Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Intihar ediyorum

Banned

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünya bir hapishane evet. Ayda ya da uzay boşluğunda yaşayamazsın, dünyaya mahkumsun. Ama yaşamak ya da ölmek arasında seçimin var. İntihar edenler ve yaşamayı seçenler gibi. Tıpkı insan öldürmekte ve hırsızlık yapmakta serbest olduğun gibi. Bedelini ödersin.
    İki acı şey önüne konuluyor ve tercih et diyorlar.hangisini tercih edersen et her şekilde acı verecek.bir birinden farksız iki seçenek gerçek bir seçenek mi yoksa Formalıteden ibaret seçenek mi

dreamer8
    Guest

Cana kıymak bir seçenek bile değil, öyle bir seçenek yok. Hayat eline batan bir iğneyse, ancak canına kıyanların anlayabileceği ve geri dönüp anlatamayacağı ölümse kalbe saplanan bir bıçaktır. İkisi de acı verir, daha az acı veren seçilmeli ve yaşamaya devam etmeli. Bizler buna inandık, buna iman ettik.

Banned

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cana kıymak bir seçenek bile değil, öyle bir seçenek yok. Hayat eline batan bir iğneyse, ancak canına kıyanların anlayabileceği ve geri dönüp anlatamayacağı ölümse kalbe saplanan bir bıçaktır. İkisi de acı verir, daha az acı veren seçilmeli ve yaşamaya devam etmeli. Bizler buna inandık, buna iman ettik.
    NEyse konu dine kayar Ben farklı düşüncelerde lduğumdan dolayı yazmanın manası yok saygılar

Karar Dönemi hüzünn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı öyle yani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bir lüksü yoksa bu dünya bir hapishane mi?
    Evet bu dünya bir hapishane, intiharı çözüm olarak gördüğünde bu dünyadaki hapishaneden kurtulup refaha ereceğini mi sanıyorsun?
    kamera stop! yalnızlığıma kapalı gişeyim..

Banned

Alıntı hüzünn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bu dünya bir hapishane, intiharı çözüm olarak gördüğünde bu dünyadaki hapishaneden kurtulup refaha ereceğini mi sanıyorsun?
    İntiharı teşvik ediyorum algılanmasın lütfen ama düşüncelerimi de belirtmem gerekir se hapishaneden kurtulup refaha eremeyeceğini düşündürten nedir? Sonuçta ölüp dirilen yok haliyle ölümden sonrasını hiç kimse tahmin dahi edemez Ben huzura kavuşacağımı inanıyorum siz inanmıyorsunuz ikimiz de inanç.Yanılıyorsam düzeltin.

Karar Dönemi

bazen dertler icinden cıkılamayacak hale gelir, köşeye sıkısırsın, o an tek isteğin bu dünyadan yok olup gitmek...

kaçmak en kolayı, kalıp savaşmak en erdemlisi. ileride dertlerinden kurtulup güzel bir hayat kurdugunda, vay be nereden nereye demek var, bunun için yaşa, geleceğin için.

bu arada neden intihar etmek istiyorsun ? sıkıntın nedir ?

Karar Dönemi hüzünn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İntiharı teşvik ediyorum algılanmasın lütfen ama düşüncelerimi de belirtmem gerekir se hapishaneden kurtulup refaha eremeyeceğini düşündürten nedir? Sonuçta ölüp dirilen yok haliyle ölümden sonrasını hiç kimse tahmin dahi edemez Ben huzura kavuşacağımı inanıyorum siz inanmıyorsunuz ikimiz de inanç.Yanılıyorsam düzeltin.
    Kur'an-ı Kerim. İnanlar için onda büyük öğütler vardır. Herkesi bütün alemi kapsayan öğütler. İnanmasanız bile gerçek budur.
    kamera stop! yalnızlığıma kapalı gişeyim..

Banned

Alıntı hüzünn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kur'an-ı Kerim. İnanlar için onda büyük öğütler vardır. Herkesi bütün alemi kapsayan öğütler. İnanmasanız bile gerçek budur.
    Seni kırmim, ama bana göre sana göre gerçeklikler değişiyorsa burda salt bir gerçek olmadığını gösterir.Ölümün varlığı bir gerçek hiç kimse ölüm yok diyemez ama diğer her şey tartışmaya açıktır. İnansam da inamasam da olay bu

Karar Dönemi

Seni kırmim, ama bana göre sana göre gerçeklikler değişiyorsa burda salt bir gerçek olmadığını gösterir.Ölümün varlığı bir gerçek hiç kimse ölüm yok diyemez ama diğer her şey tartışmaya açıktır. İnansam da inamasam da olay bu
    kırmim iyi bir şey değil ,arkadaşım Konuşmak lazım,onaylamıyorum��

Karar Dönemi

sakın sakın bu dünyanıda ahiretinide mahfetme hemen bir psikoloğa git ailene söyle bu durumunu bu dünyada zorluklar çekebilirsin ama birazcık inancın varsa ahiretin için dayan bu dünya katlanılcak gibi değil ama güzel ahiretin için sabret veren canı Allah alır sakın şeytana uyma...

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon