Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Göz Teması Okb'si

Karar Dönemi

Standart Göz Teması Okb'si

Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize selam olsun.Bu açtığım ilk konu benim bilgi,tecrübe ve görüşlerinizi almak istedim.Şimdiden teşekkürler.Bende göz temasi sikintisi var 6.5 senedir bu obsesyon devam ediyor.İlk öncelerde çok şiddetliydi hayatımın altı üstüne gelmişti ancak 1 senedir bu orta ve hafif dereceye geriledi ancak hala tam olarak kurtulabilmiş değilim.Tanımadığım insanlar karşısında sıkıntı cekiyorum diyet yapıp acıktığım zamanda bu nüx ediyor.Abilify,rexapin,faverin,cipralex,ativan,ris perdal,xanax gibi ilaçlar kullandım.Son 1 senedir ise Anafranil ve Lamictral alıyorum.Anafranil dozajım 300 mg Lamictral ise 100 mg.Görüş ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim herkese.

Karar Dönemi melek* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Göz teması kuramamanın elbette altında başka sebepler var. Bu sebepleri düşün ve yaz. Sonra da bunların neden böyle düşünmene sebep olduğunu düşün. Pratik olarak her gün en az bir kişiyle göz teması kurarak iki üç cümle konuşma hedefi koy.
    Yaşamak dünyadaki en nadir şeydir;
    İnsanların çoğu sadece var olurlar ...

Karar Dönemi

bipolarlar da da okb daha çok rastlanıyor belki de lamictal daha çok cevap veriyor bu sıkıntılarda. lamictali bende kullanıyorum.insanın kendisini rahatsız eden idrakını önlüyor.yani kafana takmayı idrak edemiyorsun içince.anafranil konusunda bilgim ve deneyimim yok.ama şunu farkettim parasetemollu antibiyotikli grip ilaçları bu ilaçların etkisini biraz kırıyor.

Karar Dönemi

Cevabınız için teşekkür ederim ama ben zaten dediğim gibi 1 senedir herkesle göz teması kurabiliyorum eskisine nazaran %70-80 dolaylarındayım ama konuşurken hala sıkıntıya giriyorum aklımda hep bu düşünce var.

Karar Dönemi

Benim ailemden gelen bi hastalık manik depresif hastalığı doktor buna önlem olsun diye verdi lamictrali ve beni dengelesin diye.Anafranil ana ilacım spor yapıyorum,beslenmem çok düzgün ilaçlarımı aksatmadan kullanıyorum ancak obsesyondan kurtulabilmiş değilim.İlaçlara ek olarak bir şeymi eklemem gerekiyor açıkçası pekiştirebilmiş değilim olayı bu yüzden yardim almak istedim.

Karar Dönemi

bipolarda aslında okb den de kalıntılar var sizde okb olarak çıkmış o zaman. beslenmeniz düzgün her şey yolunda spor da yapıyorsunuz ama bir boşluk hissediyorsunuz sanırım bu seferde fazla düzen sizi sıkıyor gibi.size bir amaç lazım ama onun ne olduğunu en iyi siz bilirsiniz.

Karar Dönemi

Alıntı coşku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bipolarda aslında okb den de kalıntılar var sizde okb olarak çıkmış o zaman. beslenmeniz düzgün her şey yolunda spor da yapıyorsunuz ama bir boşluk hissediyorsunuz sanırım bu seferde fazla düzen sizi sıkıyor gibi.size bir amaç lazım ama onun ne olduğunu en iyi siz bilirsiniz.
    Okb beyin hastalığı bence bunun meşguliyetle falan ilgisi yok kesinlikle.

Karar Dönemi

Alıntı Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek başına ilaçlarla bir yere kadar.kalıcı terapi için insanın sürekli hasta olduğunu hatırlamaması lazım.

Karar Dönemi

Alıntı coşku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek başına ilaçlarla bir yere kadar.kalıcı terapi için insanın sürekli hasta olduğunu hatırlamaması lazım.
    Tabiykide dediğinize katılıyorum ama bu saplantı her daim aklında insanın.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim. Can alıcı kısmı yakalamışsın.

Bu noktada zıttız. Benim en sevdiğim şey, insanlarla göz teması kurmak. İnsanların gözlerine uzun uzun bakarım. Hatta çoğu utanır, bir süre sonra gözlerini çeker. Seviyorum bu özelliğimi Şu zamana kadarr bir kişi bile olumsuz şey diyemedi.Diyemezler de.Nereye bakacam, gözlerine bakacam tabi
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Sayfa 1/2 12 SonSon