6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: özgüven

Banned

Exclamation özgüven

insanların dışında tanımlanıp içlerine sokulan yabancı bir madde. "özgüven" diye adlandırılan şeyden tamamen arınan insanları "aşırı özgüvenli" diye tanımlamak da moda mesela.

mesela özgüvene muhtemelen muhtaç biri bunu bir şekilde ortaya koyacaktır. boşluk daima belirsiz ve dengesiz olacağından, bunu belli etmeden duramayacaktır. şimdi muhtemelen "bu ne şimdi..." demiştir; "... tespit mi sıçtı, aforizma mı yazdı?". bir noktada haklı. herkesin tek bir cümleden bir şeyler anlamasını beklemek adil değil. ama ona özgü bir açıklama şart.

özgüveni paralaştırıyorlar. paraya benziyor; özgüveni olan, parası olan gibi bir konum kazanıyor ilişkiler borsasında. sen özgüveni biriktiriyorsun ve dahası, bu biriktirdiğini yanında taşıyabilmek için efor sarfediyorsun; özgüveni yok etmiş olan, bu kompleksi aşmış olan ise eforunu bambaşka şeylere saklıyor; üretiyor. sen özgüvenini harcayarak tüketiyorsun, o sana özgüvenini bağışlıyor ve üretiyor.

Her insan her konuda kendine güvenemez kendine güvendiği konu vardır güvenmediği konu vardır. bu nedenle " şu konuda özgüvenlidir" demek daha doğru olacaktır. her konuda kendine güvenen insanlar varsa zaten aptaldır o kişi bana göre ;

"Kusursuz özgüven yoktur"
    Konu Abraxas tarafından (07-10-2015 Saat 05:22 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Harika bir yazı, çok beğendim. Size mi ait, alıntı mı bilmiyorum ama keskin dönüşleri olan, ateşten buza geçen, şaşırtan, düşündüren muhteşem bir yazı. Bizler özgüvenimizi korkularla tüketirken, özgüvenli sandığımız insanlar her adımlarında bedavadan özgüven üretiyor. Özgüvenin kişiye göre konu konu ve alansal değerlendirilmesi düşüncesine tamamen katılıyorum.

Çıraklık Dönemi

gençlerimizde özgüven daha çok karşısındakini aşağlama ve sidik yarışına dayalı.bilgi beceri gibi konularda özgüven orana vurduğumuzda pek görünür değil.

Banned

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika bir yazı, çok beğendim. Size mi ait, alıntı mı bilmiyorum ama keskin dönüşleri olan, ateşten buza geçen, şaşırtan, düşündüren muhteşem bir yazı. Bizler özgüvenimizi korkularla tüketirken, özgüvenli sandığımız insanlar her adımlarında bedavadan özgüven üretiyor. Özgüvenin kişiye göre konu konu ve alansal değerlendirilmesi düşüncesine tamamen katılıyorum.
    yazının bana ait olup olmadığı ile ilgili bir fikrin varmı ? ve bu çok önemlimi yok ben bu kadar güzel yazılar yazacak kadar zeki ve kendine güvenli biri değilim diye düşünüyorum kendimle ilgili. beğenin için sağolasın.. evet özgüvenin kişiden kişiye alandan alana değerlendirilmesi yerinde olacaktır diye düşünüyorum bende.

Banned

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gençlerimizde özgüven daha çok karşısındakini aşağlama ve sidik yarışına dayalı.bilgi beceri gibi konularda özgüven orana vurduğumuzda pek görünür değil.
    evet çok doğru cehaletin verdiği özgüven.

muhtemelen hiç elde edemediğimden dolayı bu kelimeden tik-si-ni-yo-rum!