gösterdiği ufak tefek ilgi ile giderebilir...ancak biz asla gideremiyoruz...bizdeki açlık onların en az 10 katı...yani herkezde var bu açlık ama bizde 10 kat daha fazla ortaya çıkıyor...ve hiçbir insan oğlu ve ilaç bunu gideremez...tatmin edemez...bunun tatmin edebilmemizin tek çaresi...yaratıcımıza yönelmemiz O nun emir ve yasaklarına göre yaşamamızdır...yani gerçek aşkı bulmamız ve yaşamamız gerekiyor...
    yani adamdan parada istemiyorum kedi gibi sevsin tabi benim hala hasta olduğumu kabullenemedi heralde iyice raydan çıkıp hastaneye filan yatınca zombiye çeviren ilaçlar alınca mı kabul etçek bilmiyorum.o zamanda boşucak yer arar heralde.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon