10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: kendi çözümüm

Talking kendi çözümüm

herkese hayırlı geceler arkadaşlar . kendimde çok önemli yollar aldığım ve bu sıkıntıyı yaşayan biri olarak insanların nasıl derman aradığını bildiğim için kendi tecrübelerimi buraya yazıcam . insallah size de çok faydası olacak . uzun bir yazı olucak hakkınızı helal edin ve inanın sırf size de faydası olur diye foruma üye oldum
    öncelikle başlangıcından başlamak istiyorum çok yakınımı kaybettim Türkiyenin en zor hukuk fakültelerinden birinde okuyorum okul bitirme stresi ev ile alakalı sorunlar derken bende bir anda başlayan bir durum oldu . bir cuma namazı sırasında namazdan çıkmama sebep olan bir rahatsızlıktı. öncesinde cumadan cumaya namaz kılan bir kulu için belki Allah (c.c.) böyle bir rahatsızlık verdi ki çok şükür 5 vakit namaz kılabiliyorum şu an . neyse konumuza gelirsek tekrar bu başlangıctan sonra ben bunu büyüttüm de büyüttüm tekrar olursa tekrar olursa ben dedikçe tekrar oldu ve artık geldiğinde gitmek bilmiyordu. size ilk tavsiyem forumlarda çareler aradığınızı biliyorum ben de yaşadım aynı şeyleri aramaya çalıştıkça daha çok oldu çünkü arkadaşlar şöyle şeylerle karşılaştım panik atak çözüldü yazan bir başlığın altında arkadaşlar 40 senedir panik atak yaşıyorum yardımcı olun . ya da arkaşlar çözümü yok bunun ya da arkadaşlar bende de şöyle şöyle oluyor yardım edin ben kendi dertlerimi çözmeye çalışırken daha kötü şeyler okuyup daha kötü oldum .yani çok fazla yazı okumayın bence bunlarla ilgili çünkü insanlar da yardım ararken sizi daha mutsuz edebilir. neyse lafı çok uzatmadan sürece devam edeyim sonra ben 5 vakit namaza başladım ama daha da arttık panik atak seviyesi ve artık bir psikologa gitme vakti gelmişti çünkü çok karamsarlaştım ve internette okuduklarıma göre de geçmiyor kendi kendine vs artık yapabildiğim şeyleri bile yapamaz olmuştum . psikolog psikiyatr arkadaşlarımızı kesinlikle için dışına atmak istemiyorum içlerinde işin ehli vardır ama ben kendi görüşmemi anlatayım psikiyatr hanımefendi içeri girdim dertlerimi anlatırken 4.dakikada pekala dedi sende panik atak var ve paxil miydi tam hatırlamıyorum bir ilaç yazdı ve ben çıktım . kendim ikna olamadığım için bu görüşmeden ilaca başlamamaya karar verdim ve daha karamsar devam etti . sonrasında araştırmalara devam ettim ettim çözüm yok . bir gün akşam namazıydı camiye gittim ve hocaya danışayım dedim namaz çıkışı hocanın yanına gittim anlattım durumu ve ben namaza başladıktan sonra daha da arttığını söyledim psikologa gitmeyi düşündüğümü söyledim çünkü evimden uzakta öğrenci olduğum için derdimi paylaşabileceğim biri yok etrafımda fazla . hoca baktı bana oğlum dedi sende vesvese var bunu sana yapan şeytandır . evime geldim düşündüm ya dedim cami hocasına sordum adam tabiki böyle bir yanıt verecek yani anlayacağınız ikna olmadım ancak kafama da kazındı bu düşünce . sonra namazlarıma devam ediyorum dışarıda olduğum bir vakitteydi yine akşam ezanı okunuyordu başka bir camiye girdim hocayla paylaştığımda ki büyük bir caminin imamıydı bu şeytan vesvesesi dedi sen söyleyeceğim duaları oku şeytan seni bırakacak zamanla . bu sefer biraz ikna olmuştum çünkü kendi kendime çözemiyordum . araştırmalarımı bu sefer bu yolda yapmaya başladım ve internetten de bulduklarımla alıntıları da yapıcam . bu şeytan vesvesesi olsun tamam da dualarla da geçmiyorki diye düşünmeye başlamıştım o zaman doğru değil ya da Allah (c.c) şifasını vermiyor . işte ben bundan sonra eyüp sultanda namazda dua ederken Allah ım bana çözümün yolunu göster ki ben de uygulayım diye dua etmeye başladım . sonra yavaş yavaş bir şeylerin farkına vardım arkadaşlar. az önce dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama ben Allah (c.c) e dua ederek hastalıktan kurtulamayacağımı düşünmüştüm ben bunun çaresiz olduğuna inanmıştım ben kendi kendime dertlerimi büyütmüştüm . size bu işin benim için alt yapısı olan düşünceleri aktarıyorum : panik atak sırasında insan düşünceleri bulanıklaşır ve beynimizin olayları çözemez neden çünkü o düşünceler size ait değil şeytan fısıldamaları insana vesvese hadi kork diye geleceğini düşündüğüm için oturtamıyordum kafamda ancak size bir düşünce geldiğinde vesvese size bir kıvılcım bırakır sonra sizin olmayan o düşünceyi siz düşüne düşüne büyütürsünüz. islam büyükleri ne demişler vesveseye önem verirsen büyür önemsemezsen küçülür zamanla gider.kalbinizin atışı artıyor yani en azından benim öyleydi kalbe yabancı bir düşünce veya korku giriyor o sizin korkunuz değil kalp yabancı bir düşünceye tepki veriyor. o yüzden merak etmeyin kalp krizi çıldırma bilmem ne bunlar olan bir sıkıntı değil bu çünkü vucuda yabancı düşünceler sonucu heyecanlanıyorsunuz. şifayı Allah(c.c.) den bekleyerek sarı kantaron çayını bana şifa için vesile kılmasını diledim geceleri sarı kantaron çayı içtim onun dışında her sabah ve gece 3 ihlas 3 felak 3 nas sureleri okurum . panik atak 30 yıldır geçmedi yazılıyor ya panik atak dediğimiz şey nasıldır biliyor musunuz o düşünce size geldiğinde onunla savaş başlatmaktır oysa o düşünce geldiğinde onunla ilgilenmeyin mesela bilim ne der spor yapın spor sizin o düşüncelerinizi değiştirir yani onunla ilgilenmezsiniz zaten vesveseye önem vermeyip düşünmediğinizde anında unutuyorsunuz unutmak bile demeyelim çünkü siz yapmadınız onu düşünmeyince geçip gidiyor yanınızdan.ben nacizane kendi hayatımdan olayları paylaştım sizinle ilaç tedavisiyle şifa bulanlara da maşallah onu da şifalı kılan ancak Allah (c.c.) olur ancak ben kendi şifamı böyle buldum arkadaşlar ve internette de çok fazla olumsuz düşünce olduğu için siz en azından umut olsun diye yazdım. siz Allah (c.c.) inanın peygamberlerinin en sıkıntılı olduğu anlarda ona mucizelerle yardım etmedi mi onlara o sıkıntıları insanlara örnek olsun diye göstermedi mi . bizim derdimiz nedir ki siz bunun vesvese olduğuna inanın geldiğinde düşünmeyin başka şeyler yapın bilgisayar oynayın koşun şarkı söyleyin olumsuz olacak hiç bir şey yok dediğim sureleri okuyun ve olaylara bir de bu gözle bakın . ben şu anki halim için Allah (c.c.) e hamd olsun o kadar sıkıntılıydım ki bu olayları kendi kendime büyüttüğümü gördükten sonra ne dert kaldı ne tasa sırf sizinle bu olayı paylaşmak için oturdum üyelik aldım sizde arkadaşlarınıza olayı anlatın . psikolog psikiyatr arkadaşlar nolur kusura bakmasın onlara saygım sonsuz ancak ben kendim bu şekilde çözüme ulaştım farklı yerlerde de paylaşabilirsiniz bunu belki bir kişi daha kurtulur mutlu olurum . Allah (c.c) bana bir cuma kıldırtmadı ancak 5 vakit namaza başlattı. olumsuz yorumlara nolur bakmayın olumsuz yorum yazan arkadaşlarım nolur siz de karamsar olmayın her şeyin dermanı var. sarı kantaron çayının da ben faydasını gördüm Allah(c.c) izniyle ancak kullanmaması gerekenler var dikkatli olun . onun dışında zaten asıl mesela olayların farkına varabilmekti .çok uzun bir yazı oldu hakkınızı helal edin . Allah (c.c.) hepimize şifa versin dualarınız esirgemeyin. mutluluklar

dreamer8
    Guest

Geçmiş olsun dostum. Sana bir Cuma namazı kıldırmayan sıkıntı, senin vakit namazına başlaman için bir vesile olarak hediye edildi belki de sana. Şer görünen ve hayır barındıran olaylara güzel bir misaldir bu. Allah kabul eylesin, ibadetlerin daim olsun. Sen vakitlere devam ettikçe, şeytan, etrafındaki zırhı delip sana nüfuz edemeyecek,vesveselerin gittikçe daha da azalacak inşallah...Büyütürsen koca bir dağ, büyütmezsen sabun köpüğü olur vesvese...Sporun terapi etkisine kesinlikle katılıyorum. Ben ilacımı sporda buldum zaten, bir raks halinde, bedenin zikri misali vücut transa geçiyor spor esnasında. Onu, hareketle tazeliyor, tedavi ediyorsun. Allah tüm dertli kardeşlerimize derman nasip etsin...

inşallah hepimizin atlatacağı bir şey bu . dediğim gibi bu yazıyı paylaşma ve başımdan geçenleri size de anlatmamın ilk sebebi bunu yenebileceğinize inanmanız . ben kendim forumlarda araştırırken olumsuz yorumlarda boğulup karamsarlıktan çıkamaz olmuştum ve gececeğine dair ümitlerim tükenmişti ve atlattığıma inandığım an kendi aradığım şeyi sizin bulabilmeniz için yazdım insallah tüm dertli kardeşlerimiz de en kısa zamanda sıkıntılarından Allah (c.c.) izniyle kurtulup mutlu güzel zamanlar geçirir

Karar Dönemi

..............
    Konu E Life tarafından (29-03-2017 Saat 11:01 PM ) değiştirilmiştir.
    Hayatta hiçbir zaman sahip olamayacağım yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Uzaya
    klorofluorokarbon gazları pompalayıp ozon tabakasında
    koca koca delikler açmak istiyordum.
    Dev tankerlerin boşaltma vanalarını açmak, açık denizlerdeki petrol kuyularının kapaklarını kaldırmak istiyordum. Yemeye paramın yetmediği bütün balıkları öldürmek, asla göremeyeceğim Fransız kumsallarını kirletmek istiyordum.

Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum

Banned

Alıntı E Life Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özeti yok mu bunun?
    reçete :3 ihlas 3 felak 3 nas.

o kadar basitleştirmemek gerekiyor . bazı şeylerin farkına vardıktan sonra mücadele etmek daha kolay oluyor tam olarak yaşadıklarımı anlatmak için uzun bir yazı oldu kusura bakmayın

Banned

anksiyete ve obsesyonda,yürüyorum ve dua okuyorum ilaçtan etkili.basit görmedim katılıyorum.inanç ruhsal sağaltımda son derece önemli.

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Thumbs up

Zihnin şeytan ile alakadar bir bölümü olabilir. Bu bilinçaltı olabilir ya da biz biliçaltını yanlış tanımlıyoruz. "Psikolojiye Giriş" isimli bir kitapta şöylesine bir şey okumuştum:

Endonezya yerlilerinde kızları istediği adamla evlendirilmeyince ve başka bir adam ile evlendirilince kız (onlar demez tabii) depresyona girer. Bunu şamana götürürler. Şaman bayanın yanında günbegün daha da yemek yapmak gibi etkinliklere katılmaya başlar.

Bu duruma kısmen de olsa plasebo diyebilirim. Gerçek Tanrı ile düşlerimizi karıştırıyor olmayalım. Ayrıca Hristiyanlıkta (ben değilim) günah çıkarma denen gelenek de analitik zihnimizin analiz ederek hafif sorunları -psikosomatik etkisi yalnız psikolojik addedilen kertede olan sorunları- çözmeye yarar ki bunu da göz önüne alarak daha net düşünelim. Bilinçaltımız ile analitik zihnimizi ayırt etmek de çok yararlıdır kişisel gelişimimiz için. Umutlarımızı esirgemeyelim; sarı kantaron çayı içme önerinizi aklıma not ettim, "İnsanlar yardım ararken mutsuz edilebilir" gibi kaliteli fikirleriniz için, sağolun.

fikirleriniz çok değerli teşekkür ederim yorumlarınıza da . internette araştırmalarımda ama katılırsınız ama katılmazsınız ilginç bir yorum gördüm .izzet güllü olabilir adı panik atağı kesinlikle hastalık olarak kabul etmiyor ve ilaç firmalarının oyunları efsanelerinde konuya bakıyor . ha bana mantıklı geldi mi evet geldi ilaçlar benim için biraz yapay kaçıyor yan etkilerini düşününce . panik atak diye bir hastalık üretilip ilaçlara bağımlı yapılıyor insanlar halbuki bu bir hastalık değil farkındalık sorunu diyor . kalbin hızlanması sizde otomatik ölümü canlandırıyor bu da sizi tedirgin ediyor halbuki koşarken merdiven çıkarken de kalbimiz hızlanır bunun tehlikeli bir durum olmadığını terlemenin gerilmenin normal olduğunu farketmeye başladığınızda yüzde yüz tedavi edilebilir bir durum diyor ve ekliyor panik atak hastalık değil kesinlikle ve kesinlikle siz bu durumun tehlikeden uzak olduğunu bilinçaltınıza öğrettiğinizde bu durumdan kurtulucaksınız. katıldığınız katılmadığınız düşünceler olabilir isteyen arkadaşlar bir inceleyebilir ücretsiz videoları var ve bunları her gün izlerseniz terapi etkisi yapıcak size ücretsiz diyor belki faydalanan olabilir . hepiniz çok mutlu olun insallah dostlarım ama sakın umutsuz olmayın

kesinlikle size katılıyorum kafanızda büyütmeyin olayları inanın azaldığını göreceksiniz düşünce size geldiği gibi hemen formunuzu değiştirip farklı aktivite bulun ve kafanızda küçültün düşünmemeye çalışın yine gelecek mi beklentinizi gerginsiz geçirin ve bunu ciddi bir hastalık olarak düşünmeyin en kısa zamanda tamamen atlatırsınız insallah