8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Lütfen beni kurtarın.Herkes beni dışlıyor

Karar Dönemi

Thumbs down Lütfen beni kurtarın.Herkes beni dışlıyor

Arkadaşlar ailemde tek lise mezunu ve askerliği yapmayan biri benim onun dışında herkes asteğmen kısa dönem olarak askerliğini yaptı herkes tarafından hor görülüyorum eğitimsiz zırdeli cahil diyolar benim için ne olur bu hayat çekilmez hale geldi.Kafamdaki belirsizliği gideremiyorum.Lütfen bana yardımcı olun bu belirsizlik bu çaresizlik bu git geller beni intihara sürükleyecek.Lütfen bana yol gösterin herkes benim için asosyal,deli,ezik,kimse onla takılmıyor gibi laflar ediyor bana laf sokuyolar sen ne mezunusun sen ne iş yaparsın diye ama bu durumu aşamıyorum.Lütfen bana yol gösterin.Bana ALES'e girdin mi en az 10 kişi okulu bitirdin mi diye sordu..Okulu naptın askerliği naptın diye sorular soruyor artık bu sorular bitmek bilmiyor

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salak salak insanlar. Hiç takma kafaya.
    Diplomanın, senin kişiliğinle ya da birikimlerinle alakası yok.

Senin etiketini başkaları belirleyemez, bunu senin tavırların belirler.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Banned

Hayatım, 2008'den beri üniversite okuyorum ortada diploma yok. Abilerim, ablam hep master'lı doktora'lı. Ben önlisans okuyorum. Aynen bana da millet okul bitti mi? Bu sene son mu diyor? Ben inşallah diyorum. Askerliği soran yok bana. Ailem anlayışlı ama. İsterlerse olmasınlar. Hayvan gibi manik atak atlatmışım.

Bu kısa girişten sonra söyleyeceğim şey "Senin kendi hakkında ne düşündüğün". "Elin ağzı torba değil ki büzesin" diye harika bir atasözü var. Sen kendine odaklan. "Ben kimim? Ben nasıl biriyim?" bunları düşün. Bunlar intiharı düşündürecek sebepler değil. Kendine biraz bak. Hemen su koyverme. Hadi sağlıcakla...

dreamer8
    Guest

Günümüzde üniversite mezunu olmayanları, zeka engelli gibi gören, alçaltıcı, aşağılayıcı, saçma sapan bir zihniyet var. Diploma künyenmiş, mesleğini yapmasan da sıfatın ve eğitimin seni cahil damgası yemekten kurtarırmış vs. Şimdi çaycılar bile üniv. mezunu. Tüm bunlara kulak tıka. Üniversite okumanın sıradan olduğu bir zamanda lise mezunu olunmasını kimse hakir göremez. İnternet var, kaynak var, basın yayın iletişim her şey var. Kendini açıktan da geliştirebilirsin. Zamanı gelince askerliğini yapar, vatana borcunu ödersin.

Banned

dreamer8 güzel bir şeye değinmiş. Kendini geliştir. Şimdi bedava kurslar da var, ismek gibi. Hatta İŞKUR'da istihdam garantili kurslar bile oluyor. Kursa gittiğin her gün sana para veriyorlar ayrıca.

dreamer8
    Guest

Hümeze Suresi ayet 1-2 arkadan çekiştirenlere değiniyor.

Karar Dönemi

Alıntı bipolarım_tepemde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatım, 2008'den beri üniversite okuyorum ortada diploma yok. Abilerim, ablam hep master'lı doktora'lı. Ben önlisans okuyorum. Aynen bana da millet okul bitti mi? Bu sene son mu diyor? Ben inşallah diyorum. Askerliği soran yok bana. Ailem anlayışlı ama. İsterlerse olmasınlar. Hayvan gibi manik atak atlatmışım.

Bu kısa girişten sonra söyleyeceğim şey "Senin kendi hakkında ne düşündüğün". "Elin ağzı torba değil ki büzesin" diye harika bir atasözü var. Sen kendine odaklan. "Ben kimim? Ben nasıl biriyim?" bunları düşün. Bunlar intiharı düşündürecek sebepler değil. Kendine biraz bak. Hemen su koyverme. Hadi sağlıcakla...
    teşekkür ederim Aslında bir kimlik bunalımı mı yaşıyorum bilemiyorum.Teşekkür ederim..

Karar Dönemi

Alıntı potter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millet asla susmaz son derece egitimin en alasini da alsan en sonuna kadar da gitsen bu insanlar konusacak bir sey bulur mutlaka. Sana takma diyemiycem uzgunum cunku beni de cok elestririyorlar ve ben takmadan edemiyorum ama intihari aklima getirmem asla onlar kimki onlarin yuzunden kendime zarar veriyim
    Humeze suresini okumani tavsiye edicem 5 6 ayet zaten o arkadan konusanlar ya da yuze kotu konusanlar gorur gununu
    dediğiniz ayeti okuyacağım.İnşirah suresini okumamı tavsiye edermisiniz