10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: sinirsel kamburluk

Karar Dönemi

Standart sinirsel kamburluk

özellikle depresyondan oluyor sanırım sırt kaslarında.baya süredir dik duramıyordum.gerinip dik durmaya uğraşınca nefes alamıyordum.sözde sırt kaslarımdaki gevşemenin lamictal e borçlu olduğumu söyledi ve dozunu arttırdı.bipolar hastası idim doktora göre zamanında müdahale ile iyice hasta olmaktan kurtulmuşum.lamictal hakkında fikriniz nedir?

dreamer8
    Guest

Stres ve psikolojik gerilim zaten vücutta ağrı yapar. Boyunda ve sırtta şiddetli sinirsel, somatik ağrılar olur. Kişi ortopediye, nörolojiye gider ama bir türlü net bir tanı koyamazlar. Benim de sinirsel eklem ağrılarım çok olur. Kas gevşetici işe yaramaz. Antidepresan epeydir kullanmıyorum ve kısmen biraz daha az ağrım artık ama stres anında çene kaslarımdan vücudumun heryerine kadar bir kasılma ve ağrı giriyor. Derin nefes alacaksın, spor yapacaksın, sağlığına, beslenmene bakacaksın. Sinirini öfkeni tahliye etme yolları arayacaksın. Zor bir durum, bilirim o sırt ağrılarının hayatımı nasıl zehir ettiğini. İlaç konusuna gelince de, ilaçsız başedebiliyorsan kullanma, yok ilaçsız toparlayamıyorsan yan etkilerini göze alıp mecbur kullanacaksın.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stres ve psikolojik gerilim zaten vücutta ağrı yapar. Boyunda ve sırtta şiddetli sinirsel, somatik ağrılar olur. Kişi ortopediye, nörolojiye gider ama bir türlü net bir tanı koyamazlar. Benim de sinirsel eklem ağrılarım çok olur. Kas gevşetici işe yaramaz. Antidepresan epeydir kullanmıyorum ve kısmen biraz daha az ağrım artık ama stres anında çene kaslarımdan vücudumun heryerine kadar bir kasılma ve ağrı giriyor. Derin nefes alacaksın, spor yapacaksın, sağlığına, beslenmene bakacaksın. Sinirini öfkeni tahliye etme yolları arayacaksın. Zor bir durum, bilirim o sırt ağrılarının hayatımı nasıl zehir ettiğini. İlaç konusuna gelince de, ilaçsız başedebiliyorsan kullanma, yok ilaçsız toparlayamıyorsan yan etkilerini göze alıp mecbur kullanacaksın.
    benim boynum ve sırtım kırılan kuru dallar gibi çatırdıyor.rüzgar bağlı tutulmayı hala önleyebilmiş değilim.sadece kamburluğum hafifledi ilaç şifa vermese belki öyle kaldığımı düşünecektim.bakalım bu ay içinde doktorun lamictalin dozunu arttırması ile neler olacak.

Banned

spor ile düzelir. fitness yap.

Banned

ben de kamburum. hastalıktan miras kALDI. hayatın yükünü sırtında taşıyorsun depresyondayken. lamictal bipolar ve depresyonun tekrarını önler. 4 yıldır kullanıyordum 2 hafatadır bıraktım ve kurtuldum. depresyonun ilaçla tedavisi mümkün değil öyle olsaydı 30 yıldır kullandığım antidepresanlar işe yarardı. sevinç duymayı unutalı çok oluyor.

Banned

gerginlik anksiyete depresyon omuz ve boyun kaslaarını metal gibi yapıyor. ben bu bölgeye ağırlık veren s egzerzisler yapıyorum. yüzme ve yoga ve egzersizle halledebilirsin.

Banned

Alıntı lodos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de kamburum. hastalıktan miras kALDI. hayatın yükünü sırtında taşıyorsun depresyondayken. lamictal bipolar ve depresyonun tekrarını önler. 4 yıldır kullanıyordum 2 hafatadır bıraktım ve kurtuldum. depresyonun ilaçla tedavisi mümkün değil öyle olsaydı 30 yıldır kullandığım antidepresanlar işe yarardı. sevinç duymayı unutalı çok oluyor.
    ben de depresyonu unutalı çok oluyor!

dreamer8
    Guest

Alıntı coşku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim boynum ve sırtım kırılan kuru dallar gibi çatırdıyor.rüzgar bağlı tutulmayı hala önleyebilmiş değilim.sadece kamburluğum hafifledi ilaç şifa vermese belki öyle kaldığımı düşünecektim.bakalım bu ay içinde doktorun lamictalin dozunu arttırması ile neler olacak.
    Her gün düzenli esneme, gerdirme egzersizleri yapacaksın. Halıya sırt üstü yatıp, baskı uygulayacaksın. Omurganı bir kedi sırtı gibi kabartacak, bir çukurlaştıracaksın, dik yürüyecek ve oturacaksın ol su içeceksin, yürüyüş, yüzme ve sauna, kaplıca iyi gelir. İdeal kilonda olmalısın. Bedenine bakarsan kamburluğa teslim olmazsın.

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Standart Skolyoz

Sizi korkutmasın ama manik depresif takayasu arteriti olan birinde "skolyoz"un da olduğunu biliyorum. Skolyoz üzerinde durmak bir fikir.

Karar Dönemi

Alıntı Recep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizi korkutmasın ama manik depresif takayasu arteriti olan birinde "skolyoz"un da olduğunu biliyorum. Skolyoz üzerinde durmak bir fikir.
    benim ünide ders çalışırken duruş bozukluğundan başladı manik depresiflikle zirve yaptı plates yaparken iyiydim.salon kapandı.yorgan gitti kavga bitti hesabı.