8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Okula gidememek

Karar Dönemi

Standart Okula gidememek

2 gündür okula gitmeyi erteliyorum erteleme sebebim ise ben okula hep arkadaşımla giderdim bu yıl onun ilk okul arkadaşıda bizimle gelecek ve aynı sınıftayız . Tanımadığım biri olduğu için diyalog kurmaktan korkuyorum bir yandan da sınıfı düşünüyorum benim hakkımda ne düşünecekler gidince iyi bir ilk izlenim bırakabilecekmiyim yoksa herzamanki gibi bir köşeye çekilip oturup deftere resim mi çizeceğim hiç bilmiyorum bu yüzden içimde bir stres var . İnsanlarla diyalog kuramıyorum anca onlar bişey sorarsa cevap verebiliyorum 3 kişi yan yanayken ikisi konuşur ben izlerim . Saçma sapan birşey için sters yaptığımın bilincindeyim ama olmuyo . Düşündükçe kalbim yerinden çıkacakmış gibi oluyo ve bu duyguyu yaşamamanın bir çaresi olmadığını bilmek insanı daha da yıprattıyo . Her zaman kasıyorum bir kerede rahat olamıyorum keşke olabilsem

Karar Dönemi

sosyal fobi olabilir kaygı sorunu olabilir yada mükemmeliyetçi bi kişiysen ondanda kaynaklanır bu söylediğin

dreamer8
    Guest

Sen okula ne için gidiyorsun, sadece bilgi öğrenmek için mi? Hayır bir meslek ve ekmek sahibi olmak için de gidiyorsun. Bu sebepten daha sen ileride iş yaşamında gör küslükleri, sevmediklerini, sıkıntıları, utangaçlıkları, yalnızlıkları, psikolojik baskıları. Belki de tüm yaşamın bu savaşla geçecek ama erken yaşta acıyı ve zorluğu görmek iyidir. Savaşabilmene yardımcı olur.

Karar Dönemi

Ilerdeki hayatın için antrenman yapıyorsun,insanları tanıdıkça,gelişirsin,korkacak bir şey yok karşındaki sadece senin gibi bir insan dikkatli bak,senden fazlası ,üstünlüğü yok,rahat ol,kendini gerdikçe geri kalırsın,sınıf senin hakkında ne düşünecek ; hiç bir şey düşünmeyecek .sen sadece sıradan birisin ,onlardan bir farkın yok.

dreamer8
    Guest

Bugün gittin sanırım okula, bırak ikisi konuşsun, ya da çok canın acıyorsa sen de konuş. Ben işyerindeki grubumla tartıştım ve artık tek tabancayım, ya ben napayım.

Karar Dönemi

Gribim daha gidemedim .Korkum hafifledi biraz şu aralar insanlarla konuşmaya çalışıyorum , hal hatır soruyorum kendime liste çıkardım üşenmeyip ona uymaya çalışıyorum ama çoğu kez içimdeki tembel galip geliyo uyamıyorum , zayıflamaya çalışıyorum günde 3 kez kalktığımda , kahvaltıdan 1 saat sonra ve yatmadan önce . Yemeği abartmıyorum , atıştırmalıklardan uzak duruyorum ama yinede her şey aynı bir kilo kaybım yok görünüşde aynı. 165 boyunda 65 kiloyum normal olmam gerekirken nasıl bir vücudum varsa bacaklarımdan ve kollarımdan çalıp karnıma eklemiş ,klasik ben

Karar Dönemi

Kendini sev biraz,beğendiğin hiç mi bir yönün yok ,biraz o Açıdan bak kendine ,korku da gider ,kendinide iyi hissedersin.

Karar Dönemi

çekingen biri isen sınıfta derece yapmaya calıs. calıskan ögrencileri herkes sever unutma.