4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Yalnızlık ve Korku

Karar Dönemi

Standart Yalnızlık ve Korku

Arkadaşlar ben üniversiteye yeni başladım ve şu an 4-5 arkadaşım var ama ben hep korkuyorum yalnız kalıcam, insanlar beni dışlayacak, dalga geçecek diye.Bunun nedeni de lise sonda sınıf arkadaşım tarafından sürekli sözlü tacize uğramamdı.ben çok hassas biriyim ve o arkadaşıma hiçbi şey diyemedim be korku dolu 1 yıl yaşadım.şu anda da aynı şeyin olmasından korkuyorum.hatta bikaç kişi benim hakkımda konusuyo gibi geliyor ve bunu kafamdan atamıyorum.Ne yapmam lazım önerileriniz neler? Artık rahat bi şekilde okula gidip gelmek istiyorum ben de

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yalnızlıktan neden korkuyorsunuz?

Ben, ah bir 10 dakika yalnız kalsam diye çıldırıyorum. Hatta sanırım ilerde bir dağ evine yerleşeceğim.İnsanlar genel itibari ile ikiyüzlü ve nankördür. Güçlü iseniz yanınızdadırlar, siz gücü kaybedince başka tarafa geçerler.
    Doğanın kanunu, insanlarda da işler.

Tabi ki insan sosyal bir varlıktır bütünüyle bir ömür yalnız kalmak doğru değil. Ama bu dediklerimi düşünün.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

dreamer8
    Guest

Korku, tavizi doğurur. Yalnızlıktan, eleştirilmekten, dışlanmaktan korkuyorum diye bu insanlara sürekli taviz verirsen kimliksiz, kişiliksiz biri haline gelirsin ve yine yalnız kalırsın. Güven, inan ve doğrularını savun. Bir kişiliğin olsun, gerekirse yalnızlıkla yüzleşerek kendini ileri taşı. Asla asosyal, kapalı, iletişimsiz ol demiyorum ama büyük tavizler verme.

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Exclamation

Ah, âdemoğluna pek değer verme… topumuzun başını yaktın. Ne edeceksiniz, nasıl davranacaksınız tam olarak bilmiyorsunuz. “Arkadaşlar nasıl sevindirir?” ve “onlar nasıl üzülür?” vb. felsefesel soruların yanıtlarınız buldunuz; tebrik ederim. Ancak “onlar” da kim be? Canları isterse sizi beğensinler. Sıra ile seçkin davranılmalı: Eş olma “talih”i olan (karı ya koca olma potansiyeline malik olan), dost olma “şans”ı olan, arkadaş olma “ihtimal”i olan. Siz, arkadaş dediğiniz şeye yalnız ama yalnız saygı göstermelisiniz, yürekten sevgi değil… Yoksa… fena hâlde kötü hissedeceksenizdir.
    Ben eyledim de siz eylemeyin; canları isterse sevsinler ancak sana saygı göstermeleri mecburdur.

Bunun nedeni de lise sonda sınıf arkadaşım tarafından sürekli sözlü tacize uğramamdı.ben çok hassas biriyim ve o arkadaşıma hiçbi şey diyemedim be korku dolu 1 yıl yaşadım.
    Bu eylemi eyleyen çok yanlış bir dost. Dostlar, sizinkilerden olmasa bile size zarar vermezler çünkü saygılıdırlar. Ve sorunumuzun hastalık yanı: Bu zati dost edindiniz ki arkadaşların birbirlerine saygı göstermesine bile sahip olamamış; bir dost, sizi bir daha görmeyecekse bile sizi, uyuşturucunun II. Dünya Savaşı’ndaki askeriyelerden bir takımını umutlandırdığından daha güvenilir, kalıcı umutlandırıp giderdi.