Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Göz Teması Okb'si

Karar Dönemi

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim. Can alıcı kısmı yakalamışsın.

Bu noktada zıttız. Benim en sevdiğim şey, insanlarla göz teması kurmak. İnsanların gözlerine uzun uzun bakarım. Hatta çoğu utanır, bir süre sonra gözlerini çeker. Seviyorum bu özelliğimi Şu zamana kadarr bir kişi bile olumsuz şey diyemedi.Diyemezler de.Nereye bakacam, gözlerine bakacam tabi
    hehehe güzel ve komik yani neresine baksın insan ağzına burnuna gövdesine mi eline mi koluna mı. yüze bakmayınca başka yere bakınca insanlar daha bi huylanıyor.neremi gözetliyor diye.

Karar Dönemi

Alıntı coşku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hehehe güzel ve komik yani neresine baksın insan ağzına burnuna gövdesine mi eline mi koluna mı. yüze bakmayınca başka yere bakınca insanlar daha bi huylanıyor.neremi gözetliyor diye.
    Bunlari bende biliyorum.Söylemeniz bir şey değiştirmiyor.Ben çözüm bulmak için konuyu açtım.

Karar Dönemi

göz teması kurmak uzun sürerse bence rahatsız edici olabilir
    Konu nickynick tarafından (02-03-2016 Saat 10:34 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Göz teması sıkıntısı bir an zihninden çıkmadığı için bununla savaşamıyorsun. Gözlerini karşıdakine dikip rahatsız edici şekilde bakarken o esnada sana ne söylediğini anlamamaktansa, gözlerini yere dikmen ve söylediklerine odaklanman toplumsal olarak sana daha sağlıklı bir konum sağlar. Ara ara bak çek gözlerini, zamanla pratik yaparak artırırsın, bakamıyorum, tuhaf görünüyorum vs. gibi karşıdakinin gözlerinde, senin anormalliğini farketmesinin izlenimlerini arama. Daha sonra detaylandırırız. Bunu aşacak güçte olduğunu düşünüyorum.

Karar Dönemi

Alıntı Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlari bende biliyorum.Söylemeniz bir şey değiştirmiyor.Ben çözüm bulmak için konuyu açtım.
    insanların göz teması olsun olmasın umrunda olmadığını kabul ettirebilseniz kendinize ortada sorun kalmaz.çünkü böyle bir şey olduğunu tek siz düşünüyorsunuz.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Göz teması kurmaktan çekinen çok kişi tanıdım. Bunların hepsinin ortak özelliği, kompleksli insanlar olmaları. Yani,psikologa ya da psikiyatriste hiç gitmemiş ve herhangi bir rahatsızlığı olmasa da, kendinde gördüğü kusurlardan dolayı göz temasından kaçınıyorlar.

Kimse kusursuz değil halbuki.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12