10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Takıntılarınız Neler?

Karar Dönemi

Post Takıntılarınız Neler?

Merhaba arkadaşlar; daha doğrusu OKB'li arkadaşlar siz nelere takıyorsunuz? Takıntılarınız neler? Tedavi görüyor musunuz? Okb size neler kaybettirdi? Iq'unuz kaç?

Benim şuan çok şükür Allah'a. Takıntım 2-3 Aydır yok.
    Evet tedavi görüyorum. 10 Ay önce tedaviye başladım ve Paxil 20mg ilacı kullanıyorum.
    Okb bana okulumu kaybettirdi daha doğrusu Okb ve Sosyal Fobi yüzünden Lise 3 e kadar okudum sonra okulu bıraktım ki maalesef...
    Iq testi nereden yapabiliriz?
    Son olarak Paxil 20mg ilacı bana o kadar iyi geldi ki 10 aydır kullanıyorum ve Okb çok ciddi anlamda azaldı bana bu ilacı yazan rahmetli doktorumdan Allah razı olsun...

Ek olarak Okb'li arkadaşlar ve diğer Psikiyatrik hastalığı olan arkadaşlar ve doktora gitmemekle inat eden arkadaşlar size bir kaç bir şey söylemek istiyorum ben de sizin gibiydim yaklaşık 2 yıl önce bu foruma üye olup hep yazıyordum bu Okb nasıl geçer? Çaresi var mı? diye sürekli konu açıyordum ve doktora gitmemekle inat ediyordum ve bir gün takıntılardan o kadar bunaldım ki tedaviye başlamak istiyorum dedim ve doktora gittim. Sizden ricam şu Doktorunuza güvenin, sık doktor değiştirmeyin, ilaçlara güvenin ve düzenli olarak kullanın ve en önemlisi de en az 2 Ay kullandıktan sonra pat diye bırakmayın bırakmak istiyorsanız doktorunuza danışıp bırakın. Bu hastalık bana ölüm gibi geliyordu yani çok zor hastalık gibi geliyordu çünkü takıntılar her yere dağılmıştı.(temizlik,büyüsel,cinsel filan). Biliyorum uzun yazdım biraz ama maksat sohbet muhabbet olsun sizde dertlerinizi yazın konuşalım hep birlikte

Karar Dönemi

Alıntı potter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temizlik cinsel takintilarim var dedigin gibi 2 ay kullanip biraktim cunku ilac fazla geldi bana cok kotu oldum ayrica bi ara intihari dusundum . Ayrica doktor ilacimin dozunu yanlis yazdi bi kere de sinir oldum dedigi gibi degil de demeye calistigi gibi ictim yanlis sayida yazdigi icin ilaci para verip aldim o zararli ilaci ayrica bir ay sonra kontrole gel demedi bu sefrr ben de gitmedim daha ayrica son gittigimde bana biraz kizdi gibi bir de annem ilaclar hicbi ise yaramiyo diyip psikolojimi bozdu anlatacsk cok seyim var sanirim ��
    öncelikle Allah yardımcın olsun... Okb cidden zor bir hastalık ruh kanseri gibi insanlık hali böyle olması normal fakat birden bırakman kötü olmuş intiharı aklından çıkar bir kere kardeşim o çözüm değil...

Karar Dönemi

Selectra 150 mg da benim ipler koptu bu dozaj isi nasildir bilmiyorum ama sizinki 20 mg bana bi garip geldi sertralin etkrn maddesiydi sizinki neydi etkeni
    hiç bilmiyorum kardeş etken maddesi ne ama günde 3 tane içiyorum 20x3: 60mg ediyor + İgnis 5 mg + Anafranil 10mg toplam: 75mg ilaç içiyorum günde

Karar Dönemi

O ilaci icerken intihar dusuncesi geldi ve kendime hakim olmakta cok zorlandim yoksa normall hayatimda okbli hayatimda intihar dusunmedim dusunmemde cok sacma Alah bir dert vermis napalim simdi ne var ki bunda herkes dertsiz mi
    herkeste dert var bu dünyada herkes dert çekiyor selectra 2 ay bende kullandım faydasını görmedim

Karar Dönemi

Alıntı 'yade' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    On yıllardır okb'yim. Öyle bıktım ki.
    7-8 yaşında bir yere takılıp hep oraya bakma şeklinde başladığını hatırlıyorum.
    Aslında dayanıyorum ama en korktuğum şey depresyona yol açması.
    Bu yüzden bazen kendi kendimi alıp neşelendirmeye çalışıyorum falan.
    Monotonluk da çok bunaltıyor mütemadiyen.
    aynen öyle çok zor hastalık tedaviye başladın mı ? Depresyona sürüklediğinde ağlama nöbetleri geliyor mu?

Çıraklık Dönemi

sefillik takıntısı var bende.hemen hemen her konuda sefil oluğumu düşünüyorum

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Thumbs down Zekâ Katsayısı

Zekâ katasayınızı en iyi, itibarı olan üniversitelerde WAIS-III (Wechsler Zekâ Katsayısıyla) mantıksal zihninizi ölçtürerek bulabiliriz. Bu zekâ testleri geniş kapsamlı olarak kullanılmasının nedenlerinden bir tanesi, iyi testlerin iki özelliğini taşır olmalarıdır: geçerlilik ve güvenirlik.

Peki zekâ katsayısı puanları, akademik başarıyı ve iş performansızı evvelden bildirebilir mi? Akademik başarınızı yalnızca %50, iş başarımınızı ise sadece %30-50 olarak, belli bir şahsın akademik başarımı evvelden tahmin etmek zordur, belirli bir kişinin iş performansını önceden tahmin etme bahsinde ise güvenilir değildir.

Bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim.
    Konu Recep tarafından (28-12-2015 Saat 10:54 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: Teşekkür

Karar Dönemi

..............
    Konu E Life tarafından (29-03-2017 Saat 10:58 PM ) değiştirilmiştir.
    Hayatta hiçbir zaman sahip olamayacağım yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Uzaya
    klorofluorokarbon gazları pompalayıp ozon tabakasında
    koca koca delikler açmak istiyordum.
    Dev tankerlerin boşaltma vanalarını açmak, açık denizlerdeki petrol kuyularının kapaklarını kaldırmak istiyordum. Yemeye paramın yetmediği bütün balıkları öldürmek, asla göremeyeceğim Fransız kumsallarını kirletmek istiyordum.

Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum

Karar Dönemi

Foruma yeni üye oldum.Bu forumun oluşmasında emeği geçenlerden teşekkür ediyorum.

Adım Mert 23 yaşındayım. Üniversite bu sene bitti şu anda boşta evde takılıyorum.Benim takıntılarım cinsel takıntılar.İnsanların cinsel organlarına bakma ve eşcinsellik takıntım var.Bu takıntılar yüzünden evden dışarı çıkamıyorum.Sanki insanlar beni eşcinsel olarak görüyor gibi geliyor.Bu türlü bu düşüncelerden kurtulamıyorum.Ailem bazen bana yabancıymışım gibi geliyor.Annemin yanında rahat edemiyorum.Sanki başka bir kadınmış hissi geliyor.Bu beni çok kötü etkiliyor.Hiç işe elimi atasım gelmiyor.Elimi atsamda layıkıyla yapamadıktan sonra hiç yapmayayım diyorum.

Tedaviye başlayalı da 4 ay oldu. Paxil ve abilify kullanıyorum.

Bir çözüm yolu arıyorum ama bulamıyorum...

Karar Dönemi

biri beni bir ortamda bozdugu zaman ona acayip takarım. neden ağzının payını veremedim diye sabah aksam bunun üzüntüsünü yaşıyorum.

daha doğrusu eziklik gibi. öyle ya, biri seni bozuyorsa ve cevap veremiyorsan ortamda kücük duruma düsmüs oluyorsun, oda seni ezmiş oluyor.

sizin basınıza geliyor mu böyle olaylar ?