2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Yeni Bir Hayat; Yeni Bir Kitapla Başlayabilir!...

Standart Yeni Bir Hayat; Yeni Bir Kitapla Başlayabilir!...

“ÜZÜNTÜLÜ YILLAR” Adlı Romandan Cümle Derlemem:

1919 senesi aralık ayının beşine rastlayan rutubetli bir gün hayatımda büyük bir başlangıcın tarihi oldu. / Sağ eliyle çenesini adeta bir iç duyguyla kavradı!. Bu hareket ona güven veriyor, bana da dokunuyor, ona karşı duyduğum muhabbet ve derin saygıyı bir kat daha arttırıyordu!. / Rahat bir nefes aldım!. Gözlerimi bu sevdiğim, gizli ve esrarlı laboratuvarın duvarlarında dolaştırdım, anlayışlı bir bekleyişle profesörün kapısından baktım!. / Notlar hazır mı?. / Biliyorsunuz bunların ilkbahar kongresine yetişmesi lazım!. Bende birkaç hafta burada yokum!. En kısa zamanda yetişmesi için elinizi biraz çabuk tutmanız lazım!. /

{ Kitap Adı: ÜZÜNTÜLÜ YILLAR – Kitap Yazarı: A. J. CRONIN – Çeviren: Dr. Hayri ESEN – Yayınevi: AK KİTABEVİ / ANKARA / 1966 – Sayfa: 003, 005 - Cümle Derleme Çalışması: Kemal KABCIK / ANTALYA / 05 Temmuz 2015 Pazar 11:48:24 }
    Okumak Yaşamaktır...

dreamer8
    Guest

Eyvallah, okumak yaşamaktır, güzel bir alışkanlıktır, bunu kimse inkar edemez. Bu cümle derleme çalışması nedir? Kitabın bir bölümünden alıntı mı? Eğer öyleyse herhangi bir alıntı gibi geldi, ne edebi bir fırtına koparan, ne bir kıssa-hisse-öğüt içeren, ne de bilgi veren, sanat barındıran vs...Ayrıca "Bende birkaç hafta burada yokum" de bağlaçları üzerinde itina ile durulmamış. Yani kitaba gönül veren, derleme yapan, alıntı ve yazım işleri yapan birinin, edebi biçim ve imla anlamında beklentileri karşılamayan bir çalışmasıdır bu.