Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bunun ne olduğu konusunda fikri olan?

Karar Dönemi

Standart Bunun ne olduğu konusunda fikri olan?

İki gün önce Cymbalta'yı aşamalı olarak bırakmamın son günüydü. Dün ve bugün Efexor 37,5 aldım. Kendimi çok kötü hissediyorum. 15 gün kadar önce depresyonum ve anksiyetem nükseder gibi olmuştu. Ben de panikleyip doktora koştum. O da Cymbalta'yı bırakıp Efexor'a geçmeme karar verdi. Şikayetlerim şunlar: Yorgunluk, bezginlik, enerji düşüklüğü, keyifsizlik ve bunların yanında bütün gün geçmeyen bir baş ağrısı, çok ağlamışım gibi boğazda düğümlenme hissi, sersemlik, hafif mide bulantısı... Akşam bir ağrı kesici aldım, belirtiler hayli hafifledi ama şu saat itibariyle geri gelmeye başladılar. Şu aralar bir depresyon geçirmekte olduğumun farkındayım ama bu baş ağrısı vs. sizce depresyonun belirtileri mi yoksa Cymbalta'yı bırakmamla mı alakalı? Eğer ikinci şık ise bunlar daha ne kadar sürecek?

Banned

başağrısı efexor yan etkisi olabiliyor.
    depresyonun sebebi doz yetersiz. 150mg filan olmalı.
    ama düşük dozda bile başağrısı varsa efexor sana uygun değil.
    efexorun diğer bir çok görülen yan etkisi: yüksek kan basıncı.

Karar Dönemi

Alıntı eternity67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başağrısı efexor yan etkisi olabiliyor.
    depresyonun sebebi doz yetersiz. 150mg filan olmalı.
    ama düşük dozda bile başağrısı varsa efexor sana uygun değil.
    efexorun diğer bir çok görülen yan etkisi: yüksek kan basıncı.
    Efexor daha önce kullandığım bir ilaç. Söylediklerimin hiçbirini yan etki olarak göstermedi. Zaten başım ilacı almadan önce, sabah kalktığımda ağrıyordu. 37,5 başlangıç dozu. Aşamalı olarak 150'ye çıkacağım.

Karar Dönemi

birilaçtan bir ilaca atlarken bazen baş ağrısı olabiliyor sanki sabaha kadar nöbet tutmuşta böyle gülerken öksürürken kafan vurur gibi bir ağrı.duloxx=cymbalta dan selectraya geçerken bende de oldu.cymbaltanın yan etkiler azalarak devam etmekte ter basıyor.artık sabaha karşı gördüğüm rüyalar belli belirsiz gece acıkarak kalkmıyorum sadece wc için kalkıyorum.cymbalta insanı çabuk düzelten bir ilaç aslında yan etkileri olmasa.beynin cymbaltanın performansını efexorda bulamadığı için böyle birazda.37.5 değilde 75 olsa belki geçiş daha yumuşak olur yada önce cymbaltayı bıraktırıp bi süre bişey içirmeyip 37.5 efexor dan başlasaydı.tabi tıp filan okumadım.mantiken yaklaşıyorum olaylara.mesela normal süt uyku açar yoğurt mayıştırır.sen sütü akşam içersen erken uyuyamazsın.yoğurdu sabah yesen beşik sallamış gibi dolaşırsın.psikiyatrlar için denek faresimiyiz yoksa beyin kimyamıza göre mi veriyorlar hala şüphelerim var.kandan beyin kimyasını ölçecek testler pahalı mu yoksa daha icat edilmedi mi?

Karar Dönemi

Alıntı coşku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .kandan beyin kimyasını ölçecek testler pahalı mu yoksa daha icat edilmedi mi?
    Henüz icad edilmedi ama depresyon kan testi yolda...

dreamer8
    Guest

Dostum umutsuzluğa kapılma, kısır döngüye girme, sosyal statünü kaybedeceğin, etrafındaki insanların sendeki bu durumu farkedecekleri vs. endişelerine asla kapılma. Hayatında, senin sağlığından daha kıymetli birşey yok. Ayrıca bedenini de ilaçların deneme tahtasına çevirme. Daha büyük sorunlara yol açabilir, depresyonun yanısıra bir de fiziksel rahatsızlıklarla boğuşursun. Derin bir nefes al, "acılarım, sınavlarım, ödediğim bedeller, başıma gelenler, yaşadıklarım, yediğim kazıklar sizleri seviyorum" de. Geçecek dostum, asla ümitsiz olma. Sen, savaşmanın ne olduğunu biliyorsun, problemler kapını bugün çalmadı. Sabrederek, mücadele ederek bu günlere kadar geldin.

Karar Dönemi

Alıntı oggy_g Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz icad edilmedi ama depresyon kan testi yolda...
    bipolara etkisi olmaz.depresif uçta zaten çıkar kanda depresyon.araştırdım valporik asit kullananları kanlarında ölçüyorlarda onlarda ilacı kullananların.anlamadım psikolojik hastaların kanları asidik mi bazik mi?hatta benim asidiktir biraz kolestrol hemen fırlar bir şey yiyince.

Karar Dönemi

Efexor 75'e çıktığım pazartesi başlayan geçici bir iyilik halinden sonra dün ve bugün yine devrelerim karıştı. Bu sefer her şeye sinirlenir oldum. Son derece gerginim. Birilerini kırmaktan korkuyorum. Yarın 150'ye çıkayım da bitsin artık bu çile yaa...

Karar Dönemi

Alıntı oggy_g Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efexor 75'e çıktığım pazartesi başlayan geçici bir iyilik halinden sonra dün ve bugün yine devrelerim karıştı. Bu sefer her şeye sinirlenir oldum. Son derece gerginim. Birilerini kırmaktan korkuyorum. Yarın 150'ye çıkayım da bitsin artık bu çile yaa...
    çekilme özelliği bunda da yokmuydu bu hapın.

Karar Dönemi

Hangi hapın?

Sayfa 1/2 12 SonSon