Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Efexor mu Zyban mı? Kararsız kaldım

Karar Dönemi

Standart Efexor mu Zyban mı? Kararsız kaldım

Pazartesi yeni bir doktora gittim. Daha önceki doktorun Cymbalta'yı bırakıp Efexor'a başlama programına dokunmaksızın Lamictal'e başlattı. Dün Cymbalta'nın son dozunu, bugün de Efexor'un ilk dozunu aldım. Ancak öğrendim ki yakın zamanda piyasadan kalkan Zyban, tekrar piyasaya çıkmış. Ben de kararsız kaldım, acaba hangisine başlasam diye. İkisi de daha önce kullandığım ilaçlar. Zyban'ı tercih ederim ama Lamictal filan kafamı karıştırdı. Yeni randevum gelecek ay. Doktora telefonla ulaşamıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Karar Dönemi

cymbaltanın çok yan etkisini gördünüz mü?terleme kabuslar bulantı filan?efexorda nasıldınız.lamictal geri çekilme yaşatmayan bir ilaç o yüzden çok problem olmaz.zban etkin maddesini bilmiyorum.hangisinde daha poztife dönmeniz kolaydı. lamictal üzülmeyi idrak edememenize yardımcı antidepresanın uçuk yerlerini törpülüyor.insanı durağanlaştırıyor.

Karar Dönemi

Cymbalta başlangıçta uyku yaptı, başka yan etkisi olmadı ama bana iyi de gelmedi. Efexor daha iyiydi. Ama Zyban da Efexor'dan iyi.

Karar Dönemi

Evet, doktorumdan mailime yanıt geldi. Zyban'a Wellbutrin'le özdeşik içerikli olmadığı gerekçesiyle onay vermedi. Bu işleri anlayan beri gelsin.

Karar Dönemi

sana bipolar tedavisi mi yapılıyor ben mi yanlış anlıyorum.

Karar Dönemi

Hayır bipolar değilim.

Karar Dönemi Eray83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı coşku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cymbaltanın çok yan etkisini gördünüz mü?terleme kabuslar bulantı filan?efexorda nasıldınız.lamictal geri çekilme yaşatmayan bir ilaç o yüzden çok problem olmaz.zban etkin maddesini bilmiyorum.hangisinde daha poztife dönmeniz kolaydı. lamictal üzülmeyi idrak edememenize yardımcı antidepresanın uçuk yerlerini törpülüyor.insanı durağanlaştırıyor.
    cymbalta yı ortalama 3 yıl kullanan biri olarak. diye bilirimki mükemmel bir ilaç. ilk başlarda 30 mg doz hiç bir işe yaramıyor 60 mg alıştırma evresi. 60 mg dozları almayta başladığınızda sizi direk hayattan koparmıyor normal bir kişi gibi hayatınızı sürdürüyorsunuz. bende en büyük yan etkisi terleme ve çarpıntı oldu ama çarpıntı 15-20 günde geçerken terleme 2 yıl kadar sürdü, sürekli bir ateş basması şeklinde ama ben buz gibiyim. doktoruma belirttim tek yan etki problem çıkartmaz vücut tepki gösteriyor ama alışacak dedi ama alışmadı. ben hep terle3meye devam ettim yaz ve kış beni görenler neyin var diyordu. kış günü karlı havada inanmayacaksınız burcu burcu ter akıyor her yerinden kısa kollu tişörtler giyordum herkes kaban giyerken. ama pa mı tedavi etti. doktorumun kararıyla 3 yıl sonra ilacı doz azaltarak kestik. bir yıl kullanmadım. sonra hatırlatma dozu yapıldı doktorum tarafından 3 ay kullandım bıraktım. şuan 1,5 yıldır pa hiç geçirmedim. diğer kişiler gibi xanax bile yazdı doktorum zorda kalırsam diye ama gerek bile duymadım. ağır bilaç kilo çok aldırdı. ama bu illet hastalık Panik ataktan kurtardı. daha sosyalim. ölücem korkumu yendim. herşey çok iyi. birde eşime yardımcı olursam süper olacak.
    Konu Eray83 tarafından (19-02-2016 Saat 01:21 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Cymbalta, bırakması Efexor'dan da beter bir ilaçmış meğer. Şu an berbat haldeyim.

Karar Dönemi

Attılar mı mangalda kül komazlar. Sözde dünya lideri uljesiyiz lakin ne hikmetse memlekette ilaç bulunmuyor ilaç!

Karar Dönemi Eray83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı oggy_g Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Attılar mı mangalda kül komazlar. Sözde dünya lideri uljesiyiz lakin ne hikmetse memlekette ilaç bulunmuyor ilaç!
    Cymbaltanın bırakımı gerçekten zor. iki hafta çok kötü oldum. ama sonrası şahane. biraz dayan sabret kolay değil çok iyi biliyorum ama sonuç güzel olacak. ilaç konusuna gelince eczanelerde gerçekten problem. sürekli muadili var. orjinali nerde depoda veya üretimi bitti gibi kelimeler duymak sinirimi bozuyor. ilaç yoksa yazmayın. ben tedavi için çakma ilaç kullanmammı gerek. örnek : piyasada şua ralar Lustral yok, yerine muadili Selectra var. lustral istiyorum diyorum üretimi şuan yokmuş deniyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon