Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sosyal Fobi geçmiyor?

Karar Dönemi

Post Sosyal Fobi geçmiyor?

Merhabalar arkadaşlar ben de ''Okb'' ve ''Sosyal Fobi'' hastalığı var. 3 Çeşit ilaç kullanıyorum ve Okb ciddi anlamda azaldı fakat Sosyal Fobi'de gram azalma yok sizce nerede hata yapıyorum?

''Paxil 20mg'' ilacını: 10 Aydır kullanıyorum. Günde sabahları 3 Tane tok karnına içiyorum.
    ''İgnis 5mg'' ilacını: 4 Aydır kullanıyorum. Günde geceleri yarım tok karnına içiyorum.
    ''Anafranil 10mg'' ilacını: 3 Aydır kullanıyorum. Günde akşamları 1 Tane tok karnına içiyorum.

Toplamda 3 Adet ilaç kullanıyorum içim dışım hap oldu resmen fakat hastalık bu geçmesi lazım geçmeli!
    Okb ciddi anlamda azaldı fakat Sosyal Fobi'de gram azalma yok sizce nerede hata yapıyorum?

Sosyal fobi de ilaç tedavisinin işe yaradağını düşünmüyorum ben selectra,risperdal,fulsac,cipralex kullandım hiçbirinin faydasını görmedim şimdi psikoloğa gidiyorum psikoloğun faydası ilaçlardan daha çok

Karar Dönemi

Sosyal fobide biraz rahatlama yaşarsın en fazla ilaçla.Çözüm kesin olmasada, psikoterapi ve insan psikolojisini anlamakla olur.

demekki dışarıda yeterince vakit geçirmiyorsun
    günde en az 6-8 saat..
    kendine bi uğraş edin
    beynini sürekli oyala
    inan dışarıda yürürken otururken konuşurken kimsenin umrunda değilsin( iyi manada) bu yüzden relax ol.
    sırf ilaçlarla olcak iş değil bu.ben 20 tane ilaç kullandım.bana 6 yıl önce ilk konulan teşhis sosyal fobiydi,bipolar teşhisini sonradan koydular ama asıl hastalığımın o olduğunu farkettiler
    ağır depresyon dönemlerinde sosyal fobi bendede hortluyor.ama dediğim gibi bende alt katman hastalığı bu. depresyona giren insan otomatikman içine kapanır ve sosyal fobilli olur
    2 uçlu duygu durum bozukluğu hem hipomani hem depresyonun arasında sıkışıp kaldım
    neyse geçmiş olsun sana Allah şifa versin. evden dışarı çık,meşgale edin,kimsenin senin hakkında ne düşündüğünü kafana takma

Karar Dönemi

Alıntı emreavci4747 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sosyal fobi de ilaç tedavisinin işe yaradağını düşünmüyorum ben selectra,risperdal,fulsac,cipralex kullandım hiçbirinin faydasını görmedim şimdi psikoloğa gidiyorum psikoloğun faydası ilaçlardan daha çok
    evet benimde psikoloğa gitmem lazım haklısın

Karar Dönemi

Alıntı Elixir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sosyal fobide biraz rahatlama yaşarsın en fazla ilaçla.Çözüm kesin olmasada, psikoterapi ve insan psikolojisini anlamakla olur.
    ama ilaçlar niye etki etmiyor ki

Karar Dönemi

Alıntı miskin oğlan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demekki dışarıda yeterince vakit geçirmiyorsun
    günde en az 6-8 saat..
    kendine bi uğraş edin
    beynini sürekli oyala
    inan dışarıda yürürken otururken konuşurken kimsenin umrunda değilsin( iyi manada) bu yüzden relax ol.
    sırf ilaçlarla olcak iş değil bu.ben 20 tane ilaç kullandım.bana 6 yıl önce ilk konulan teşhis sosyal fobiydi,bipolar teşhisini sonradan koydular ama asıl hastalığımın o olduğunu farkettiler
    ağır depresyon dönemlerinde sosyal fobi bendede hortluyor.ama dediğim gibi bende alt katman hastalığı bu. depresyona giren insan otomatikman içine kapanır ve sosyal fobilli olur
    2 uçlu duygu durum bozukluğu hem hipomani hem depresyonun arasında sıkışıp kaldım
    neyse geçmiş olsun sana Allah şifa versin. evden dışarı çık,meşgale edin,kimsenin senin hakkında ne düşündüğünü kafana takma
    evet haklısın bütün gün evdeyim :/

Karar Dönemi

Sosyal fobi hastalık değildir. Korkaklik özgüvensizliktir. Ben kimseyle konuşamazken unide herkesle konuştum sunum yaptım hocalarla arkadaş oldum. Dedim böyle olmassa!m ezik olmaya mahkum olurum. Ve sosyal fobi bitti

Çıraklık Dönemi

Alıntı okbligenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar ben de ''Okb'' ve ''Sosyal Fobi'' hastalığı var. 3 Çeşit ilaç kullanıyorum ve Okb ciddi anlamda azaldı fakat Sosyal Fobi'de gram azalma yok sizce nerede hata yapıyorum?

''Paxil 20mg'' ilacını: 10 Aydır kullanıyorum. Günde sabahları 3 Tane tok karnına içiyorum.
    ''İgnis 5mg'' ilacını: 4 Aydır kullanıyorum. Günde geceleri yarım tok karnına içiyorum.
    ''Anafranil 10mg'' ilacını: 3 Aydır kullanıyorum. Günde akşamları 1 Tane tok karnına içiyorum.

Toplamda 3 Adet ilaç kullanıyorum içim dışım hap oldu resmen fakat hastalık bu geçmesi lazım geçmeli!
    Okb ciddi anlamda azaldı fakat Sosyal Fobi'de gram azalma yok sizce nerede hata yapıyorum?
    bend e paxili günde 10-20-30 oalrak 10 aydır kullanıyorum.güdne tek hap ancak senin durumun ağır gibi geldi bana yad ailaçlar sende işe yaramıyor.ilaçlarını değiştirmeyi dene.bende de sosyal fobi var.alışkın olmadığım yerler ve insanlara karşı aşırı gergin ve kaçar durudma oluyorum.ancak paxili kullanmaya başlayalı bu durum oldukça azaldı.özellikel okudla isen hiiç kafana takma.allah belasını versin okulun.bi an önce bitirmeye bak.şuanki aklım olsa okuldaki her atarlı giderlinin ağzına tezek sokardım.ve özellikle spora başla.büüyk bi özgüven gelecek sana.ama öyle laylaylom değil harbi spor yapcaksın

Banned

Alıntı okbligenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sosyal fobi'yi kendi kendini hapsetmek olarak görüyorum. kendi kendini korkutmak kendi kendine her türlü karamsarlığı yapmak. şizofrenin bi alt basamağı
    içine kapanıklık... işin aslı iç dünyan,içerde kafanda neler oluyor kimsenin umrunda değil. dışardan nasıl görünüyorsan ne davranışı sergiliyorsan öylesindir. yoldan geçen birini öldürmeni arzulamanı kimse algılamaz,polis-hakim de ilgilenmez ama eline balta alıp adamın kafasını 2ye bölmek için saldırırsan polis-hakim peşindedir. düşüncelerini, bir konu hakkındaki bilgilerini karşı tarafa aktarman gerekiyorken aktaramıyorsan bilmenin, düşünmenin ne önemi vardır? çünkü insan sosyal bir varlıktır.Dışa vurmadıkça bir hiçtir. velhasıl çözüm aynaya bakıp bu benim demektir. kafanın içinde kendini sandığın ezik insan değil.

bu mesele fazla uzamasın istiyorsan;
    başına gelebilecek en kötü şeyi düşün, cesaretini topla ve çekindiğin bi anda yüksek sesle konuş. alay edilme/ dalga geçilme veyahut seni rahatsız eden bir ses bir davranış duyduğunda oraya doğru dön ve ne kadar gücün varsa bağır ve ölümüne saldır. bunu yaparsan ilaç içmene gerek kalmayacaktır.whe whe

Sayfa 1/2 12 SonSon