10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Üniversite hayatı hakkında. Psikolojim bozulmaya başladı.

kanunsuzadam1
    Guest

Standart Üniversite hayatı hakkında. Psikolojim bozulmaya başladı.

.Silinebilir.
    Konu kanunsuzadam1 tarafından (12-03-2017 Saat 04:20 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

bak ben 27 yaşındayım bende teknik bir bölüm okuyorum MYO bu sene 3. senem sana naçizane tavsiyem ister dışarda oku ister ailenin yanın da yani nerde okursan oku üniversite hayatı güzeldir.İnsanın hayatında unutamayacağı 2 ortamı vardır 1 askerlik ortamı 2 -üniversitede ortamı o yüzden şahsi düşüncem ailenin yanında kal okulunu bitirmeye bak. Hem dışarda üniversite okumak kolay iş değildir yurt parası yemek parası bilmem ne parası yani maddi durumunun iyi olması lazım aksi halde çok zorlanırsın.
    teknik bir okul dediğine göre İTÜ yada Yılzdız teknik de okuyorsun. .
    her neyse okulunun arkadaşlarının ordaki geçirdiğin vaktin kıymetini bil yani benim yaptığım gibi üniversiteye öyle boş boş gidip gelme çevre edin kız arkadaşın erkek arkadaşların olsun zamanını iy değerlendir yoksa benim gibi çok pişman olursun tabiki derslerini de ihmal etme ....

Banned

ben ailemle kaliyorum ve ayni şehirde okuyorum.. sabah evden cikip universiteye gidiyorum. bazen cikislarda kafelere falan takiliyoruz.dagilincada bende eve donuyorum arkadaslarimda yurtlarina gidiyorlar. ailenden ayni kendi ayaklarinin ustunde durmak istiyorsan arkadaslarinuin kaldigi yurdun birinr yada yakina kayit ol. ailenden ayri kalirsin.
    ayni şehirde okuyup ailemle kalmam benim icin daha iyii. millet vizeler gecsin yilbaşi tatili gelsin finaller bitsin vs. diye memleketlerine gitmeye can atıyor görüyorum sen ailenle ayni sehirdesim rahatsizlik duyuyosun. sabah git evden ben gibi ders cikisi arkadaşlarla takil aksam eve sadece uyumaya gel. ne işi yapmak istiyosun yurttakiler gibi kettle da makarna mi ütü mü. bahane arama. vur keyfin dibine

Banned

Universiteyi ailesinden ayri okumus biri olarak çok sanslisin. Inan hayati istanbul dan daha iyi ogrenebilecegin bir sehir yok. Sanirim senin sorunun biraz daha fazla bireysel ozgurluk istiyorsun. Bunun icin arada diger arkadaslarinin evinde kalabilirsin birkac gun, takilirsin onlara.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üniversite etiketi Türkiyede çok önemli demişsin ama geçen bir araştırma okudum. Üniversite okumanın kişiye iş ve genel kültür açısından faydaları sıralamasında; Türkiye 50 ülke arasında sonuncuydu

Yani, Polonya, Romanya gibi ülkeler bizden çok çok yukarıdaydı. Türkiyede aslolan torpildir.

Her ne ise; sana tavsiyem, madem bir okula girdin. Zorla kendini ve bitir. Benim kardeşim de İstanbulda mühendislik kazanmıştı. Bırakıp geleceğim , geleceğim diye tutturmuştu. (O da iyi bir puan almıştı. Sayısal da Türkiye de 238. olarak Boğaziçi Elektrik-Elektronik mühendisliğini kazanmıştı)

Bırakacağım, bırakacağım diye başımızın etini yemişti. Neyse, 2 yıl onu idare ettik, ikna ettik biraz. Daha sonra ise İstanbuldan onu getirmemiz yıllar aldı İşe girdi ve sevdi İstanbulu
    Sanırım sende de aynısı olur.
    Zaman çabuk geçiyor. Derslerin iyi ise, kendine yurt dışı hedefi belirle. Okulu bitirmek için ciddi bir hedefin yoksa, ailenin yanında da olsan, bir şey değişmiyor.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

dreamer8
    Guest

Üniversitenin İTÜ olduğunu herhalde herkes anlamıştır. Biraz daha bahsetsen bölüm de anlaşılacak. Ben makine, inşaat ya da elektronik müh. olduğunu düşünmeye başladım. Herneyse, eğer o övgülerle anlatılan üniversite hayatları alkol ve seksten ibaretse bence pek de luzumlu değil. Neye inandığına, neyi benimsediğine ve neyi kendine kural edindiğinle alakalıdır hayatın. Üniversite hayatı, iyi bir mesleğin eğitimini almak içindir. Arkadaş ortamlarında, aileden uzak özgürlük yollarında gönlünce yaşamak değil. Ben okulunu bırakmamanı öneririm. Ben de Ankarada ailemin yanında okudum üniversiteyi. Ben de zamanında senin gibi düşünüyordum ama doğru olanı yapmışım.

Banned

Dreamer8 olayı açıkça izah etmiş. Onun dışında ekleyeceğim, baba ocağı gibisini bulamazsın. Ayrı evde yaşamanın nesi güzel Allah aşkına? Banyo küveti bulaşıklarla dolu bir evde sadece hazır kek ve cips yemeyi seviyorsan o başka.

Banned

Alıntı kanunsuzadam1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bunu istememin 2 sebebi var. İlk sebebi okuldan sonra zaten hayatımın sonuna kadar çalışacağım için bu hayatımın en güzel dönemini dolu dolu geçirmek istiyorum. Dolu dolu dediğim alkol ve akşama kadar arkadaşlarla takılmak değil. Hayatı öğrenip zorluk görmek. Zaten bana göre okul sadece insana (özelliklede mühendislik alanında) öğrenebileceklerinin temelini öğretir. Geri kalanı öğrenciye kalmıştır. Yani ben nereye gidersem gideyim kendimi geliştireceğim. Benim aklıma takılan okul etiketi. İkinci sebebi ise ben bu yaşıma kadar kendi başıma alış veriş bile yapmamışımdır. Ekmek elden su gölden yaşadım. Artık kendi kendime yetebilmek istiyorum. Sizin dediğiniz o ütüyle uğraşmak, yemek yapmayı öğrenmek istiyorum. Ailemi özlemek istiyorum. Ailemi görmek için finallerin bitmesini iple çekmek istiyorum. O dediğiniz zorlukların hepsini yaşamak ve üniversite hayatımın hakkını vermek istiyorum. Herkes bana tutturmuş okulun çok güzel kal orda diye. Ama bana katacağı çokta birşey olmayacak gibi geliyor. İçimde yinede yanlış düşünüyormuşum gibi bir his var. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
    Üniversite hayatı zorluk çekme yeri değildir yalnız, öyle bişi yok
    Hee illa ben zorluk çekecem (senin tabirinle hayatı görücem) diyorsan, aileni yol veya ders çalışamama gibi bir bahane ile ikna edip eve veya yurda çıkabilirsin.
    Sonrasında başına geleceklerden biz sorumlu değiliz.

ailen çok mu baskıcı ? bahsettiğin şeyleri ailenle yaşarken de yapabilirsin. git kendi ihtiyaçlarını kendin al, anne babana söyle evin ihtiyaçlarını sen al. bunları yapmak için yalnız kalman gerekmiyor. bende ailemle birlikte yaşıyorum ve üni okuyorum. dreamer8 'in yorumuna tamamen katılıyorum. okul ismi vermeyeyim demişsin ama İTÜ olduğunu bağırıyor resmen hele ki istanbul'da yaşıyorsan zaten sosyalleşme imkanın daha fazla olmalı. insanın karakterinde veya yaşadığı çevrede olmayınca nerede olursa olsun öyle eğlenceli ortam yapamaz bunu söyleyeyim. çevrendeki insanların fikirlerini al tabii ama sonuçta karar senin kararın. bence biraz daha duruma bak eğer mutsuz hissediyorsan başka şehire geç.

Karar Dönemi Symphonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

ailemle aşırı sorunlarım olmasına rağmen ailemle okumak isterdim. başka bir şehirde okumak çok yıpratıyor insanı buna emin ol.
    No matter gay, straight, or bi,
    Lesbian, transgendered life,
    I'm on the right track baby,
    I was born to survive.