21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Psikiyatriye olan inancımı kaybettim. Kendi kendimin doktoru olacağım.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Karar Dönemi

Standart Psikiyatriye olan inancımı kaybettim. Kendi kendimin doktoru olacağım.

Uzun zaman sonra depresyonum yine nüksetti. Hem de kullandığım antidepresanın dozunu arttırmışken. Antipsikotik de kullanıyordum ama gün içinde yoğun can sıkıntısı, huzursuzluk yapıyordu. Sayısızı psikiyatristle görüştüm. İnternette danışmadığım doktor kalmadı. Birinin dediği ötekini tutmuyor. Dikkat eksikliği zaten bir muamma. Biri diyor var, öteki diyor yok. Doktorlar paragöz olmuş, bir şey soruyorsun; gel, bakalım diyorlar. Mutsuzum, eşimi de mutsuz ediyorum. Boşanacak benden bu gidişle. Sabahtan beri kahve, sigara, uyku... Kilo almış başını gitmiş. Yüksek tansiyon, mide, karaciğer, insülin direnci... Doktorlardan ümidi kestim artık. İlk işim daha önce kullandığım bir antidepresana geri dönmek olacak. Belki o sayede depresyonu olsun biraz yenerim.
    Konu oggy_g tarafından (06-02-2016 Saat 07:05 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Hangi antidepresanı kullandın,hangisine geri dönüceksin?

Karar Dönemi

Alıntı Kubbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi antidepresanı kullandın,hangisine geri dönüceksin?
    Cymbalta kullanıyorum, efexor'a döneceğim.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Psikiyatri bir bilim dalıdır, ona sırt dönmemelisin.

Ama ilaçlara sırt dönebilirsin. Ben de uzun yıllar OKB den acı çektim ve ilaçsız, bilişsel terapi ile yendim.Kolay olmadı ama yendim.

Bilişsel terapiyi geniş şekilde araştır, seni çok rahatlatacaktır.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

Alıntı oggy_g Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben cymbaltanın muadili duloxx ile ilgili sıkıntı yaşıyorum.rota virüsünden etkilenip 3-5 gün içemedim.duloxx u sonra içince mütiş mide bulantısı yaptı otobüs tutan insan gibiyim.düzenli içerken (gündüz içiyordum) gece 03-04 arası ter bastı sıcak bastı.tüm piskokular içimi bunaltıyor.duloxx faydası olarak kamburumsu duruyodum sırt kaslarımı dik tutmak için gerdiğimde nefes almakta zorlanıyordum bu kaslarım daha dik oldu. ara verince çabuk düzelttiği gibi çabucak eski melankolime döndüm.ben depresyonumu zamanında içtiğim majeziklere apranaxlara hormon haplarına bağlıyorum.bipolarım tedavi oldu zaten şimdi sıkıntımı atmak için deli gibi gezinmiyorum.bol bol evimde depresyona giriyorum.pışpışlanmak isteyen hırçın çocuk gibiyim.fazla doz arttırımlı bir tedaviyle ruh gibi olmak istemiyorum.çalışıyorum çünkü.dikkat dağınıklığı bende de var. melankoliye girmedende vardı.öncelikle eşinizi mutsuz ettiğinizi düşünüp daha daha kahrolacağınıza geçici kötü bir süreç içinde olduğunu belli bir süre sonra normale döneceğinizi söyleyin o zaman sizden umudu filan kesmez bununla ilgili şüpheniz olmaz. eşler böyle zamanlarda acaba hep böyle mi olacak hayatımız zindan mı olcak diye endişelenirler ve bunu da yansıtırlar size. çok ilaç yanlısı da değilim bipolar tedavisinde ne ilacın ne yaptığını gördüm.sadece dayanma gücü kadar ilaç yeterli.psikiyatrlar zaten hiçbiri insanı 2 kelimesi ile tatmiş etmez.ağızlarından anlayabileceğiniz 2 kelimeden fazlasını söylemez artık istraf mı diye düşünürler bilmem. sizin yapacağınız size iyi gelen ilaçlarla toparlanmak.yoksa çok psikiyatrla insan denek hayvanına dönüyor.beyin kimyamız bir yere kadar bozuk ama düzelmesi imkansız değil diye düşünmüyorum yoksa neden dönem dönem hasta olalım?

Karar Dönemi

Bir doktorla görüşmeni ve seroquel 300 xr'yi kullanmanı tavsiye ederim.

Karar Dönemi

Dün bir liste yaptım, bugüne kadar tam 14 ayrı psikiyatristle görüşmem olmuş. Bunların içinde 5 dakika görüştüklerim de oldu, yıllar boyu hastası olduklarım da... İçlerinde iyi psikoterapistler de vardı. Hatta ilk doktorum "psikoterapist" ünvanını özellikle tercih eden iyi bir terapistti ve kendisinden bilişsel davranışçı terapi gördüm. Yani bu terapi yönteminin düşünsel tekniklerini biliyorum ve ara ara kendime uyguluyorum da. Ama sorun şurada ki bu yöntem dahil psikoterapiler bir ölçüye kadar etkili ve rahatsızlığın nüksetmesini engelleyemiyor. 14 ayrı hekimden başka iki ayrı psikologla uzun süreler görüşmem de oldu ve bunlardan biri de klinik psikologdu. O da bana içgörü odaklı terapi uyguladı. Bu sefer ki tamamen havanda su dövmekten ibaretti. Olan parama, inancıma ve zamanıma oldu. Hasılı, bu hastalığı kendi kendime, bana iyi gelen ilaçla yeneceğim.

Banned

evet. efexor en etkili antidepresan olabilir.
    efexor ve SSRI antidepresanlar yani prozac paxil lustrak, cipram, vs karşılaştırma araştırmalarında efexor'un daha etkili olduğu görülmüştür.
    bir de şu var ki prospektüse göre efexor maximum doz 375 mg gibi olmasına rağmen doktor kontrolünde 900 mg alan hasta bile var yani oldukça güvenli bir ilaç.

Karar Dönemi

Bugün gittim, ilacı değiştirttim. 37,5 mg ile başlayacağım. İlk başladığım zaman ateş basması gibi yan etkiler olmadı bende. Ama kullandığım zamanlarda üşümek nedir bilmez, kışın yaka bağır açık gezerdim.

Banned

Bugün gittim, ilacı değiştirttim. 37,5 mg ile başlayacağım. İlk başladığım zaman ateş basması gibi yan etkiler olmadı bende. Ama kullandığım zamanlarda üşümek nedir bilmez, kışın yaka bağır açık gezerdim.
    benim dirençli depresyon sırasında günde 600 mg aldığım oldu ama pek bir rahatsızlık vermedi.