Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bu Forumdan Tanışıp evlenen var mı?

Banned

Standart Bu Forumdan Tanışıp evlenen var mı?

Psikolojik tedavi gören iki kişi evlense neler olur. Bence daha kötü olur gibime geliyor. Yük 2 kat artar. Karı koca anlaşmazliği şikayetler katlanir gibime geliyor

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burda bilmiyorumda başka bi psikoloji forumda evlenmişlerdi ve gayet mutlulardı
    Uzaklarda..

Çıraklık Dönemi

şu olur demek zor.örneğin 2 sosyal fobik evlense kendi dünyalarını kurarlar ve mutlu olurlar.diğer yandan depresyondaki iki kişi evlense daha da derinlere dalarlar.eşlerden birisi daha güçlü olmalı.ilişkiyi bi yerlere götürebilmeli.günü sonunda her durumun + ve - yönleri var.şöyle böyle diyerek bi yere kadar gidilir.sorun kökünden çözülmeli.

Banned

var mı forumda aklı başında kız tanışalım. annem evlen diyor artık yaşım 25 erkeğim. taliplerimi bekliyorum

dreamer8
    Guest

Ben riskli buluyorum iki forumdaşın evlenmesini. Evlenen varsa da çok çok azdır diye düşünüyorum. İki sorunlu insanın birbirine destek olacağı, birbirinin halinden anlayacağı düşünülse de evlilik için bence çok riskli bir durum. En az bir bireyin sağlıklı olması ve diğer kişinin sorunlarını görmeyecek kadar aşık olması gerekir.

Çıraklık Dönemi

Alıntı efutbol2017 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    var mı forumda aklı başında kız tanışalım. annem evlen diyor artık yaşım 25 erkeğim. taliplerimi bekliyorum

25 erken bi yaş.zaten okul,kalamdı isen,iş askerlik anca bitiyor.

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben riskli buluyorum iki forumdaşın evlenmesini. Evlenen varsa da çok çok azdır diye düşünüyorum. İki sorunlu insanın birbirine destek olacağı, birbirinin halinden anlayacağı düşünülse de evlilik için bence çok riskli bir durum. En az bir bireyin sağlıklı olması ve diğer kişinin sorunlarını görmeyecek kadar aşık olması gerekir.
    aşk mı ? bu devirdemi güldürme. adam sf li olcak ve kız aşık oldugu için onunla evlenicek öylemi veya tam tersi kız bipolar olucak erkek kabul etcek sanmıyorum.
    Uzaklarda..

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aynı soruna sahip iki kişinin evlenmesi riskli bence. Soruna sorun katlanır. Ancak farklı sorunda iki kişi evlenirse o zaman birbirlerinin yaralarını sararlar , fedakarlık konusu da devreye girer . Aslında rahatsızlıktan rahatsızlığa durum değişir ama aynı sorunda iki evlenmemesi daha uygun . Hani biri sağlıklı diğeri sorunlu olacak diye koşul yok .Ben çevremde karı koca sorunlu kişi biliyorum . Bu kişiler birbirlerine yeri geliyor anlayışla karşılaşıyor ,alttan aldığı oluyor . Olabilir.Tabi forumda evlenen çift hiç görmedim ama varsa da bilen varsa anlatsın.

Banned

Psikolojik sorunu olanlar sorumluluk aldıkları zaman stres yaşarlar. Sorunları böylece artış gösterir. Bir tarafa yük fazla biner ve kaldıramaz ilişki noktalanır. Zaten normallerin de iliskileri bu nedenle biter genelde. Sevgi saygı eşit sorumluluk duygusu varsa evlilik sürer.

Bu forumda tanışıp evlendim
    | َﱢﱟﱞﱡ۩ﱡﱞﱟﱢَ |İmkânın sınırını görmek için, imkânsızı denemek lazım...| َﱢﱟﱞﱡ۩ﱡﱞﱟﱢَ |

Sayfa 1/2 12 SonSon