3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Bipolar bozukluk alışveriş hastalığını etkiler mi ?

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bipolar bozukluk alışveriş hastalığını etkiler mi ?

Uzmanlar, "Bipolar bozuklukta duygular çok yoğun yaşanmaktadır. Aşk tutku boyutuyla yaşanır. Kişiler sevdikleri için çok fazla para harcar." diyor ve uyarıyor:

Bazı kişilerin ihtiyacı olmasa da karşı koyamadığı alışveriş çılgınlığı için uzmanlar uyarıyor

Kişiler sevdikleri için çok fazla para harcar. Bazı kişilerde alışveriş yapmaktan kendini alıkoyamaz. İhtiyacı olmasa da devamlı alışveriş yapar. Buna bipolar bozukluğu denir. İşte uzmanlardan bu hastalık için çarpıcı bilgiler:

Psikiyatri Uzmanı Dr. Funda Güdücü Sağır ve Uzman Psikolog Fatih Dane bipolar bozukluk üzerine çarpıcı bilgiler verdi. Bipolar bozukluğun iki uçlu bir duygu bozukluğu olduğunu belirten Sağır, “Bipolar bozuklukta duygular çok yoğun yaşanmaktadır. Aşk tutku boyutuyla yaşanır. Kişiler sevdikleri için çok fazla para harcar. Bazı kişilerde alışveriş yapmaktan kendini alıkoyamaz. İhtiyacı olmasa da devamlı alışveriş yapar.” dedi.

Bipolar bozukluk yaşayan insanların kendilerini çok iyi ve neşeli hissettiklerini vurgulayan Sağır, bu kişilerin çok hızlı düşündüğünü, espriler yaptıklarını ve riskli işlere hiç düşünmeden girebileceklerini söyledi.

Çok paramı harcıyorsunuz ?

Ülke TV ekranlarında İyi bak kendine adlı programa konuk olan Psikiyatri Uzmanı Dr. Funda Güdücü Sağır ve Uzman Psikolog Fatih Dane bipolar bozukluk üzerine önemli bilgiler verdiler. Bu kişilerin düşüncelerinde tutarlı olmadığını belirten Sağır, “Çok riskli işlere hiçbir şey düşünmeden girerler. Çok para harcama da bu hastalığın bir özelliğidir.

Bu kişiler çok fazla kıyafet alır, alışveriş yaparken kendilerine dur diyemez ve sevgililerine çok fazla pahalı ve lüks hediyeler alabilirler. Evli olmalarına rağmen başka kadınlarla birlikte olabilirler.” dedi.

AŞK TOPLUMUN DEVAMI İÇİN GEREKLİDİR

Aşkın insan yaşamında bir gerçeklik olduğuna vurgu yapan Fatih Dane, bipolar bozukluk yaşayan insanlarda istek ve ihtiyaç ayrımı yapmanın gerekli olduğunu söyledi. Aşkın toplumların devamını sağladığını, araştırmalarda da evlilik kurmada aşkın yüzde 75 etkili olduğunu belirten Dane, aşkın hem biyolojik hem de psikolojik boyutu olduğunu vurguladı

aktuelpsikoloji.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

etkiler. kadınsa duble etki yapar,malumunuz kadınların alışveriş tutkusu

yalnız şu dikkatimi çekti 'Bipolar bozukluk yaşayan insanların kendilerini çok iyi ve neşeli hissettiklerini vurgulayan Sağır, bu kişilerin çok hızlı düşündüğünü, espriler yaptıklarını ve riskli işlere hiç düşünmeden girebileceklerini söyledi.' bu cümlede hipomani ve mani dönemleri olarak parantez açmaları gerekirdi.görende bütün bipolarları mutlu mesut zannetcek.ben depresyon uçlu bipolarım genelde 1 yılın çoğu ayı bu uçta geçer benim için. işin birazda depresif bipolar kısmından bahsetselermiş keşke

bide bu hastalıkla hava atanlar var onlarada ayrı ayar oluyom.biz senede 3-4 ay hipo-mani atagıyla az buçuk mutlu oluyoruz,kimisi hep mani kafasında depresyona girsede 1 ay sürüyor sonra ben bipolarım yeaaa muhabbeti yapıyolar.burada asıl demek istediğim bu hastalığı depresif ağırlıklı yaşayanların baya bi ötelenmesi,görülmezden gelinmeye çalışılması

Paylaşım için teşekkürler Sn. Mod

Karar Dönemi

bende depresif olarak yaşıyorum ama şuan iyiyim mani ve hipomaniye girmedim alışveriş tutkum yok annem kandırıyo beni