Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: ilaç yoksunluğu ( özellikle rivotril), tavsiyeler

Alıntı coşku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-rivotril neyi düzeltiyordu.
    2-doktor kontrolünde mi bıraktınız.
    3-hastalığı çok ağır mı yaşıyorsunuz bipolarınızın türü hangisi

1-uyku ve depresif durumunu düzenleyecek denildi
    2-evet.
    3-ağır yaşıyorum.genelde herkesin olduğu cinsten mani yönü ağır basan bipolar değilim , depresif uçlu bipolarım. yılda 3-4 ay mani atağıyla geçer kalan kısım ağır depresyon

Karar Dönemi

Alıntı miskin oğlan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-uyku ve depresif durumunu düzenleyecek denildi
    2-evet.
    3-ağır yaşıyorum.genelde herkesin olduğu cinsten mani yönü ağır basan bipolar değilim , depresif uçlu bipolarım. yılda 3-4 ay mani atağıyla geçer kalan kısım ağır depresyon
    ilaçla beraber hiç psikologla ilgili terapi aldınız mı?kendinizi iyi hissettiğinizde boş vaktinizi ne yaparak geçiriyorsunuz.sizi kendinizi bile düşünmekten alıkoyan bir uğraşınız var mı?

Alıntı coşku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilaçla beraber hiç psikologla ilgili terapi aldınız mı?kendinizi iyi hissettiğinizde boş vaktinizi ne yaparak geçiriyorsunuz.sizi kendinizi bile düşünmekten alıkoyan bir uğraşınız var mı?

terapi aldim sayılır

pc,ps başında oyun internette vakit geçirme,tv de spor müsabakası izleme

keşke uğraşım olsaydı sorunun ana kaynağı o zaten. bu yaşıma dek doğru düzgün iş tecrübesi olmayan,vasıfsız ahmağın tekiyim

uzun uzun yazmayayım diyorum bu benim açtığım konuların listesi http://e-psikoloji.com/forum/search....archid=2327050
    bunlarda msjlarim http://e-psikoloji.com/forum/search....archid=2327051

Karar Dönemi

iş tecrübesi mükemmel olmayı göstermez ki size hiç uymayan bir işte yaşayacağınız tecrübe kötü olur belkide sizi karamsarlaştırır.aslında bende aynı hatayı yapıyorum.psikolojik hastalığı olanlar fazla pc ile vakit geçirmesi iyi değil beynimizi yoruyoruz.sersemliyoruz radyasyonla.

Ne zaman kurtulacağım şu rivotril zehirinin etkisinden. beynim vücudum allak bullak oldu.
    azaltarak bıraktık bünye halen aranıyor bu mereti. aklımı kaçırcam kullananlar nasıl bıraktığını yazsın şu sözde ilacı!

Karar Dönemi

Ne zaman kurtulacağım şu rivotril zehirinin etkisinden. beynim vücudum allak bullak oldu.
    azaltarak bıraktık bünye halen aranıyor bu mereti. aklımı kaçırcam kullananlar nasıl bıraktığını yazsın şu sözde ilacı!
    bol bol uğraştırıcı video oyunları oynayın oyun oynamaktan ilacın yan etkilerini düşünmeye fırsatınız olmasın.

reflekslerim yok oldu konsantrasyonda sıfır. oyun oynayabilcek halde değilim
    sanki bu vücudu beynimle ben yönetmiyorum
    kramplar kasılmalar dengesiz vücut hareketleri
    hay senin rivotril gibi nerdende kullandım şaftım kaydı

Karar Dönemi

reflekslerim yok oldu konsantrasyonda sıfır. oyun oynayabilcek halde değilim
    sanki bu vücudu beynimle ben yönetmiyorum
    kramplar kasılmalar dengesiz vücut hareketleri
    hay senin rivotril gibi nerdende kullandım şaftım kaydı
    çekilme belirtilerinide düzeltecek bi antidepresan lazım yani.kas gevşetici içtiniz mi hiç?nefes egzersizleri denediniz mi?canınız istemiyorsa tabi yapmayın.hacamatı hiç araştırdınız mı?

Karar Dönemi

Türkiye'deki doktorlar bu konularda zayıflar mı yoksa bazı kaynaklarda bahsedilen yöntemler uygunsuz mu, anlamadım gitti. Mesela Amerika'da uygulanan "antidepresan yamalama" diye bir yöntem var. Bir ilacın etkinliğinin az olduğu yakınmalara yönelik olarak başka bir ilacı "yamalıyorlar". Benzer şekilde güçlü çekilme belirtileri gösteren ilaçların bıraktırılmasında da bu yöntem kullanılıyor. Örneğin Efexor'u bırakacaksanız, bırakma işlemine başlamadan bir süre önce örneğin prozac'a başlıyorsunuz. Efexor'u aşamalı olarak bıraktıktan sonra da prozac'ı bırakıyorsunuz. Geçiş döneminiz daha rahat oluyor. Ben yakın zamanda Cymbalta'yı bıraktım, öldüm öldüm dirildim. Nedense doktorum beni öyle cescavlak bırakmayı tercih etti.

Sana sabır ve dayanma gücü dilemekten başka elimden bir şey gelmiyor. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış. Umarım çektiklerin çabuk son bulur.

Karar Dönemi

Alıntı oggy_g Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'deki doktorlar bu konularda zayıflar mı yoksa bazı kaynaklarda bahsedilen yöntemler uygunsuz mu, anlamadım gitti. Mesela Amerika'da uygulanan "antidepresan yamalama" diye bir yöntem var. Bir ilacın etkinliğinin az olduğu yakınmalara yönelik olarak başka bir ilacı "yamalıyorlar". Benzer şekilde güçlü çekilme belirtileri gösteren ilaçların bıraktırılmasında da bu yöntem kullanılıyor. Örneğin Efexor'u bırakacaksanız, bırakma işlemine başlamadan bir süre önce örneğin prozac'a başlıyorsunuz. Efexor'u aşamalı olarak bıraktıktan sonra da prozac'ı bırakıyorsunuz. Geçiş döneminiz daha rahat oluyor. Ben yakın zamanda Cymbalta'yı bıraktım, öldüm öldüm dirildim. Nedense doktorum beni öyle cescavlak bırakmayı tercih etti.

Sana sabır ve dayanma gücü dilemekten başka elimden bir şey gelmiyor. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış. Umarım çektiklerin çabuk son bulur.
    yuh ilacı bırakmak için ilaç buda ayrı sektör demek.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon