Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Hayat beni çok yordun

"sigara içmem,erkeklerle gezmem kötü bir alışkanlığım yok" yazmışsın fakat erkeklerle gezmek kötü bir alışkanlık değildir. "başka bir şehir mi, evde kalmak mı, bunlar hiç güvenli şeyler değil " yazmışsın peki bunlar neden güvenli olmasın ? ülkemizde üniversite okuyup bunları yapan birçok insan var, bence biraz güven kendine. "okul bitince ,evlenirim giderim " demişsin fakat ben bunun pek sağlıklı bir bakış açısı olduğunu düşünmüyorum , yanlış bir evlilik yapma ihtimalini çok yüksek görüyorum. her ne kadar senin çalışman konusunda ısrarcı olsalarda ataerkil bir ailede yetişmişsin ve bu düşünceleri benimsemişsin gibi duruyor. bence bakış açını biraz daha değiştir.
    not: alıntı yaptığım yerlerdeki yazım hatalarını kendimce düzelttim.

Karar Dönemi

Alıntı valarmorghulis190 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "sigara içmem,erkeklerle gezmem kötü bir alışkanlığım yok" yazmışsın fakat erkeklerle gezmek kötü bir alışkanlık değildir. "başka bir şehir mi, evde kalmak mı, bunlar hiç güvenli şeyler değil " yazmışsın peki bunlar neden güvenli olmasın ? ülkemizde üniversite okuyup bunları yapan birçok insan var, bence biraz güven kendine. "okul bitince ,evlenirim giderim " demişsin fakat ben bunun pek sağlıklı bir bakış açısı olduğunu düşünmüyorum , yanlış bir evlilik yapma ihtimalini çok yüksek görüyorum. her ne kadar senin çalışman konusunda ısrarcı olsalarda ataerkil bir ailede yetişmişsin ve bu düşünceleri benimsemişsin gibi duruyor. bence bakış açını biraz daha değiştir.
    not: alıntı yaptığım yerlerdeki yazım hatalarını kendimce düzelttim.
    o anlamda söylemek istemedim ben yani kötü şeyler yapmadım demek istedim onları üzecek şeyler demek istemiştim tabikide var o şekilde eve çıkıp çalışan insanlar ona hazır değilim evet kötü birşey değil tabikide ama bu durumdayken öyle olmasını istemem tabiki sevip anlaşabildiğim birisyle evlenicem okul bitimi kurtuluş için değil.. bakış açım derken ne biliyim öyle güvenemem işte bi arkadaşla eve çıkıp çalışmak bana uygun gelmiyor heleki ailemle bu durumdayken...

Karar Dönemi

Alıntı benefşe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet planım bu şekilde elixir yarın valizimi alıp gidiyorum o zaman ben böyle olmasını hiç istemedim ama hala ağlıyorum arkadaşlar üzülüyorum çook neden böyle oldu biz bi aileyiz ama birbirimizi anlayamadık sevgi gösteremedik aile olarak birbirimize...
    Ya bu ne Biçim cevap hani tamam gitte ,otur Konuş ailen sonuçta ,ben bu şekilde rahat edecem diye kırgınlık vs kendimi suçlu hissetiriyosun,bu şekilde demedikki sana anlaşarak,konuşarak Olmalı bu.

Banned

o anlamda söylemek istemedim ben yani kötü şeyler yapmadım demek istedim onları üzecek şeyler demek istemiştim tabikide var o şekilde eve çıkıp çalışan insanlar ona hazır değilim evet kötü birşey değil tabikide ama bu durumdayken öyle olmasını istemem tabiki sevip anlaşabildiğim birisyle evlenicem okul bitimi kurtuluş için değil.. bakış açım derken ne biliyim öyle güvenemem işte bi arkadaşla eve çıkıp çalışmak bana uygun gelmiyor heleki ailemle bu durumdayken...
    Belki ailen hasta? Geçmişinde yaşadığı ezilmişliği çaresizliği snde gösteriyor?Olaylara farklı açılardan bakarsan onları da biraz anlayıp, onlara kızmamaya çalışabilirsin.Tabi güzel bişey değil, ama insan kızgı olduğunda olayları anlayamıyor.daha sakin kafayla düşnmek için biraz bekle, ayakların üstünde kalmak için yanlızlık şart ama elixirin dediği gibi kırgınlık küslük olmuyor.Gün gelir gene arıyorsun.

Karar Dönemi

Alıntı öyle yani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki ailen hasta? Geçmişinde yaşadığı ezilmişliği çaresizliği snde gösteriyor?Olaylara farklı açılardan bakarsan onları da biraz anlayıp, onlara kızmamaya çalışabilirsin.Tabi güzel bişey değil, ama insan kızgı olduğunda olayları anlayamıyor.daha sakin kafayla düşnmek için biraz bekle, ayakların üstünde kalmak için yanlızlık şart ama elixirin dediği gibi kırgınlık küslük olmuyor.Gün gelir gene arıyorsun.

Hiçbir anne-baba'nın geçmişteki kendi sorunları yüzünden olan rahatsızlıklarının cezasını kendi çocuklarına kesme hakkı yok. Zaten fiziksel hastalıklar da psikolojik temellerden oluşur. Geçmişte ezildilerse bunun ne kadar kötü bir durum olduğunu biliyorlar ve böyle bir duruma kendi çocuklarının da düşmesini istememeliler.

Başka babalar kendisi yemez çocuklarına yedirir. Bunlar da çocuğumuz yemesin diyor. Böyle annelik-babalık olmaz.

Banned

Alıntı stranger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbir anne-baba'nın geçmişteki kendi sorunları yüzünden olan rahatsızlıklarının cezasını kendi çocuklarına kesme hakkı yok. Zaten fiziksel hastalıklar da psikolojik temellerden oluşur. Geçmişte ezildilerse bunun ne kadar kötü bir durum olduğunu biliyorlar ve böyle bir duruma kendi çocuklarının da düşmesini istememeliler.

Başka babalar kendisi yemez çocuklarına yedirir. Bunlar da çocuğumuz yemesin diyor. Böyle annelik-babalık olmaz.
    Ben hakkı var demiyorum ki, keşke daha yemese yedirse keşke attığı adımda aman yere basma sa da ben taşıyayım dese ama, olayları daha realist ele almak gerek,Benim annemde benden öyle şeyler isterdi ki söylesem aa dersiniz.Ama ben onu geçmşindeki psikolojik sıkıntılarıyla ele alıyorum. Bazen annem kardeşime bağırınca niye yapıyorsun dediğimde, hayata atılsın diyor, ama o bunun hayata atılmasının bu yolla olabileceğini düşünüyor.Yani düşünceleri iyimser ama yaptıkları kötü. Biz olayları farklı açılardan ele alıp yorumlayıp çözüm üretmesek, intihar dan başka çaremiz kalmıyor.Hayat başlı başına bir adaletsizlik bütünü, eğer bir kavdamız varsa bu ilk aileden önce hayatla.Böyle bir ailede doğmak hakkı mıydı? Kendi odasının olmasını istemez miydi? tek odası olan bir ailede olması hakkı değil mi? Hakkı ama gel gör ki, hak verilmez alınır.Mücadele ile uğraş ile çaba ile.Ne kadar nefret etsek kızsak da ailemiz ölmeden bunu kavrayamıyoruz.Tavsiye veriyor gibi olmayayım sadece düşüncelerimi yazıyorum.Ama ben beterin beteri var mantığı ile gidilmesi ve olayları en az zararla atlamak için düşünmek gerektiğini düşünüyorum.

madem herkes fikrini beyan etmiş. bir iki kelam da biz yazalım. yorumları okudum. bir kısmı benim vicdanıma sığmayan cinstendi. gene de fikir farklılığı olur deyip hoş görmek gerekiyor. anladığıma göre maddi durumunuz iyi değil ve ailenizle aranız kötü. yanlış anlamazsanız sunu da eklemek istiyorum. ailenizin eğitim seviyesi size göre düşük. bu otomatik olarak fikir farklılığı oluşturacaktır. maddi durumunuzun kötü olması sizi hedef tahtası haline getirecektir.çünkü belli bir yaşa geldiniz ve ekonomik olarak katkı sağlamıyorsunuz. ailenizin düşüncesi bu yönde. ben de zamanında işe yaramadığımı, yük olduğumu aileme hissetmiştim. hatta babamdan para bile isteyemezdim. zorla işe başladım. her işte bir hayır vardır derler ya. ekonomik özgürlüğümü elime alınca işler değişti. iş yerimde bir kaç iyi insan tanıdım ki bu benim için büyük bir kardı.^^ 3 aylık parasızlık dönemim bitmişti. kafam kısmen rahat şimdi. velhasıl size önerim bir iş bulup çalışmanız. arta kalan vakitlerde de derslerinize yoğunlaşmanız. herkes aynı şartlarda yarışa başlamıyor. aileniz konusunda da onlar sizin aileniz. düştüğünüzde gene onlar yanınızda olacak her ne kadar sevmeseniz de..hayatınızda şimdiden başarılar dilerim.
    beni ancak bir benzerim öldürebilir..

Karar Dönemi

Alıntı biraz empati Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem herkes fikrini beyan etmiş. bir iki kelam da biz yazalım. yorumları okudum. bir kısmı benim vicdanıma sığmayan cinstendi. gene de fikir farklılığı olur deyip hoş görmek gerekiyor. anladığıma göre maddi durumunuz iyi değil ve ailenizle aranız kötü. yanlış anlamazsanız sunu da eklemek istiyorum. ailenizin eğitim seviyesi size göre düşük. bu otomatik olarak fikir farklılığı oluşturacaktır. maddi durumunuzun kötü olması sizi hedef tahtası haline getirecektir.çünkü belli bir yaşa geldiniz ve ekonomik olarak katkı sağlamıyorsunuz. ailenizin düşüncesi bu yönde. ben de zamanında işe yaramadığımı, yük olduğumu aileme hissetmiştim. hatta babamdan para bile isteyemezdim. zorla işe başladım. her işte bir hayır vardır derler ya. ekonomik özgürlüğümü elime alınca işler değişti. iş yerimde bir kaç iyi insan tanıdım ki bu benim için büyük bir kardı.^^ 3 aylık parasızlık dönemim bitmişti. kafam kısmen rahat şimdi. velhasıl size önerim bir iş bulup çalışmanız. arta kalan vakitlerde de derslerinize yoğunlaşmanız. herkes aynı şartlarda yarışa başlamıyor. aileniz konusunda da onlar sizin aileniz. düştüğünüzde gene onlar yanınızda olacak her ne kadar sevmeseniz de..hayatınızda şimdiden başarılar dilerim.
    benim onlar annem babam kardeşim ailem canım onlar benim tabikide sevmemek diye bişeyin lafı bile olamaz ama böylede olmuyor nereye kadar birşeyler yapmam gerekiyor benmde hep sabrettim konuştum olmadı kavga olunca evden koşarak uzaklaşıyorum herseferinde olmuyor çünkü sabır kalmadı artık tükendim çıldırcam yakında en güzeli 1 yıl uzak kalmak sonrada okul biter düzgün işim gücüm olur o zaman a canım manım diyip el üstünde tutarlar bnm en yakınlarım böyle ben artık bu davranışlardan iğreniyorum o zamanda ben istemiyorum
    Konu benefşe tarafından (04-10-2015 Saat 01:39 AM ) değiştirilmiştir.

benim onlar annem babam kardeşim ailem canım onlar benim tabikide sevmemek diye bişeyin lafı bile olamaz ama böylede olmuyor nereye kadar birşeyler yapmam gerekiyor benmde hep sabrettim konuştum olmadı kavga olunca evden koşarak uzaklaşıyorum herseferinde olmuyor çünkü sabır kalmadı artık tükendim çıldırcam yakında en güzeli 1 yıl uzak kalmak sonrada okul biter düzgün işim gücüm olur o zaman a canım manım diyip el üstünde tutarlar çünkü bnm en yakınlarım ama böyle o zamanda ben istemiyorum
    eğer maddi gücünüz ya da birkiminiz varsa okumanız yararınıza olacaktır. yoksa part- time çalısıp ne kadar ders çalışılabilir sizin performansınıza bağlı. hakkınızda hayırlısı olsun.
    beni ancak bir benzerim öldürebilir..

Karar Dönemi

Alıntı biraz empati Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer maddi gücünüz ya da birkiminiz varsa okumanız yararınıza olacaktır. yoksa part- time çalısıp ne kadar ders çalışılabilir sizin performansınıza bağlı. hakkınızda hayırlısı olsun.
    inşallah gene hayırlsıı diyor dilim napalım benim sınavımda böyleymiş ah ah...hem çalışıp hem sınav hazırlığı yapıcam artık akrabamızda kalırım inşallah teşekkür ederim....hepimiz için güzel şeyler olsun ölümlü dünya hayat çok kısa ve boş ne kırmaya geliyo nede kırılmaya ama olmuyor işte...
    Konu benefşe tarafından (04-10-2015 Saat 02:01 AM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon