Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bipolar olduğunu nasıl kabullenirsin

Karar Dönemi

Standart Bipolar olduğunu nasıl kabullenirsin

Arkadaşlar merhaba,
    Ben hayatımın uzunca bir döneminde esrar içtim, bu süre zarfında bir defa sevgilimden ayrıldığım için intihar girişiminde bulundum, doktora gittim elektroşok tedavisi uyguladılar sonrasında lustral zypexra anafranil ve atarax içirdiler bana. Belli bir süre içtim sonra bıraktım bir gün kafama esti ve kadırıp çöpe attım.
    Yıllar sonra kimyasal bir uyuşturucu kullandım ve bıraktığımda cok kötü şeyler geldi başıma, mani atak geçiriyor gibi oldum duramıyordum. Yine hastaneye yattım tedavi amacı ile ve bana yeniden elektroşok uyguladılar. Şimdi depakin, rixper, sormodren, ve serequel içiyorum. Ruh gibi oldum hayatım uyumakla geçiyor, sabah işe gitmek için kalkamıyorum ilk başta mani gibi geçen dönemde kullanırken iyidi ama şimdi tamamiyle ağır geliyor ilaçlar. Ve ben bipolar olduğuma inanmıyorum. çünkü internette baktığım belirtiler falan bende yok 10 tane secenek var bana 3 secenek uyuyor, o 3 secenek herkese uymuyormudur nasıl olsa? Doktorla görüşüyorum 2 sene depakini içeceksin diyor; peki ben bipolar değilsem 2 senede bu depakin bana ne yapacak, ben bu kimyasalı vucuduma nasıl sokucam, nasıl kabullenicem bipolar olduğumu???

Çıraklık Dönemi

öyle bir rahatsızlığın olduğunu unutarak başlayabilirsin

Banned

ilaçlar fazla geliyor olabilir.
    ya hep ya hiç yapma. yani ilaçları tamamen kesme.
    doz azaltımı deneyebilirsin. belki de düşük dozlar yeterli olabilir.
    bipolar aslında uygun bir ilaç kombinasyonu ile kontrol altına alındığında güzel hastalıktır!
    tarihteki deli dahilerin büyük çoğunluğu bipolar'dır!

dreamer8
    Guest

Hastalık isimleri, teşhisleri, ilaç isimleri üzerine fazla bilgi sahibi olmayı ben hasta açısından pek iyi bulmuyorum. Bu bilgilerle kafanı doldurma. Sadece tedavini aramaya devam et. Bilmek gerçekten çok can yakıcı.

Karar Dönemi

Merakımdan ilaçlarımın tamamını araştırdım şizofreni tedavilerinde bile kullanıldığını söylüyor, ne kadar araştırırsam o kadar tribe giriyorum. Daha teşis konulmadı aslında, doktor bu ilaçları verdi ama bipolar olabileceğinden şüpheleniyorum evet lakin almış olduğun kimyasal uyuşturucuda böyle etki yapıyor oda yapmış olabilir dedi. Karmaşanın ortasında ne olacağını bekleyerek araştırma yapıyorum, çok saçma belkide.

Banned

Alıntı Mertak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakımdan ilaçlarımın tamamını araştırdım şizofreni tedavilerinde bile kullanıldığını söylüyor, ne kadar araştırırsam o kadar tribe giriyorum. Daha teşis konulmadı aslında, doktor bu ilaçları verdi ama bipolar olabileceğinden şüpheleniyorum evet lakin almış olduğun kimyasal uyuşturucuda böyle etki yapıyor oda yapmış olabilir dedi. Karmaşanın ortasında ne olacağını bekleyerek araştırma yapıyorum, çok saçma belkide.
    saçma değil. çoğu kişi araştırma yapar.

Banned

Beni ambulans ile akşam vakti acil psikiyatriye götürdüklerinde yoğun mani halindeydim. Ölüm provası yaptığımı düşünüyordum. Her şeyi temsili olarak algılıyordum. Muayenehaneye sedyeyle getirildim. Bu zamana kadar hiç kıpırdamamıştım. Sedyeden fırlayıp sırt üstü yere düştüm. Sonra yavaş yavaş ayağa kalktım. Odada gezinirken zihnimin içinde gezindiğimi düşündüğüm bile oldu. Kabirde olduğumu, karşımdaki iki doktorum sorgu sual melekleri olduğunu da düşünmeden edemedim. Neyse uzatmayayım, sonunda işin içinden çıkamayınca "Galiba bu gerçekten oluyor, galiba delirdim, bunu kabul etmeliyim" diye düşündüm. Sabaha kadar bir saniye bile uyuyamayıp bir sürü halüsilasyon görünce bu fikrim/gerçek daha da desteklendi. Hastalığımı kabul ediş şeklim bu.

Ben hastalığımı yıllarca algılayamadım.Ya da algılamak istemedim.Sonra ataktan atağa savrulup kariyerimi,eğitimimi,herşeyi sıkıntıya soktuğum bir dönemde durulmayan kafa kitabını okudum.O kadar ağladım o kadar reddettim o kadar inandım..Sonunda lithuril küçük kırmızı ilacı hayatımın baş köşesine koydum.Ve doktoruma gidip tamamım ben dedim.O vakitten beri bir yılı aşkın süre geçti bir depresyon alameti geldi atlattım.bi dönem mat bir dönemdi.donuyor ya öylesi sonra güneş açtı mani yada hipoanide olabilir stabil dönemde içimde hiç huzuzrsuzluk yok.Meşgaleler edindim.Hastalığımı yazıyorum.yaşadıklarımı.bana iyi gelenleri.bolcada dalga geçiyorum bipolara ilişkin çelişkkilerle.iyi geliyor.kabul etmek yolun yarısı.Geçmeyen bir hastalık ama iyi olmayan değil.Uzun süre iyide kalmak kötüyü hafif sıyrıklarla atlatmak tek hedefim.Ve bir şeyler başarmak .ben de varım hayat demek.

Bloğum:http://bipolarimkiben.blogspot.com.t...1_archive.html

Karar Dönemi

bipolarimkiben bloğunda yazdıklarını okudum çok güzel tebrikler!

Karar Dönemi wortex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    mugla

ben bipolar olduğumu bir kenara bırak ,hasta olduğumu kabullendim.üstelik bana ömür boyu ilaç kullanıcaksın dediler.yani hiçbir zaman normal insanlar gibi olamicam.
    Acaba acı çekme için mi doğdum

Sayfa 1/2 12 SonSon