10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Erkek Kardesim çok çabuk sinirleniyor.

Karar Dönemi

Unhappy Erkek Kardesim çok çabuk sinirleniyor.

merhabalar
    forumda yeniyim. benim erkek kardesim var 17 yasinda. biz yurtdisinda yasiyoruz. on sene oldu buraya geleli. ailemizde bi takim sorunlar oldu annemle babam arasinda ve tabiki birazda bize yansidi bu sorunlar ve erkek kardesim evin en kucugu tek erkek cocuk. zamaninda agladi uzuldu ama cok sukur annemle babamin arasi iyi su an ama gel gelelim erkek kardesim çok sinirli. bi kelime guzel bisey desek bile hemen alevleniyor ve dislerini SIKIYOR ellerini yumruk yapiyor Yani cok tuhaf birine donusuyor sanki. çok endiseliyim onun için ve tatil gunleri mesela sabah evden bi çikar aksam 11 - 12 de ancak döner eve. annem arar oglum gel artik diye sonra gelirim evde oturupta napcamki der. disarda durmasini sevmiyoruz ailecek cunku arkadaslari kotu ve kardesim bunu gormuyor ve gormek istemiyor butun arkadaslarima kotu diyosunuz ben kimle gezcem diyor. anneme babama hepimize cok sinirli evde. hep kiziyor bize. siz susun ben konuscam der gibi surekli en son kelimeyi o soylemek istiyor. babam veya annem oglum sus diyince niye ben susuyorum siz susun diyor. cok endiseliyim ben napicamizi bilemiyoruz.
    simdiden tesekkurler.

Karar Dönemi

Alıntı potter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba kardeşiniz ergenlik çağında büyük ihtimalle ve çok çılgın bir dönem o dönem. hormonların etkisiyle aşırı öz güven de olabiliyor her şeye isyan olabiliyor fazla enerjisi var sanırım spor yapabilir
    endişem kardeşiniz aşırı sinirliyse birilerine bir şey yapmasın yani birilerine zarar verecek kadar sinirli değildir umarım. ve bence ve haklı olduğumu düşünüyorum bir insanı doğru yola getirmenin tek yolu İSLAM eğer aile olarak da dini meselelere önem veriyorsanız kardeşinize siz bir şey deseniz sinir olur anneniz dese sinir olur ama Peygamberimizin hadislerini görse bir şey diyemez ona saygı duyar yani bence dini içerikli kitaplar en önemli şeylerden biri bu dünyada
    yurtdisinda yasadigimiz icin kucuk bi camimiz var her haftasonlari genc erkeklere sohbet falan var gidiyor bazen oda cani isterse. aklina yatarsa yumusacik sakin biri oluyo ama bazende sohbetten gelince ben bi daha gitmem falan diye cok kiziyor.
    zarar vermek demissiniz evet zararda verebiliyor bi kere sinirlendiginde gozu gormedi hicbiseyi orta sehpasi vardi nerdeyse televizyona atacak sekilde deli gucuyle kaldirdi atti yerden. okuldada surekli ogretmenlerden sikayet geliyor evde yapmaz diye surekli kardesimi koruyorum cunku ogretmenlerin cogu irkci ve hepside gayrimuslim. yani inanin cok endiseliyim. sigarada iciyor dort senedir falan. para isteyince bisey isteyince hemen yapmaya calisiyoruz ama hâlâ hicbi istegimi yapmiyosunuz diye sitem isyan ediyor

Karar Dönemi

ooo doktora fln da götürseniz kabul etmez şimdi gücünü iyi olduğu bir alandan çıkarsın mesela iyi futbol oynuyorsa oynasın bu sinir bir yerden çıkmalı ayrıca ortam çok zormuş ve türkiye de olsaydınız belki de kardeşinizin durumu daha iyi olurdu burada ortam daha iyi kanaatindeyim ... bence camiye devam gitmek istememesinin nedeni ne acaba bence günümüzde artık dini şeyleri kimse sallamadığından kardeşinizden özenmş ve bu şekilde davranmış olabilir ama eminimki kalbinin hoşuna gittiher ayet her dini söz bence kitap okuyabilir iyi anlaştığı sözünü üdinlediği örnek aldığı birileri yok mu?
    Kimse yok. Zaten turkler az burda. 40 aile. Ve herkes zaten birbirinin acigini aramakla mesgul. Futbol oynuyor aşık futbola. Ayrica doktor teklif ettik ama kabul etmedi ve bu kez dahada sinirlendi cunku kendisine deli muamelesi yaptigimizi dusundu. Ben deli degilim gitmeyecem dedi. Arkadaslari hep arap ve ortam cok kotu. Nerdeyse hepsi madde kullaniyor. Işid durumlari falanda cogaldi buralarda. Korkuyorum cok endiseleniyorum oralara falan bulasacak diye. Cunku eve gelmeyi cok istemiyor. Sadece yatmak icin ve aklina duserse yemek yemeye geliyor. Daha 17sinde. Ve ileriki yaslarda evde kalmaz diye korkuyorum annem cok uzuluyor

Çıraklık Dönemi

aşırı erkkeklik ve ergenlik durumu.benim babam olsa berni döverdi.laftan anlamıyorsa dövmek son çare oluyor.bir musibet bin nasshatten iyidir.bi oyun oynayabilseniz iyi olur

Karar Dönemi

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aşırı erkkeklik ve ergenlik durumu.benim babam olsa berni döverdi.laftan anlamıyorsa dövmek son çare oluyor.bir musibet bin nasshatten iyidir.bi oyun oynayabilseniz iyi olur
    Dövdü bi kez. Oklava kirilacakti nerdeyse. Giderim bu evden diye tehdit etti kac kez. Babamda bi kez dediki cek git lan dedi hadi git goruyum nasil gideceksen dedi. Hic utanma yok inanin hazirladi cantayi gidecem diye cikiyodu annem zor durdurdu bu kezde babamla annem tartisti durdurdu annem diye. Ama durdurmasaydi rastgele bi trene biner baska sehre giderim bi dahada gelmem dedi. :/ yani hicbisey cozum olmuyor. Guzel dille anlatiyoruz tatli dil yilani deliginden cikarir belki diye ama oda fayda etmiyor

Çıraklık Dönemi

Alıntı kismasali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dövdü bi kez. Oklava kirilacakti nerdeyse. Giderim bu evden diye tehdit etti kac kez. Babamda bi kez dediki cek git lan dedi hadi git goruyum nasil gideceksen dedi. Hic utanma yok inanin hazirladi cantayi gidecem diye cikiyodu annem zor durdurdu bu kezde babamla annem tartisti durdurdu annem diye. Ama durdurmasaydi rastgele bi trene biner baska sehre giderim bi dahada gelmem dedi. :/ yani hicbisey cozum olmuyor. Guzel dille anlatiyoruz tatli dil yilani deliginden cikarir belki diye ama oda fayda etmiyor
    ozaman zorla askere verip adam edecen.sistematik bi şekilde beyin yıkanamsı gerekli hırçınlıktan kurtulabilmesi için.korkacağı birisi gerekli.

Karar Dönemi

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozaman zorla askere verip adam edecen.sistematik bi şekilde beyin yıkanamsı gerekli hırçınlıktan kurtulabilmesi için.korkacağı birisi gerekli.
    Askere giderse yurtdisina bi daha cikamazki. Bedelliden para vermek mecburiyetindeyiz malesef. Napsak cozum bulamiyoruzki.

Karar Dönemi

nasıl yani askerlik işini anlamadım ama askerlik gerçekten iyi bir çözüm orada herhalde herkese püsküremez nefretini hırçınlığını ama dövmeyin ya yine de çünkü bu tür şeyler ters tepiyor... ergenlikte, çok belli ... bence düzgün bir arkadaş bulun işid falan koruyun kardeşinizi umarım sonuç iyi olur
    Yok zaten bi kez dovdu oda cok cok ileri gittigi icin. Askerlik şöyle oluyor: biz yurtdisindayiz eger turkiyeye askere giderse bi daha yurtdisina dönme haklarini kaybediyor yani

dreamer8
    Guest

Dikkatli ve hazırlıklı olmanız açısından açık konuşacağım. Zaten ergenlik çağlarında olan bir kardeşin var, erkek, agresif. Kimisi evden çıkmazken, sizinki de eve girmiyor. Tam deli dolu. Fakat korkarım ki gidişat hiç iyi değil. Her an kötü bir habere, bir suça, bir belaya hazır olmalısınız. Hayatını bir günde yakabilecek yaşta. Suça, kavgaya karışabilir, madde kullanmayı mutlaka deneyecektir, sigara zaten içiyordur da siz bilmiyorsunuzdur. Yarın madde parası bulamayınca hırsızlığa yönelebilir, hormonlarına karşılık bulamayınca tacizde bulunabilir. ben durumu iyi görmüyorum. Anne baba da birşey yapamaz bu yaşta çocuğa. Laftan da anlamaz. Allah yardımcınız olsun.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dikkatli ve hazırlıklı olmanız açısından açık konuşacağım. Zaten ergenlik çağlarında olan bir kardeşin var, erkek, agresif. Kimisi evden çıkmazken, sizinki de eve girmiyor. Tam deli dolu. Fakat korkarım ki gidişat hiç iyi değil. Her an kötü bir habere, bir suça, bir belaya hazır olmalısınız. Hayatını bir günde yakabilecek yaşta. Suça, kavgaya karışabilir, madde kullanmayı mutlaka deneyecektir, sigara zaten içiyordur da siz bilmiyorsunuzdur. Yarın madde parası bulamayınca hırsızlığa yönelebilir, hormonlarına karşılık bulamayınca tacizde bulunabilir. ben durumu iyi görmüyorum. Anne baba da birşey yapamaz bu yaşta çocuğa. Laftan da anlamaz. Allah yardımcınız olsun.
    Sigara içiyor zaten 4 senedir içiyormus itiraf etti. harcligini veriyoruz sigarasini eksik etmiyoruz kotu yola falan gitmesin diye ama bi laf var hani yuz verdikce astarini istiyor diye aynen oyle oluyor bazi zamanlarda. hiç istedigimi yapmiyosunuz diyo bi daha demiyor. dort kisiyi yeniyor tek basina.