9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Bipolar kişilerde davranış,düşünce ve duygu değişimi

Karar Dönemi Painkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Somewhere in the universe

Thumbs up Bipolar kişilerde davranış,düşünce ve duygu değişimi

Duygular düşüncelere,düşünceler davranışlara dönüşür.Peki neden bir bipolar bu unsurlarda stabil bir yapıya sahip değildir? Kişi çekingen midir? , girişken midir? ; İçine mi kapanıktır? , dışa mı dönüktür? ; Sinirli bir karakteri mi vardır yoksa çok fazla alttan alan birisi midir? Mani dönemlerini hatırlayalım.Çabuk sinirlenen ve bununla beraber sosyal bir kişiye dönüşüyoruz.Her ortamın jokeri olabilme kapasitesine sahip oluyoruz.Konuşmalar hızlanıyor düşünceler adeta debisi yüksek bir nehir gibi akıyor.Bu halimiz hasta olmanın getirdiği özellikler olarak görülmekte.Peki ilaç kullanırken sinirli ve aşırı sosyal insanlar mıyız? Eğer öyleyse bu bizim kişilik özelliğimiz olarak sayılabilir.Ya değil ise? İlaç kullanırken sessiz sakin naif isek biz gerçekte hangi kişiyiz? Acaba ilacın etkisinde mi sinirlenmiyoruz yoksa gerçekten öyle biri miyiz? Beni soracak olursanız ben hasta olmadan önce(20yıl) gülen,güldüren eğlenceli ve renkli bir kişiliktim.Şimdi ilaç kullanıyorum,çok az konuşuyorum soru sorulmadan konu açmıyorum.Acaba ben hangisiyim? Mani dönemi ve hasta olmadan önceki halim mi yoksa şuanki halim mi?
    Be yourself no matter what they say
    To break down my boundaries again,i want to become totally manic as i were before

Banned

Sorma hocam, doktor "Her zamanki sana döndük mü artık?" diyor. Ben "Her zamanki beni bilmiyorum." diyorum.

Karar Dönemi

Bipolar bozukluk çok enterasan bır rahatsızlık şuanda manı donemındeyım bı defa qeçirmiştim sonra depresıfe qeçtım tekrar manıdeyım donup duruyorum ıkısı arasında kımse hızıma yetısemıyo suan sınırlılık var kullandıgım ılaclar 3 duygu durum dengelıycı 1 antıdepresan 1 uyku ılacı toplam 5 tane ilaclarda degılım ya onlar bı kenara dursunda depresıf cok kotu o gelmesın manıye razıyım onda hızlanıyosun don degıstırır gıbı mekan degıstıryon konusman hızlı ve akıcı bacaklarını durduramıyon bı turlu depresıf kısmnda aılene bıle tahamulun kalmıyor kmseye selam vermyn konusma ıstegın yok o zmnlar nasılsın ve noldu soruları benı cok sıkıyordu sımdı bombayım ama depresıfe doncegm zmn o duruma duscem gene anlayacagınız bi zamn tepeye bi zmnda dibe boyle geçiyor işte allah herkesın yardımcısı olsun...

Banned

ilim kendin bilmektir
    Ne cahil adamlarız yaa daha kendimizi bilmiyoruz

Karar Dönemi

kme cahil diyon kardeş..

Karar Dönemi

ben kendımı ıyı bılıyorum benım yasadıklarımı yasasan kafana sıkardın keko

Karar Dönemi

Merhabalar; Yaklasık 5 yıldır Bipolar bozukluk teshisi ile tedavi görüyorum ve Painkiller söylediklerin de bana hiç yabancı gelmiyor doğrusu.Bir yıldır atak geçirmedim ve inanın mani durumumu özler gibiyim.Stabil kalmak için aldığımız ilaçlar kendi benliğimizin derinlere saklanmasına yol açıyor gibi.Hayatın akışında bir yer edinmek sürüp giden zamanın kollarına kendini bırakmak bizler icin cok zor seyler.Yine de hayat her guzelligiyle eksik ya da fazla yasamaya deger.

Banned

Alıntı bipolarım_tepemde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne cahil adamlarız yaa daha kendimizi bilmiyoruz
    Bir kişiye yönlendirilmiş bir söz değildi

Merhaba,
    14 yıllık bipolar bir kimseyim.Okurum,yazarım,çizerim bozarım.Sonunda bir karar verdim bipolar konulu bir blog açtım.İnşallah daha da geliştirmek niyetindeyyim.Bipolara ilişkin tüm bakışım bu blogta .Kimbilir belki de gelecekte bir kitapta.Fikirleriniz mühim.Sevgiler.

Bloğum:http://bipolarimkiben.blogspot.com.tr/