2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: OKB-Gerçekten yoruldum artık

Karar Dönemi

Standart OKB-Gerçekten yoruldum artık

Ben bu rahatsızlığa yakalanalı nerdeyse 1 sene oldu ve gerçekten hayatımı mahfetti.Bir günüm bile mutlu geçmiyor.Normalde mükemmelliyetçi bi yapım vardı bu hastalığın öncesinde,özgüvensizlik,bir şeyi yapıcaksam en iyisini yapma gereği duyma gibi sorunlarım zaten vardı ama lise son sınıfa kadar bunlar beni fazla yıpratmıyodu.Üniversite sınavlarına hazırlanmaya başlamamla stresim arttı,gerçekten çok sıkı ve yorucu bir sene sonunda istediğim bölüme yerleştim.Şu an 1. sınıftayım.Ders çalışmayı ne kadar istersem isteyeyim bir türlü başlasam da sürdüremiyorum.O kadar korkunç takıntılarım varki.Kafamda senaryolar kuruyorum.Mesela ocağı kapadım mı diye kaç kere kontrol ediyodum başlarda.Kapamadıysam neler olur diye her şeyi düşünüp defalarca kontrol ediyodum.Ama şu an çok farklı ve beni korkunç derecede yoracak boyutlara ulaştı.Bulaşık yıkarken ya bardağı kırdıysam da kırık taraftan su içen biri olur da benim yüzümden canı yanar diye takıyorum.Bazen diyalog kurduğum kişilerle ne konuştuğumu düşünüp ya ya yanlış bilgi verdiysem diye yüz kere tekrarlayıp karşımdaki kişiyi de boğuyorum.Sanki ben ben değilim.Hiçbir zaman kendimden emin değilim.Bazen ne yaptığımı dahi hatırlamıyorum.Etrafımdaki nsanlara ben şunu yaptım mı diye soruyorum.Ve son zamanlarda nerdeyse kafamın boş olduğu kendimi mutlu hissettiğim,hissederek gülebildiğim bir an bile yok.Daha neler neler.Ve bu saatte beni bu foruma ulaştıran şeyse benim hayattaki en büyük hayalimi gerçekleştirmeme engel olan bu hastalık.Okuyup okulumu bitirmek istiyorum.Gerçekten beynim bu takıntılarla o kadar meşgulki ders çalışamıyorum.Bu gidişle sınıfta kalıp annemle babamın emeklerine de kendi çabama da yazık edicem.İnanın etraftaki insanlara bunları anlatmak heleki onların bunları anlayabilmesi imkansız gibi.Gerçekten yaşamayan bilemiyo.Bunların geçebileceğinden bile artık umudum kalmadı.Okulu bırakmak zorunda kalıcam diye korkuyorum.Birileriyle dertleşmeye ihtiyaç duydum ve işte bu saatte bu satırları yazıyorum.Kusura bakmayın belki saçma gelecek bu yazdıklarım ama bunları yazmak bile beni rahatlattı.Lütfen bana yardım edin.Bu hastalıkla ilgili tedavi görüp de başarılı olan var mı?

Karar Dönemi

Geçmiş olsun. Allah şifa versin. Yazdıkların hiç de saçma değil. Bende okb hastasıyım ve 7 yıldır bu hastalıkla yaşamaya çalışıyorum. Klasik olacak ama bir psikiyartise git gitmediysen. Anne ve baban bu durumunu biliyorlar mı?