4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Bunlar sizdede oluyor mu ?

Karar Dönemi

Standart Bunlar sizdede oluyor mu ?

merhaba benim problemim zihnimin içinde bir şeyleri döndürdüğümde o döndürdüğüm şeyi durduramamam sürekli dönemey devam ediyor ve hiç bir şekilde durduramıyorum çok zor durduruyorum ve durdurduğumdada rahatsızlık oluyor ve dönmesi beni rahatlatıyor ama rahatlatmak için döndürmüyorum mesela kafamda bir dişli çarkın döndürdüğümde dahi döndürmesini durduramıyorum sürekli dönerek devam etmeside ya bişey olursa korkusu yaratıyo ondna durdurmak istiyom durduruncada rahatsızlık hissi oluşuyo devam ettirmek istiyom bu hislerin olmadığı bi anı yakarsam durdurabiliom. birde ben ileri hareket ettim diyelim sonradan geri gitmem gerekiyo başladığım noktay ageri gelmiş oluyom değişen bişey olmamış gibi oluyo ama ileri gidip o an o noktad aoluşan sanal olarak herşeyi o noktada bırakıp tekrar geri gittiğimde geri gitme bir yeniden ileri gitme olduğu için daha huzurlu hissediyom bu nasıl bi durum

Karar Dönemi

Benim okblerim hep zihinsel en son kal kâla bunlar kaldı ve en yıpratıcı olanı absesyonlarin kompulsiyonlarida zihinsel ve dussel

dreamer8
    Guest

Bu anlattıkların elbette bizlerde olmuyor dostum. Hem bir kompulsif takıntı, hem de oldukça sanal. Ben, sağlam bir sanal düşünme kapasiten olduğunu düşünüyorum. Bence kuvvetli bir zihnin var ve boş kaldıkça olur olmadık yerlere gidiyor. Bir kere tüm psikolojik sıkıntılara bedensel yorgunluk iyi geliyor. Düzenli spor, yürüyüş yaparak bedenin fazla enerjisini tahliye edeceksin. Ayrıca belgeselleri de tavsiye ederim. Ben bu ara youtube den "modern marvels" yani "modern mucizeler" isimli belgesele sardım çok güzel. Tavsiye ederim zihnini meşgul eder. Ayrıca hiçbir takıntıdan kaçmak için mücadele etme, sonra saplantı halini alıyor. Bırak dönsün dişliler zihninde, bırak uzaklaş sanal başlangıç noktalarından.

Karar Dönemi Recep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Kıbrıs

Thumbs up

Yeni vücuduna alışan çocukların durumu gibi bir durum. Onlar da bu ve benzeri kavramları, yaşamlarının içine sokmayı pek severler. İnsanın beyni “sağ-sol” kavramını, pek tanımaz çünkü bir gün sağdan gelen bir eylem tehdit ise, yerçekimine göre bu şeye yukarıdan değil, sağ-sol yani yatay düzlemde gelebilir ki kurtulmuş olma ihtimalimiz daha çok. Sinir bilimi kitabında okuduğuma göre düşünerek yanıt yazdım: Oynayın. Üzülerek söylerdim ki takıntı ile takıntı olmayan hareket arasında bir kesin haddimiz yok. Yarısı takıntı addedilen bir tutum veya hâl, öbür yarımı bir oyun iken “takıntı” diye addedilemez. Oynayın…
    Konu Recep tarafından (11-11-2015 Saat 03:50 AM ) değiştirilmiştir.