5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Kumar Bağımlılığı

Karar Dönemi

Standart Kumar Bağımlılığı

Öncelikle merhaba,

Herşeye en başından başlamak lazım herşey 1997 yılının haziran ayında başladı okulun son günleri okul birincisi olunca ailem normal harclığımın iki katını bana verdi bende daha önceden aile bireylerinden birinin daha önce oynadığını bildiğim at yarışına merak saldım ve o gün yarış oynadım ve kazandım bundan sonra sürekli oynayarak hayatımı karartmayı başardım doğrusu ortaokul ve lise döneminde at yarışı oynamama rağmen maddi kaybım pek olmadı üniversiteye başladığım ilk yıllarda gerek erğenlik dönemi gerekse elime daha fazla para gecmesi nedeni ile dahada şans oyunlarına özellikle at yarışına olan ilgim arttı 2 yıllık üniversiteyi bitirince calışmaya başladım ve daha fazla gelir elde ederek daha fazla at yarışı oynamaya başladım bu sürec böyle devam ederken gelirim ile giderim dengeli olmadığı icin borclandım aile bireylerinin birikimini ben sakladığım icin ailenin birikimine de el uzatmaya başladım ister istemez o birikimlerinde sonu geldi gün geldiğinde ister istemez bu birikimleri kullandığım ortaya cıktı aile bireyleri ile ters düştüm ve bir süre evden ayrıldım ve memlekete babamın yanına gittim babamın ikinci eşi beni istemeyince annem beni affetti ve geri döndüm döndüğümde psikologa gitmeye başladık manik teşhisi kondu ve ilac kullanmaya başladım askerlik ve sonra tekrardan iş hayatı derken tekrardan at yarışı oynamaya başladım ve aile bireylerinin birikimlerine tekrar el uzattım ve tekrar tüm birikimi harcadım tekrar memlekete babanın yanına gittim ve annem beni tekrardan affetti bu sürecte tekrar psikologa gittim ilac kullandım ama başarılı olamadım kendi kendime teşhis koymaya calışdım ama bunuda beceremedim cevreme arkadaşlarıma aile bireylerine bankalara daha basit ifade ile ucan kuşa borclandım bu sürecte işsiz kaldım 13 aydır calışmıyorum kendime şu teşhisleri koydum ve bunları nasıl aşacağım konusunda yardımınızı rica ediyorum bunu başaramazsam bu hayatta hicbir şeye sahip olamayacağım cok kez intihar etmeyi düşündüm hatta bi kere ilac icerek denedim ama nasıl bir bünye varsa 15 tane ilac icip uyudum(her biri 550 mg ağrı kesici ) ama sabah dimdik ayağa kalktım sadece midemde biraz şişkinlikle uyandım.

Kumar Bağımlılığı
    Yalan Söyleme Hastalığı
    Kleptomani
    Mani Atak

Lütfen yayınlayın ve bana yardım edin.

Karar Dönemi

hangi ildesin?

Karar Dönemi

Bence duygusal dünyanda Boşluk yaşıyorsun ,o Boşluğu doldurmaya çalışıyorsun,yeterince zekisin ama o Boşluk seni bu yola çekiyor.zaten manik olman da bu Boşluğu doğruluyor, o manevi Boşluğu bir şekilde doldurman lazım.gerisi kendiliğinden gelir diye düşünüyorum.
    kumarda kazanma inancını kaybedersen sana kimse bir daha kumar oynatamaz.

Karar Dönemi

oggy_g istanbulda yaşıyorum.

Elixir

Bu konuda sanırım sonuna kadar haklısın fakat ben bu durumu ne aileme nede psikolog arkadaşlara anlatamadım evet duygusal boşluk yaşadığım bir gercek bu hastalığım her sorunlu ilişkiden sonra yaşandı

Banned

Gecmis olsun dostum. Bu illetten Kurtulmak senin elinde. Doktorlarin ve ilaclarin yapacagi pek bir sey yok. Diger bahsettigin seyler tetikleyen veya yol acan sey kumarin kendisi. Bu yuzden sen GERCEKTEN birakma yi istemedikce kimse ve hicbir ilac sana yardim edemez. Zaten kumar bagimliligi icin verilecek bir ilac yok