4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Hasta babaya sahip olmak...

Karar Dönemi

Standart Hasta babaya sahip olmak...

Arkadaşlar benim hasta bir babam var ama ağır depresif . Hani ergenlik çğındaki çocuklar olur ya öyle. her hareketi dengesiz birşeye karar verip 2 saat sonra değiştirir. sabah 4'de kalkar kitap yazmaya oturur. sosyal ortamlardan nefret eder 12-14 saat masadan kalkmadan çalışır kendisi 60 yaşında. eve gelince 3-4 kere zile basar yukar aşağıdan bağırır komşular birşey oldu sanar. sokakta annneme bağırır. annemde emekli memur kendisi yanına aldı kadını orda çalışıyor kadın eşim diyor ben çalışmayı seviyorum diyor ama onunda pskolojisi bozuldu hissediyorum, son 1 ayda 3 kez acile gittik tansiyonları oynamaya başladı. büroda süreki anneme bağırıyor eğeri sıkılmış hayvan gibi üstelik diğer 1-2 genç çalışanda var. bildiğiniz sinr hastaları olur ya öyle. 4. katta olmamıza rağmen girişten duyuluyor hayvan gibi bağırdıüı zaman. komşular korkudan güler yüzlü gözükmeye çalışıyorlar. içlerinden kim bilir neler diyorlar. hayatı boyunca böyle. geçen annemin ayağıda kırık gördüm ama parmağının biri çıkmış resmen. anne noldu dedim acile gidelim yok oğlum o eski dedi. öncden kadın düşmüş parmağı çıkmış babamdan korkudan hastaneye gidelim diyememiş ayağı öyle kaynamış. üstelik bu adam üniversite de akademisyen, öyle bir ezik biriki anneme bağırır , bana bağırmaya çlışır dışarda sesini çıkaramaz.
    bende 18 yaşındayken üniversite sınavında aynı mesleği kazandım onla boğaziçi gibi bir üniversiteden. ama bölüm çok zor olduğundan çalışmama rağmen epey uzadı okulum. o dönemde de 18 yaşındayken bana ilk 1000 giremediğim için 3 ay küsüp konuşmayıp bağırmıştı. hep tıp istiyodum korkudan tekrar hazırlanıyım diyemedim o dönem. şimdi 25 yaşındayım.

kendisi akademisyen gelebileceği en son aşamaya geldi 10 senedir bu asosya ve silik kişiliğinden dolayı içbir mevkiye gelemedi. dediğim gibi anneme bağırır ama dışarı çıktı mı dut yemiş bülbül gık sesi çıkmaz.

bu sene de okulum biticek benim, bir kızla görüşüyorum nişanlanma yolunda. yani yaşım ileri ve artık kabullenemiyorum söylediği lafları. öğlen yine geldi. evde birşeyi kalmış. 3-4 kere zile bastı yine aşağıdan anladım yine kavga etmeye geliyor. kapıyı açtım odaya girdim. kapıdan adımı bağırıyor ama liseli ergeler gibi çıktım anahyarı verirmisin dedi yine hayvana davranır gibi. ama sokak kapısı açık bağırıyor niye bağırdığı hakkında en ufak bir fikrim yok. sonra görmüyomusun körmüsün gibi birşeyler söyledi o anda bende şalter koptu arkadaşlar yani. dedim ben de hasta mısın nesin git kendin bul dedim. oda dedi sen adam değilsin olamıcaksın dedi arkadaşlar yani kendi babam olmasa boğazlıcam gerçekten öyle elim kolum titriyor ya da kendimi camdan aşağıya atıcam. neyse bende baya cevap verdim. öyle gitti.

şimdi de bu hasta evi büronun aşağısına taşımak istiyor amacı 1 hafta 2 hafta apartmandan çıkmadan çalışmak. annemin zaten dengesi bozuldu, kadın bürodan çıkmak istiyor eve gelince değişiklik olsun istiyor kadın yine bişey diyemedi. benim de son 3 ayım okulda yurda çıkıcam sanırım. küçük kardeşim var ona pek birşey demiyor araları iyi gibi. işte böyle arkadaşlar, bir de bana kendi açtığı büroda çalışmamı istiyor ama ben öyle bir ortamda çalışmam mümkün değil...
    Konu u2222 tarafından (03-12-2015 Saat 01:07 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Emin ol annenin durumu senden de zor. Sen yokken de çekiyordu babanı, sen evlenince de çekecek. Baban biraz ayıp ediyor. Ama değişmez, yaşlıdır, huy oturmuştur, can çıkmadan huy çıkmaz. Bir de o kendini halı görüyor, sen kendini haklı görüyorsun, inat, nefret ve sert üslup ortaya çıkıyor. Bir iki sert sözden sonra nefret artıyor zaten. Dikiş tutmaz pek ama önerim şu. Babadır diyeceksin, hastadır diceksin, atadır, büyüktür, divanedir diyeceksin ve susacaksın. Ama ahşap gibi değil, çelik gibi...Güçlüyüm ama saygımdan susuyorum dediğini hissedecek.

Çıraklık Dönemi

babanın atarlılıktan başka bi sıkıntısı yoksa dövücen.bazen harbiden büyükler dayak istiyor.yada yemeğine sakinleştirici atıcan hafifinden.bbam da anneme çok yükleniyor ama bana laf etmiyor.

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Thumbs down

Alıntı u2222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi de bu hasta evi büronun aşağısına taşımak istiyor amacı 1 hafta 2 hafta apartmandan çıkmadan çalışmak. annemin zaten dengesi bozuldu, kadın bürodan çıkmak istiyor eve gelince değişiklik olsun istiyor kadın yine bişey diyemedi. benim de son 3 ayım okulda yurda çıkıcam sanırım. küçük kardeşim var ona pek birşey demiyor araları iyi gibi. işte böyle arkadaşlar, bir de bana kendi açtığı büroda çalışmamı istiyor ama ben öyle bir ortamda çalışmam mümkün değil...
    Ruhsal hastalıklara sahip olma ve olmama arasında kesin bir çizgi yok ise ben de sizinle benzer bir durumdayım. Babam ben onun beceremeyeceği kadar teknik ve ağır işlerde çalıştığımdan beri fazla ses çıkarmadı. Normalde ise 1 ay boş kalmama imkân yoktur. Ve de kendinden fiziki olarak mesafeliyim. Yani onunla 1-2 aydır yer yer, 1 aydır hiç görüşmedim. Benim de sizinki gibi babamla çalışma sorunum var; elbette en sonunda iş yerini terk etmiştim...