Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
39 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Psikolojimizin ve İnancımızın Sağlığı İçin; Akşemsettin Efendimiz Yeterli Olandır!...

Standart Psikolojimizin ve İnancımızın Sağlığı İçin; Akşemsettin Efendimiz Yeterli Olandır!...

Alıntı miskin oğlan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atamız Fatih Sultan Mehmed Han'ın hocası,onu ilim irfan sahibi yapan büyük bir Türk Alimi,Tıpçı.
    Akşemseddin Hazretleri, Antonie van Leeuwenhoek'in yaklaşık iki asır sonra deneyle keşfettiği mikrobu, Maddetü'l-Hayat adlı eserinde yıllar öncesinde dile getirmiştir

''Hastalıkların insanlarda teker teker ortaya çıktığını sanmak hatadır. Hastalık, insandan insana bulaşmak suretiyle geçer. Bu bulaşma, gözle görülmeyecek kadar küçük, fakat canlı tohumlar vasıtasıyla olur.''

Paylaşımcı Dostluklara Teşekkür Ederim!...
    "Okumak ve Kaleme Almak; Yaşamak ve Yaşatmak İçin Olmalıdır!."

Standart Psikolojimizin ve İnancımızın Sağlığı İçin; Akşemsettin Efendimiz Yeterli Olandır!...

Psikolojimizin ve İnancımızın Sağlayacağı Başarıya, Sağlıklı Zemin Sunan Akşemseddin Efendimizin Değerini ve Kıymetini Her İnsan Anlayabilmelidir ve Başarılar Sağlam Zeminde İse Yıkılmaz ve Sarsılmaz Olandır!... Sarsılmaz Psikoloji ve Sarsılmaz İnanç Örneğimiz; Akşemseddin Efendimizdir!... SAYGILARIMLA!...

Kemal KABCIK'ın Kaleminden:

Her Seven; Sevdiği Değerlerin Sesini: Kalbinde Duyabilse!

Bir düşünür ya da bir pir olsa evlat: annesine daima muhtaç!
    Annelerin ayağı altına serilen cennete uyanma; itaatkarlıkla!
    Doğrulara itaat et ve annelerimize yalan söylemekten sakın!
    Kusurlarımıza annemizin gölgesinde uyanarak, yola doğrul!

Barışık Yaşarız Kainatla; Hangi İnsan, Umutludur Eseri İle?

{ Kaleme Alan: Kemal KABCIK }

Kemal KABCIK'ın Kaleminden:

Okuduğunuz Son Kitap Cümlesi; Daim Umuda Dair Olsun!

Bir kitabı, bir kalemi ve bir sayfayı; kendimize dost kılmak!
    Hayatın gerçeği olmuş, duygu ve düşüncelere yoğunlaşmak!
    Umut içersinde mutluluğunu aramaya kitapların yetmez ise;
    Artık kaleminle, kendi sayfana cümleni yazma vakti gelmiş!

Umut, Belki Bir Önceki Sayfadaydı; Okur İken Dikkatli Ol!

{ Kaleme Alan: Kemal KABCIK }

“AVARE YILLAR” Adlı Romandan Cümle Derlemem:

/ Mahalle futbol takımımız dağıldı!. / Başka bir kulübe geçtik!. / Ben iyi penaltı atıyordum, Gazi’nin kafaya çıkışları fevkaladeydi!. Futbol ve onun meseleleri dışında kainat vız geliyordu!. / Giritli kahvesine dadanmıştık!. / Kalın gövdeli sıtma ağaçlarının gölgesindeki kahve, çok pencereli büyük bir kibrit kutusunu hatırlatırdı!. Şehrin epeyce dışındaydı!. Bilhassa açık havalarda, şehrin motor gürültüsünden usanan birtakım baylar, sandalyelerini sıtma ağaçlarının altına atar, <<tefekkür>> e dalarlardı!.

{ Kitap Adı: AVARE YILLAR - Kitap Yazarı: ORHAN KEMAL – Yayınevi: TEKİN YAYINEVİ / İSTANBUL / 1981 - Sayfa: 005, – Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK – ANTALYA - 11 Ekim 2015 Pazar 09:48:44 }

dreamer8
    Guest

Kimseyi ciddiye almamış kemal hocam, yorumlara cevap bile vermeden, ayrı bir alemde, bulutlar üstünde uçuyor. Ne yer, ne içer, markette nasıl alışveriş eder, otobüse nasıl binersin. Görüntün de yazılarınla uyumlu mu? Allah kurtarsın ne diyelim. Pembe bulutlarda, hülyalar aleminde sana mutluluklar..

Çıraklık Dönemi

normalde ben konu başlığına bakark giydirecektim ancak yazılanlar pek o yüönde gelemdi bana

Normal yaşamda sosyalleşebilen biri değilim ve kitapları dost edinerek hayata tutunmaya çabalıyorum!. Kitapta yer alan düşünceleri, normal hayatta yaşamak kolay değildir; hayat bu ciddiyeti sunamıyordu; en azından ben kendim öyle biliyorum, belki de yanılıyorumdur!
    Ekli Resimler Ekli Resimler

Siz Depresif Nöbet Yaşasaydınız; Nasıl Değerlendirirdiniz Zamanınızı?

A-Sosyal tüm insanlara; KÜTÜPHANE DOLUSU DOSTLUKLAR dilerim!.
    Şu an ki hastalığım manik-depresif! Depresif nöbet halini yaşıyorum!.
    İlaçlarımı, düzenli almaz isem; manik nöbete girme olasılığım vardır!.
    Ve şu an; depresifliğimle kitap okuyabiliyor olduğuma şükrediyorum!.

Ve Ben De; Hiçbir İnsanı: Hayata Tutunma Biçimi İçin Yargılayamam!.

KİTABI, KALEMİ ve de BOŞ BİR SAYFAYI DOST EDİNİVERDİM ARTIK!

"Anlamlı ve Coşkulu Bir Yaşam İçin Savaşçı" Adlı kitap, yayına verildiği ilk anda birçok takipçisini bulmuş! Fakat, tecrübe ve bilgilerin paylaşımcılığının yaşatacağı olumsuzluklar sebebiyle olsa gerek, birçok insan bu kitabın takipçiliğinden vazgeçmiştir!.

Adı Geçen Kitap; Kişinin Kendisi İle Savaşımını Anlatır ve Kişi İyi Yanına Zafer Kazandırarak, Toplum İçinde İyiliği Yaşatmayı Amaç Edinir!.

Bireysel Çaba İle İyiliği Yaşatmak İsteyen İnsanlar İçin; "ANLAMLI ve COŞKULU BİR YAŞAM İÇİN SAVAÇŞI" Adlı Kitap Hâlâ Önem Taşımaktadır!...
    Konu Kemal_KABCIK tarafından (05-01-2016 Saat 01:48 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon