2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Bipolarla başa çikmanin yollari! Fikir paylaşimi...

Standart Bipolarla başa çikmanin yollari! Fikir paylaşimi...

Merhabalar sevgili bipolarlar,bipolar yakınları,bipolar meraklıları!

Ben 14 yıldır bipolarım.Öyle bir an geldi ki bu hastalıktan ölebilmemin, imkansız olmadığını gördüm.Öyle bir an geldi ki, bu nasıl açık kafa, bu ne yaratıcılık toplumda taktire şayan işler yaptım. Hastalığın kendi malum bir battıysam, ben bin çıktım.Depresyon diplerinde boy verirken bile son yıllarda öğrendiğim tek bir gerçek vardı o da ' geçecek' olduğuydu...Velhasıl aldım verdim ben hayatı yendim.Son yıllarımı ellerimin arasında sıkıca tutmayı öğrendim.Belki yine olacak kötü haller, belki den daha garanti gerçi, ama ben hep geçeceğine inancımı beslemeye devam edeceğim.Tamam ben de atak geldiğinde su üstünde hareketsiz yatıp, sadece koyun sayıyorum çitlerden atlatarak ama daha iyi olduğumu görmemek için kör olmam gerekirdi doğrusu.Tabi bu konuda hastalığımı kabul edip, getirdiklerine boyun eğip, ilaçlarımı düzenli kullanmamın,sağlığıma dikkate etmemin, koruyucu pek çok şeyi uygulamamın payı büyük.Ama kendimi analiz edip yeni şeyler denememin de payı yadsınamaz. Bunların bir kısmı bloğum da mevcut.Herkese iyi gelecek en az bir şey bulunabilir inancındayım.Ben yazıyorum.Eskiden gizli bahçemin çiçekleriydi.Şimdiyse tüm dünyaya haykırdım, duyanı var oldukça.Ve bağırdıkça benden uzaklaşıyor sıkıntılar.Burada konuşalım anlatalım ne yaptık iyi geldi?Neler yapabiliriz?Umutsuzca bazılarınızın hiçbir şey dediğinizi duyar gibiyim .Gelecek maniniz de ya da sağlıklı döneminizde göreceksiniz var bir şeyler.Bu konuyu açmamın amacı da bu.Rahatlama duvarı olsun ve de fikirler biriksin burada. Ne yapıyor bu bipolarlar?İş, güç, yaşamsal aktiviteler, tamam ama daha iyi olmanın yolları neler diyenlere cevap olsun. Ayrıca başka haykırmak isteyen varsa bloğum da konuk yazarlığa beklerim.Orası bipolar'ın karalama duvarı.Herkese sağlıklı ,bol kahkahalı,depresyonsuz,manisi kontrollü günler dilerim.

Bloğum:http://bipolarimkiben.blogspot.com.t...1_archive.html

Karar Dönemi

Sevgilim bipolar iki yildir beraberiz ve ben de onunla birlikte ruh hastasi olmak uzereyim onun iyi olmasini istiyorum iyileşmesini tedavi olmasini onu birakmak istemiyorum geleceğim onunla olsun istiyorum bi yandanda cildiriyorum dayanamiyorum hic guvenmiyo hep supheli kufurler ediyo neler sayiyo ama iyiykende cok iyi ama herseye kavga ediyoruz napmam lazim bilmiyorum fikir verirmisiniz