Sayfa 8/10 İlkİlk ... 45678910 SonSon
96 sonuçtan 71 ile 80 arası

Konu: Okb.

Karar Dönemi hüzünn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı potter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama bak ben kronometreyle tuvalete giderim ve bir yıl önce 20 dakika benim en iyisiydi ama şimdi bir yılda 10 dakikaya düşürdüm normal insanlar en fazla beş dakikada çıkıyor onu da ölçtüm 2 dakikaya çıkan bile var. Benim için on dakika da iyi bence kendini bırakma hüzünn neden geç olsun seni hiç anlıyamam kabul ama geç değil bence yeniden başlayabilirsin ufak tefek birkaç şeye bile boşver diyebilirsin bu bile bir şeydir dimi ama

Sırf tuvalette çok kalıyorum diye cesaret edip bi işe giremiyorum beni is konusunda tek bağlayan konu bu. Dediğim gibi dışarda daha iyiyim bütün takıntılarımı koyverebiliyorum ama tuvalet işte... Dediğin gibi 2 dk da çıkan insanlar var. Bi dönem kasiyerlik yaptım o ara epey yol kat etmiştim ama bu benim insiyatifimde gerçekleşmedi. O dönem takıntılarımda azalma vardı. Yine herkes kadar erken çıkamıyodum ama 10 dk gibi kısa bi süre de çıkabiliyodum işyerinde tabi evde öyle diildi. Şuan işe girsem yine o kadar azaltabilir miyim sanmıyorum o yüzden cesaret edemiyorum.
    kamera stop! yalnızlığıma kapalı gişeyim..

Alıntı ardadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    askerde tam tuvaletteyken içtimayı topladılar

askerlikte temizlik fobimi yendim. hüzünn'ede böyle degisik bir ortam lazım.
    Zorunlu durumlarda ben de uyuyorum ortama ama rahat olduğum zamanlarda bu böyle olmuyor. Geçen sene bi 5 gün hastanede yattım mide bulantısı ishal ateş vs vs yüzünden. Ben hayatımda o kadar çok tuvalete gittiğimi hatırlamıyorum ve sancı yüzünden sürekli dolanıyordum. Nerdeyse 5 dk da bi tuvalete gidiyordum. İlklerde evdekinden daha az da olsa yine de uzun sürerken sonraları 5 dk da çıktığım oldu. Tuvalete gitmekten dermanım kalmamıştı ve zaten yeterince pis hissediyordum. O yüzden bi süre sonra OKB direncim kırıldı. Koyverdim. Ama eve gelince hoop yine aynı hüzünn.

vay be bak beş dakikaya çıkmışsın çok tebrik ederim bence harika bir gelişim tekrar yapabilirsin inşaAllah ben de çok istiyorum normal insanlar gibi çıkmayı ama yok en erken 10 dakika o kadar hızlı hareket ediyorum ki temizlenirken vakit çok geçiyor işte naparsın
    Öyle ama dedigim gibi bu hastanede olduğumdan çok hasta olduğumdan ve aşırı pis hissettiğimden. Böyle bi ortamda ne kadar temiz kalabilirsin. Okb'yi devam ettirmeye çalışsam da bi süre sonra buna halim bile kalmamıştı. Başka seçeneğim yoktu yani. Yoksaa ohoo...

Karar Dönemi

Alıntı hüzünn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zorunlu durumlarda ben de uyuyorum ortama ama rahat olduğum zamanlarda bu böyle olmuyor. Geçen sene bi 5 gün hastanede yattım mide bulantısı ishal ateş vs vs yüzünden. Ben hayatımda o kadar çok tuvalete gittiğimi hatırlamıyorum ve sancı yüzünden sürekli dolanıyordum. Nerdeyse 5 dk da bi tuvalete gidiyordum. İlklerde evdekinden daha az da olsa yine de uzun sürerken sonraları 5 dk da çıktığım oldu. Tuvalete gitmekten dermanım kalmamıştı ve zaten yeterince pis hissediyordum. O yüzden bi süre sonra OKB direncim kırıldı. Koyverdim. Ama eve gelince hoop yine aynı hüzünn.
    dısarıdan geldigimde el-ayak-yüz yıkarım o kadar. tuvalette simdileri gene eskisi gibi fazla duruyorum ama gevseklikten iste.

askerde haftada 1 yıkandıgım icin günlük hayatımda da haftada max. 3 gün yıkanırım, genel olarakta haftada 2, yaza-kışa göre degisiyor.

tabi toplu yerlerden yemek yemeyi simdi de sevmiyorum. malüm çatal-kasık-bardaklar onlarca kisinin ağzından gectiginden ne kadar yıkanırsa yıkansın kurt olusturuyor ama toplu yerlerde yatmada bir sıkıntı yok, simdi de olsa gider yatarım. cünkü herkes elini-ayagını yıkar, dislerini fırçalar öyle girerdi kouşa.

temizlik hastalıgı iğrenmekten geliyor ama cözülmeyecek die bir kaide de yok.

bizim komsumuz vardı, tam bir temizlik manyağı. elinde bez gezerdi evin icinde, evlendikten sonra degisti.

pasaklı bir abla çattı buna, bizim abi yengeyi cok sevdiginden zamanla oda yengeye uydu

heralde erkekler bu hastalıgı daha cabuk yeniyor gibi..

haa anladım . ben de aynen ortam pisse diğer insanlar gibi pis oluyorum çünkü temiz olmanın hiçbir anlamı kamıyor ama aynen evime döndüğümde olay tekrar başlıyor .
    İşte evde lanet başlıyor.

dısarıdan geldigimde el-ayak-yüz yıkarım o kadar. tuvalette simdileri gene eskisi gibi fazla duruyorum ama gevseklikten iste.

askerde haftada 1 yıkandıgım icin günlük hayatımda da haftada max. 3 gün yıkanırım, genel olarakta haftada 2, yaza-kışa göre degisiyor.

tabi toplu yerlerden yemek yemeyi simdi de sevmiyorum. malüm çatal-kasık-bardaklar onlarca kisinin ağzından gectiginden ne kadar yıkanırsa yıkansın kurt olusturuyor ama toplu yerlerde yatmada bir sıkıntı yok, simdi de olsa gider yatarım. cünkü herkes elini-ayagını yıkar, dislerini fırçalar öyle girerdi kouşa.

temizlik hastalıgı iğrenmekten geliyor ama cözülmeyecek die bir kaide de yok.

bizim komsumuz vardı, tam bir temizlik manyağı. elinde bez gezerdi evin icinde, evlendikten sonra degisti.

pasaklı bir abla çattı buna, bizim abi yengeyi cok sevdiginden zamanla oda yengeye uydu

heralde erkekler bu hastalıgı daha cabuk yeniyor gibi..
    Dışarda tadını sevdiğim herşeyi yiyorum öyle çok incelemiyorum kimlerin ağzına değmiştir vs. gözle görülür bişi olmasın yeter. Bazen şaşırıyorum hatta sahil kenarlarında oturmuşluğum oluyo. Yani bazen çok çok daha rahatım dışarda. Bence de erkekler daha çabuk yeniyo bu hastalığı. Her tuvaletten sonra el ayak yüz kol yıkıyorum sayılarım var onların adedince...

ama biliyor musunuz biz okb hastaları etrafımızı izleye izleye kimin ne derece temiz olduğunu öğreniyoruz . benim akrabalarımdan eve yatılı gelenlerden biri düşünün ki elini yıkamıyor tuvaletten sonra yapıyor kalkıyor odaya geliyor. kaç kere yıka diyeceksin olmuyor işte. klozette idrarını bile görüyoruz suyu akıtmadan çıkıyor yani tam bir sadece tuvalet yapıyor hesabı yani sonra üstünü çekip geliyo heralde . demekki taharette almıyo elini sürmüyo diye düşündüm bi an işin içinden çıkamadım nasıl olur ki bu?
    sonra insanlar tuvaletten çıkıp banyoya giderken o pis ellerini yüzlerine sürüyorlar çoraplarını çıkarıyorlar kollarını sıvıyorlar ohooo yazsam daha çok çıkar... yani bırak ayak yıkamayı elini yıkamayan var...
    Böyle durumlarda eve gelen yakın bi akrabamsa mutlaka uyarıyorum. Uyaramayacağım biriyse kendimi odaya kapatıyorum ve o kişi evden gidene kadar odamda hapis kalıyorum. Bu bir işkence.

çünkü ev bizim gerçek hayatımız dışarda o pis günler sanki geçici bir hayat gibi sana da böyle oluyor mu?
    yani, dışardan eve gelince mutlak temizligimi yapıcam nasılsa kıyafetler kirliye gidecek. Ama evde bunun rahatlığı yok. Evde daha korunaklı olmak zorunda hissediyorum.

Karar Dönemi

Alıntı hüzünn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dışarda tadını sevdiğim herşeyi yiyorum öyle çok incelemiyorum kimlerin ağzına değmiştir vs. gözle görülür bişi olmasın yeter. Bazen şaşırıyorum hatta sahil kenarlarında oturmuşluğum oluyo. Yani bazen çok çok daha rahatım dışarda. Bence de erkekler daha çabuk yeniyo bu hastalığı. Her tuvaletten sonra el ayak yüz kol yıkıyorum sayılarım var onların adedince...
    anlıyorum abla. peki alaturka ile klozet'te bir ayrım oluyor mu ?

atıyorum alaturka'ya gittigimde daha cok temizlik yapıyorum ama klozet'ten sonra daha az gibi mi mesela ??

anlıyorum abla. peki alaturka ile klozet'te bir ayrım oluyor mu ?

atıyorum alaturka'ya gittigimde daha cok temizlik yapıyorum ama klozet'ten sonra daha az gibi mi mesela ??
    Klozet karşıtıyım

Sayfa 8/10 İlkİlk ... 45678910 SonSon